پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نخستین مربی زن تاریخ لیگ حرفه ای NBA! +عکس

نخستین مربی زن تاریخ لیگ حرفه ای NBA! +عکس

نخستین مربی زن تاریخ لیگ حرفه ای NBA,خبر پیوستن “بکی همن” به تیم اسپرز و تبدیل شدن او به اولین مربی زن تاریخ لیگ بسکتبال آمریکا تا کنون بیش از 100 هزار جستجو در اینترنت در پی داشته است و این خبر را به پربازدید ترین خبر کشور آمریکا و کانادا تبدیل کرده است. 

نخستین مربی زن تاریخ لیگ حرفه ای NBA! +عکس

 “بکی همن” اولین مربی زن تمام وقت لیگ NBA لقب گرفت: بکی همن، بازیکن پیشین لیگ بسکتبال زنان آمریکا (WNBA) که از سال 1999 تا 2014 برای تیم های نیویورک لیبرتی و سن انتونیو استارز بازی می کرد، طی توافقی با تیم سن انتونیو اسپرز، خود را به عنوان اولین مربی زن تمام وقت شاغل در لیگ حرفه ای بسکتبال مردان آمریکا معرفی کرد.
نخستین مربی زن تاریخ لیگ حرفه ای NBA! +عکسبکی همن 37 ساله که پس از 16 فصل بازی در مسابقات بسکتبال خود را بازنشته کرد، در فصل بعدی NBA بعنوان دستیار مربی در خدمت تیم سن انتونیو اسپرز خواهد بود. هرچند که او دومین زنی است که در لیگ NBA بعنوان مربی کار می کند ولی اولین زن تاریخ این لیگ خواهد بود که رسما از طرف یک تیم استخدام شده و بصورت تمام وقت به مربی گری خواهد پرداخت.
نخستین مربی زن تاریخ لیگ حرفه ای NBA! +عکساو در مصاحبه خود گفت: این یک چالش بزرگ است و مسئولیت بسیار زیادی به همراه دارد. اکنون خیلی از زن ها هستند که کارهای خیلی خیلی بزرگی انجام می دهند و من نیز مسیر آنها را ادامه می دهم.
نخستین مربی زن تاریخ لیگ حرفه ای NBA! +عکسگرگ پاپویچ، سرمربی تیم سن انتونیو اسپرز نیز در این باره اینطور گفت: من مشتاقانه منتظرم تا “بکی همن” به جمع تیم ما بپیوندد. من به هوش بسکتبالی، اخلاق حرفه ای و مهارت های فردی او اطمینان دارم و به نفع تیم اسپرز می دانم.

نخستین مربی زن تاریخ لیگ حرفه ای NBA! +عکسربکا لین «بکی همن» متولد ۱۱ مارس ۱۹۷۷، (رپید سیتی، داکوتای جنوبی – )بسکتبالیست روسی/آمریکایی است که برای تیم سن آنتونیو سیلور استارز دردبلیوان‌بی‌ای بازی کرد. او اکنون کمک مربی و دستیار گرگگ پاپاویچ در تیم سن انتویو اسپرز است.