جستجو در پارس ناز

بهترین پماد برای جوش چانه

بهترین پماد برای جوش چانه

چانه یکی از بخش های مستعد جوش صورت است و جوش چانه را می توان یکی از شایع ترین انواع جوش دانست. این موضوع باعث شده خیلی از افراد به دنبال بهترین پماد برای جوش چانه باشند. اگر شما هم به به فکر پیدا کردن راهی برای درمان جوش چانه صورت هستید و دوست دارید از شر جوش های چانه رها شوید این مطلب را از دست ندهید:

 

علت جوش روی چانه چیست؟

علت جوش روی چانه چیست؟

قبل از هر چیزی نیاز است که با هم علت جوش چانه را بررسی کنیم و ببینیم چرا این بخش از صورت در بسیاری از مواقع درگیر جوش می شود. اگر چه عمده ترین دلیل جوش چانه ناشی از تغییرات هورمونی است اما با این حال موارد زیر نیز می توانند این مشکل را به وجود آورند که در ادامه به برخی از رایج ترین آن ها اشاره شده است:

 

تجمع چربی بر روی چانه

گاهی آلودگی های مختلفی چون سلول های مرده پوست، ذرات در محیط، باکتری ها و میکروب ها به واسطه چربی طبیعی پوست در منافذ پوستی به دام می افتند. در چنین شرایطی پوست قرمز و ملتهب شده و باعث ایجاد جوش می شود و متاسفانه چانه بیشتر از دیگر نواحی صورت مستعد تجمع چربی و ایجاد جوش است.

 

نوسانات هورمونی

سبوم چربی باعث بسته شدن منافذ و ایجاد جوش می شوند و با توجه به آن که هورمون ها در دوران بزرگسالی گاهی درگیر نوسان می شوند جوش های روی چانه ممکن است در هر زمانی ظاهر شده و از بین بروند. در واقع احتمال بروز این مشکل در سن بلوغ، بارداری، بعد از زایمان و حتی دوره یائسگی وجود دارد.

 

روزاسه

این بیماری یک بیماری پوستی شایع است که باعث تورم رگ های خونی شده و قرمزی قابل توجهی را ایجاد می کند. گاهی روزاسه حتی باعث ایجاد برجستگی هایی پر از چرک در پوست می شود که شبیه به جوش دیده می شوند.

 

موی زیر پوستی

گاهی روی چانه آکنه ای وجود ندارد و این موهای به دام افتاده در زیر پوست هستند که شبیه به آکنه به نظر می رسند. در واقع گاهی موها به جای رشد به سمت بیرون، به طرف داخل رشد می کنند. در چنین شرایطی اطراف مو قرمز، متورم و دردناک شده و خیلی از افراد این برآمدگی را با جوش اشتباه می گیرند.

 

استرس و اضطراب

یکی دیگر از انواع علت جوش روی چانه که ممکن است در هر سنی رخ دهد استرس و قرارگیری در موقعیت های تنش زا است. استرس سبب ایجاد اختلال در عملکرد هورمون ها شده و باعث واکنش های پوستی می شود. به طور معول پوست واکنش خود را به صورت ایجاد جوش و آکنه نشان می دهد و جوش روی چانه نیز یکی از نمودهای استرس در پوست صورت است.

 

بهترین پماد برای جوش چانه کدام است؟

بهترین پماد برای جوش چانه کدام است؟

یکی از متداول ترین روش های درمان جوش چانه صورت استفاده از بهترین پماد برای چوش چانه است. به طور معمول پمادهایی زیر همواره در لیست بهترین پماد برای جوش چانه قرار دارند:

 

پماد تتراسایکلین

این پماد یکی از معروف ترین انواع پماد برای درمان جوش چانه است و از نظر بسیاری از افراد تاثیر آن بر روی پوست بسیار عالی است. تتراسایکلین یک نوع آنتی بیوتیک است که به رفع جوش های صورت و چانه کمک می کند اما باید در نظر داشت که استفاده از آن توسط خانم های باردار و کودکان زیر 12 سال باید زیر نظر پزشک انجام شود.

