پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

سورپرایزشخصیت های معروف خارجی در اینستاگرام برای ایرانی ها

سورپرایزشخصیت های معروف خارجی در اینستاگرام برای ایرانی ها

700 سال پیش وقتی هم سلولی مارکوپولو داستان های او را از سفر به ایران مکتوب و گاهی با ذوق و قریحه از آن کم و زیاد می کرد، حتی به فکرش هم نمی رسید روزی این سفرنامه به دست ایرانیان برسد تا ببینند یک خارجی درباره آنها چه فکری می کند. حالا اما دنیا آنقدر کوچک شده که یک فرد خارجی و گاه بسیار معروف بدون اینکه حتی به ایران سفر کرده باشد، می تواند با لمس چندباره یک صفحه، نظر خود را در مورد ایران یا سوغات و تحفه ای از آن بنویسد. البته این پایان ماجرا نیست و یک ایرانی مقیم صفحات اجتماعی هم می تواند به راحتی با نوشتن یک جمله به صحبت های او واکنش نشان دهد؛ مثبت یا منفی فرقی نمی کند.

 

سورپرایزشخصیت های معروف خارجی در اینستاگرام برای ایرانی ها

تنیسور روسی شیفته کیک ایرانی

شاید ایرانیان زیادی باشند که مدت ها پیش ماریا شاراپوا را به خاطر هنرنمایی اش در زمین تنیس و صفحات اجتماعی به خصوص اینستاگرام دنبال می کردند و پراکنده از او و مهارتش در تنیس می گفتند و ابراز محبت می کردند اما این ابراز محبت با یک بهانه خیلی ساده انسجام گرفت و هدفمند شد. با ترجیع بند «من ایرانی ام. . . تولدت مبارک… من خیلی دوستت دارم.»

داستان این است که شاراپوا چند هفته قبل از تولدش به یک قنادی ایرانی سفارش داده تا کیک تولدش را برای جشن تولد فراهم کند. او خواسته در عکس انتظارش را برای آماده شدن این سفارش نشان بدهد. او زیر عکس سیاه و سفید از اشتیاق برای این کیک گفته که حسابی به مذاق ایرانی ها خوش آمده است. پای این عکس از کامنت های تبریک تولد و ذوق زدگی بابت این سفارش پر است. درست برعکس اتفاقی که حدود یک سال پیش که بعد از بازی ایران و آرژانتین برای مسی و میلوراد ماژیچ افتاد.

 

شاراپوا جدا از عرصه تنیس در عرصه مد و لباس طرفداران زیادی دارد. او به خیلی از کشورهای دنیا به این منظور سفر و با طرفدارانش دیدار می کند. اما امکان حضور در ایران در هر دو عرصه وجود ندارد. شاید اصلا خودش هم نمی دانسته که این همه هوادار سینه چاک در ایران دارد که با دقت او را دنبال می کنند. اما حالا هم او می داند که می تواند با هر بار ابراز علاقه به ایران بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و هم ما می دانیم که یک تنیسور روسی آن سوی دنیا هست که تحفه یک قناد ایرانی را خیلی دوست دارد و برای تولدش منتظر آن است. اینجوری شاید یک سلامی به هم رسانده باشیم.

 

سورپرایزشخصیت های معروف خارجی در اینستاگرام برای ایرانی ها

 

شک در نان فدرر

راجر فدرر سوییسی هم در ایران طرفداران خاص خودش را دارد؛ کمتر اما خاص تر از کسی مثل شاراپوا. کسانی که تنیس را چندسال به صورت حرفه ای دنبال کرده اند، سبک بازی او را ستایش می کنند. فدرر برای تفریح و کارهای تبلیغاتی سفرهای زیادی انجام می دهد و از خاطرات و مشاهدات روی صفحه توییتر او زیاد می توان دید. مثل سفر به هند که با استقبال گسترده مردم هند و مهمان نوازی آنها همراه شد. یکی از این توییت های معروف او در سفر به هند عکسی است که در آن نان بزرگی را در دست گرفته و لبخند پهنی زده و چشم هایش ریز شده است و زیر آن نوشته؛ نان غول پیکر.

 

نانی شبیه نان تفتان یا به اصطلاح عامیانه «تافتون». همین هم باعث شد تا ایرانی ها خیال کنند راجر فدرر یا به ایران آمده یا اینکه یک نانوایی ایرانی در قلب سوییس پیدا کرده و رفته تا لقمه اش کند. خیلی از سایت های ایرانی این عکس را منتشر کردند و کامنت های زیادی پای این توییت نوشته شد. از ابراز علاقه تا افتخار به نان و دستپخت ایرانی.

 

البته شاید نمی توان در این مورد کسی را مقصر دانست. هندی ها لغات مشترک زیادی با ایرانی ها دارند که دلیل آن سلطه طولانی مدت ایران بر این کشور بوده است و یکی از آنها «نان» است. همانی این کلمه در دو زبان، این اشتباه را به وجود آورده و باعث شده ایرانی ها ذوق زده شوند. البته اشتباهی نبود که برای کسی ضرری داشته باشد و به کسی آسیبی برساند. آوردن فدرر به ایران کار سختی نیست. اگر یک روزی آمد حتما نان ایرانی را مهمان یک ایرانی خواهد شد. فعلا یک توییت به ما بدهکار است.

 

سورپرایزشخصیت های معروف خارجی در اینستاگرام برای ایرانی ها

 

جرج کلونی در فیلم فارسی

وقتی دوربین مقابل جرج کلونی قرار گرفت تا از سینمای ایران بگوید؛ همه انتظار داشتند؛ از شاهکار اصغر فرهادی یعنی «جدایی نادر از سیمین» بگوید یا از ساخته های هنری عباس کیارستمی یا خیلی بدبینانه روی بگرداند و با عصبانیت از مصاحبه کردن خودداری کند اما دست هایش را به هم چسباند و به یاد فیلم های فارسی، بِشکن و بالا انداخت. شُک و خنده تنها واکنش به این حرکت بود اگرچه بعدها نقدها و تعریف های زیادی از این حرکت شد و هر کس تفسیر خودش را داشت اما ویدئوی این حرکت بارها در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد و صفحه به صفحه چرخید.

 

جرج کلونی یک وقتی قصد سفر به ایران را داشت. اگر روزی به ایران آمد می توان یک فیلم به سبک و سیاق آن روزها دست و پا کرد تا در آن بازی کند. با توجه به انبوه هواداران فیلم پرفروشی خواهد شد.