پارس ناز پورتال

قاصدک 24

اختراعی از نوع سعودی دشداشه حضرت آدم ! + تصاویر

اختراعی از نوع سعودی دشداشه حضرت آدم ! + تصاویر

اختراعی از نوع سعودی دشداشه حضرت آدم ! + تصاویر

 

در قرن بیست و یکم و یک جوان عرب سعودی با خوشحالی زایدالوصضصفی برای نشان دادن نبوغ خود و ثبت نامش در ترین ها  لباسی به اندازه قامت حضرت آدم (ع) دوخت!

 

“ترکی المشیخی” از دیگر کاربران شبکه های ارتباط اجتماعی تاکید کرد: دوختن این دشداشه، 18 روز طول کشید و برای دوختِ آن 40 طاقه پارچه و 30 هزار قرقره نخ به کار رفت تا دشداشه ای به طول 29 متر و عرض 9 متر میان شانه ها و 12 متر پهنای پایین دشداشه و 10 متر آستین و 6 متر طول یقه با پهنای 2 متر دوخته شود.

اختراعی از نوع سعودی دشداشه حضرت آدم ! + تصاویر

به گزارش پارس ناز واکنش جالب کاربران سعودی در واکنش به این اقدام دو گونه بود ! عده ای از عربهای سعودی مطابق معمول با نوشتن کامنت هایی نظیر “سبحان الله” اعجاب خود را نشان دادند و عده ای دیگر، این جوان سعودی را “علاف و بی کار” خواندند.

 

دوختنِ دشداشه ای به طول حضرت آدم، در واقع ایدۀ حمدان بن عوده از اهالی تبوک بوده و وی دوختن این دشداشه را با کمک چهار نفر دیگر انجام داده است.ابعاد به کار رفته در دوخت این لباس برای حضرت آدم ! بر طبق تحقیقات این شخص عرب بدست آمده است.

 اختراعی از نوع سعودی دشداشه حضرت آدم ! + تصاویر

در واکنش به این اقدام، “باتیر کبیر المحایدین” از کاربران شبکه های ارتباط اجتماعی نوشت: بن عوده، پس از مطالعه زندگی نامه حضرت آدم (ع) و پی بردن به این که قد حضرت آدم بر اساس برخی نقل ها 60 ذراع (حدود 30 متر) بوده است، اقدام به دوختن دشداشه ای به این طول کرده است.

 

در این میان، “ساره بنت فهد” در کامنتی این اقدام را کاری بیهوده توصیف کرد و “فواز الضیفان التمیمی” نیز ضمن تایید این سخن نوشت: استغفرالله..! این کار هدر دادن پول برای هیچ است و ناشی از کمبود عقل است.. آخر این کار چه فایده ای می تواند داشته باشد؟

 

پس از این کامنت ها، یکی از کاربران به نام قحطانی، با درج جمله ای همۀ این گونه اقدامات را که در کشورهای عربی انجام می شود، به سخره گرفت.

 

قحطانی نوشت: یک جوان سعودی، دشداشه ای به طول حضرت آدم می دوزد، پیش از او امارات، بزرگ ترین قرآن را ساخت و پیش از آن ها یک سعودی، بزرگ ترین کفش را ساخته بود و همه این ها در یک کلام “بیهوده” است.

 

 

مطالب مرتبط:

 

عکس های جنجالی بدون آرایش خواننده های عرب مشهور

 

عکس هایی از برگزاری زیباترین زنان عرب

 

چگونگی مچ گیری آنلاین زنان سعودی از همسرانشان!!