پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بانوی شیرازی نذر عجیبش را در عاشورا ادا کرد + عکس

مجموعه : مجله خبری روز
بانوی شیرازی نذر عجیبش را در عاشورا ادا کرد + عکس

بانوی شیرازی نذر عجیبش را در عاشورا ادا کرد

 

استفاده از ظروف یک بار مصرف در ماه محرم و صفر با توزیع غذاهای نذری افزایش می یابد که معمولا پرتاب این ظرفغ به روی زمین علاوه بر نازیبا کردن چهره شهر، مشکلات محیط زیستی زیادی به همراه دارد.به گزارش پارس ناز یک بانوی شیرازی در اقدامی جالب و تامل برانگیز نذر خود را که کمک کردن به پاکبانان شهرداری در نظافت معابرعمومی شیراز بود در ظهر عاشورا ادا کرد.

 

این بانوی شیرازی که تمایلی به اعلام شدن نامش نداشت هدف از این اقدام خود را تلاش برای ایجاد یک فرهنگ عمومی برای پاکیزه نگاه داشتن شهر درجریان توزیع نذورات روز عاشورا عنوان کرد.

بانوی شیرازی نذر عجیبش را در عاشورا ادا کرد + عکس

وی سنت پخت و تقسیم و توزیع نذورات بین عزاداران اهل بیت (ع) را یکی از سنت‌های برجسته و قابل تقدیر دین اسلام و مذهب تشیع عنوان کرد و افزود: اگر قراراست شهر شیراز به عنوان یک شهر فرهنگی و مردم آن به عنوان مردمی فرهنگ دوست الگوی دیگر شهرهای کشور باشد باید تلاش کنیم تا توصیه دین اسلام به حفظ نظافت و پاکیزگی نیز در این شهر به عنوان یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

 

این بانوی شیرازی ابراز امیدواری کرد تا با نهادینه شدن این فرهنگ بین مردم و هییات مذهبی استان در جریان مراسم‌های مذهبی درسال‌های آتی دیگر شاهد بوجودآمدن صحنه‌هایی انتقاد برانگیز در محل توزیع نذورات و همچنین رنج و سختی پاکبانان زحمتکش شهرداری نباشیم.

 

 

مطالب مرتبط:

 

تصاویر تکاندهنده از مراسم عزاداری امام حسین

 

تصاویر منتخب از دختران و پسران در شام غریبان

 

پیرزنی ایرانی که ۶۰ سال هست زباله تولید نکرده! +عکس

 

آتش گرفتن چند نفر در مراسم تعزیه + تصاویر

 

آرایشهای عجیب به بهانه محرم + تصاویر