پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

فرار سه زندانی در آمریکا به کمک خانم معلم ایرانی + عکس

فرار سه زندانی در آمریکا به کمک خانم معلم ایرانی + عکس

فرار سه زندانی در آمریکا به کمک خانم معلم ایرانی

 

پس از اینکه یک مرد ایرانی که متهم به بریدن آلت تناسلی یک مرد آمریکاییست توانست از زندانی در کالیفرنیا بگریزد و پلیس آمریکا به گزارش پارس ناز  برای دستگیری وی 200 هزار دلار جایزه تعیین نمود و در حالیکه ماجرای فرار سه زندانی که یکی از آنان ایرانی بوده است ،از زندان فوق امنیتی کالیفرنیا جنجالی شده ،به گزارش پارس ناز یک خانم معلم ایرانی به اتهام کمک به ٣ فراری زندان فوق امنیتی در جنوب کالیفرنیا، بازداشت شد.به گزارش پارس ناز این خانم یک معلم ایرانی به اتهام کمک به ٣ فراری زندان فوق امنیتی در جنوب کالیفرنیا، بازداشت شد.

 

حسین نیری به عنوان سر دسته و راهنمای فرار از زندان به تیتر داغ رسانه های کالیفرنیا مبدل گشته است .به گزارش پارس ناز مسئولان منطقه معتقدند این معلم زبان با یکی از ٣ زندانی متواری،یعنی حسین نیری که سر دسته فرار زندانیان بوده آشنایی داشته است. پلیس می‌گوید معلم ۴۶ساله، نقشه زندان را هنگام برگزاری کلاس زبان به زندانیان متواری رسانده است. این بازداشت در پی آن صورت گرفت که به عقیده پلیس، حسین نیری، جاناتان تیو و بک دانگ نمی‌توانسته‌‌اند بدون کمک از بیرون نقشه فرار خود را عملی کنند. پلیس تاکنون ۱۰ نفر را در ارتباط با فرار این سه زندانی بازداشت کرده است.

 

فرار سه زندانی در آمریکا به کمک خانم معلم ایرانی + عکس

به گفته پلیس، خانم رواقی که به‌عنوان معلم زبان به زندانیان انگلیسی درس می‌داده، در جریان این کلاس‌ها با حسین نیری آشنا شده است. در وب‌سایتی تحت عنوان «مجموعه نوشا» که لس‌آنجلس‌تایمز از آن به‌عنوان وب‌سایت نوش‌‌آفرین رواقی یاد کرده است، نوشته شده او در ایران به دنیا آمده و در تهران بزرگ شده است. در ‌سال ۱۹۹۷ به کالیفرنیا مهاجرت کرده و در رشته ادبیات فرانسه در تهران و پاریس تحصیل کرده است. به گفته پلیس، او در بازجویی اولیه تنها به تهیه نقشه زندان اعتراف و هرگونه کمک به زندانیان برای تهیه ابزار و لوازم را تکذیب کرده است.

 

جف‌هالوک، از پلیس اورنج کانتی کالیفرنیا، روز پنجشنبه (۲۸ ژانویه – هشتم بهمن) گفت: معتقد است ٣ زندانی فراری هنوز در خاک کالیفرنیا هستند و دست‌کم یکی از آنها در یک خودرو کاروان که روز یکشنبه دزدیده شده، پنهان شده است. مقامات کالیفرنیا چند روز پیش اعلام کردند در تعقیب ٣ زندانی هستند که روز (۲۲ ژانویه – دوم بهمن) از زندانی که تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد، فرار کرده‌اند.

فرار سه زندانی در آمریکا به کمک خانم معلم ایرانی + عکس

این ٣ زندانی که به جرایمی چون شکنجه و قتل متهم شده‌اند در انتظار برگزاری دادگاه بودند. گفته شده که این افراد با بریدن نرده‌های فلزی زندان، خود را به تونلی رسانده‌‌اند و سپس با طناب از طبقه پنجم این زندان به پایین آمده‌‌اند. احتمالا این زندانیان با استفاده از حوله یا لباس‌هایشان ریسمانی سر هم کرده‌‌اند.

 

به گفته یکی از مقامات، این نخستین‌بار در دست کم ۲۰‌سال اخیر است که زندانیان موفق می‌شوند از این زندان فرار کنند. به گزارش بی‌بی‌سی، یکی از این زندانیان حسین نیری ۳۷ساله است که از ‌سال ۲۰۱۴ میلادی به اتهام ربودن، شکنجه و سرقت در این زندان بوده است. نیری متهم شده بود که به همراه ٣ نفر دیگر مالک یکی از مراکز توزیع قانونی ماری‌جوانا برای مصارف پزشکی را در‌ سال ۲۰۱۲ ربوده‌اند، او را به محلی که تصور می‌شده پولی را مخفی کرده باشد، برده‌اند و در آن‌جا یکی از اعضای بدنش را بریده‌اند. نیری پس از این اقدام آمریکا را به قصد ایران ترک کرده و چندین ماه در آن‌جا مانده است.

 

او سپس در نوامبر ‌سال ۲۰۱۴ میلادی در فرودگاه پراگ و در زمانی دستگیر و به آمریکا مسترد شد که قصد داشت به اسپانیا سفر کند. دومین زندانی جاناتان تیو ۲۰ ساله است که از اکتبر‌ سال ۲۰۱۳ به اتهام قتل، تلاش برای قتل و تیراندازی در منطقه‌ای مسکونی زندانی شده بود. گفته شده که پرونده او در ارتباط با باندهای تبهکار بوده است. یکی دیگر از ٣ زندانی که موفق به فرار از این زندان شده، بک دانگ ۴۳ ساله است که از ماه گذشته به اتهام تلاش برای قتل، حمله مسلحانه و تیراندازی در این زندان بود.

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

جزئیات جایزه 200 هزار دلاری امریکا برای دستگیری این ایرانی +عکس

 

فرار یک مجرم ایرانی از امنیتی ترین زندان آمریکا + عکس

 

فرار 6 محكوم به اعدام از زندان اصفهان بصورت عجیب..!

 

زندانی فراری پس از ۳۶ سال به دام پلیس افتاد

 

ماجرای جالب فرار پرماجرای 14 ایرانی از چنگ دزدان دریایی