 

تازوراک

یکی دیگر از انواع بهترین پماد برای جوش چانه تازوراک است. این پماد یک پماد ضد آکنه حاوی رتینوئید است. رتینوئید موجود در این پماد که تازاروتن نام دارد رشد بیش از اندازه سلول ها را کم کرده و مانع از تجمع سلول های روی سطح صورت شده و به این شکل به درمان آکنه های روی چانه کمک می کند. این پماد که دارای بافتی ژلی است برای جوش های خفیف یا متوسط بسیار موثر واقع می شود.

 

پماد سولفور

این پماد نیز که برای درمان جوش چانه صورت کاربرد دارد حاوی گوگرد است و عملکرد بسیار خوبی را در درمان جوش های صورت نشان می دهد. سولفور بسیار قوی عمل می کند و با توجه به خواص ضد میکروبی، ضد قارچی و ضد انگلی که داشته برای درمان انواع جوش های باکتریایی و چرکی قابل استفاده است.

 

رتین آ

در بین انواع بهترین پماد برای جوش چانه، رتین آ نیز یکی از پمادهای بسیار موثر است که به کمک آن می توان جوش ها و لکه های ناشی از جوش را از بین برد و در رفع جوش ها عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان می دهد.

 

آلترنو رتینوئید

این پماد نیز برای درمان جوش چانه کاربرد دارد و با افزایش چرخش سلولی در پوست، جوش ها و لکه های روی پوست را از بین برده و سطح صاف و یکنواختی را ایجاد می کند.

 

سایر محصولات موثر در درمان جوش چانه

 

در کنار بهترین پماد برای جوش چانه، محصولاتی چون بهترین کرم ضد جوش نیز می توانند به درمان هر چه سریع تر جوش چانه کمک کنند. در ادامه برخی از این محصولات معرفی شده اند:

 

  • رول ضد جوش نوروا: این محصول یک ضد جوش بسیار قوی و موثر است که به صورت موضعی مورداستفاده قرار گرفته و خیلی سریع جوش ها را خشک می کند. این محصول همچنین برای رفع جای جوش نیز بسیار تاثیرگذار است.

 

  • کرم ضد جوش اوردینری: ضد جوش آزلائیک اسید اوردینری یکی از محصولات ضد جوش بسیار موثر است که به کمک آن می توان جوش نواحی چون چانه را کاهش و به رفع و درمان آن ها کمک کرد. این محصول برای انواع پوست مناسب است و پوستی صاف و یکدست را به ارمغان می آورد.

 

  • ژل ضد جوش نوتروژینا: اگر پوستی مستعد جوش دارید برای درمان آن پیشنهاد می شود حتماً یک شوینده ضد جوش مانند ضد جوش پلاس نوتروژینا را در روتین پوستی خود قرار دهید. به کمک محصولات نوتروژینا می توان به خوبی از ایجاد جوش چانه و دیگر نواحی پوست جلوگیری نمود.

 

  • رول ضد جوش و لک اولاین: یکی دیگر از انواع محصولات موثر در درمان جوش چانه ضد جوش و لک اولاین است. این محصول به بهبود آثار قرمزی و جوش کمک کرده و با خاصیت آنتی باکتریالی که داشته مانع از ایجاد جوش ناشی از تجمع آلودگی خواهد و یک ضد جوش و ضد لک قوی محسوب می شود.

 

حرف آخر

جوش چانه معمولاً یکی از دردناک ترین و آزاردهنده ترین نوع جوش صورت است که حتماً باید به صورت اصولی آن را درمان نمود. در این زمینه استفاده از بهترین پماد برای جوش چانه یا خرید ژل ضد جوش از فروشگاه های معتبری چون گرندکالا می تواند به درمان هر چه سریع تر این جوش ها و رسیدن به پوستی سالم و یکدست کمک کند.