پارس ناز پورتال

قاصدک 24

دختری که به خاطر نداشتن جهیزیه 3 سال در اسارت بود

دختری که به خاطر نداشتن جهیزیه 3 سال در اسارت بود

دختری که به خاطر نداشتن جهیزیه 3 سال در اسرت بود ، پلیس هند دختری را از اسارت رها کرده که ادعا شده خانواده شوهرش او را بخاطر اینکه جهیزیه کافی نداشته، سه سال زندانی کرده بودند.

 

یکی از ماموران پلیس هند گفت که گونجا دِوی که ۲۵ سال دارد در هنگام رهایی لباس مندرسی پوشیده بود و هراسان به نظر می‌رسید.خانم دوی همچنین در تمام مدت اسارت از دیدن دخترش که حالا سه سال دارد، محروم شده بود.

 

جهیزیه در هند از سال ۱۹۶۱ غیرقانونی اعلام شد، ولی در عمل هنوز بطور گسترده رایج است. هر سال هزاران زن در مشاجرات مربوط به جهیزیه کشته می‌شوند.

 

دادن و گرفتن جهیزیه یک سنت قدیمی در جنوب هند است. بر اساس آن خانواده عروس پول نقد، لباس و جواهرات به خانواده داماد می‌پردازند.فعالان اجتماعی ضد جهیزیه می‌گویند این سنت در عمل زنان را برای خشونت خانوادگی و مرگ آسیب‌پذیر می‌کند.

 

پلیس می‌گوید گونجا دِوی را احتمالا خانواده شوهرش در ایالت بهار در شمال شرقی زندانی کرده بودند.

دختری که به خاطر نداشتن جهیزیه 3 سال در اسارت بود

او بعد از آن نجات داده شد که پدرش شیام سوندار سینگ به پلیس شکایت کرد که به او در سه سال گذشته اجازه داده نشده دخترش را ببیند.پلیس گفته او بعد از نجات از دست خانواده شوهر به پدرش سپرده شده است.

 

مشخص نیست که چرا پدر این زن برای مراجعه به پلیس و نجات دخترش دیر اقدام کرده است.

 

گونجا دِوی سال ۲۰۱۰ ازدواج کرد. خانواده‌ او ادعا می‌کند که عذاب از زمانی شروع شد که او در فرهنگی که به دنیا آوردن پسر ارزش محسوب می‌شود، دختر به دنیا آورد.

 

بنا به گفته رسانه‌های محلی تصاویر گونجا دِوی که یک هفته قبل از اسارت رهانیده شد، نشان می‌دهند که او در آن زمان لباس‌های پاره پوشیده، موهای ژولیده دارد و ناخن‌هایش بیش از حد بلند هستند.

 

وضع فلاکت‌بار او روز دوشنبه در رسانه‌های سراسری مطرح و اعلام شد که او در یک یک حمام تاریک و کثیف زندانی شده بود و مقدار کمی غذا دریافت می‌کرد.

 

سی‌یما کوماری، افسری که عملیات رهایی را به عهده داشت تایید نکرد که آیا حمامی که گونجا دِوی سه سال در آن بود، قفل بوده است یا نه.او به رسانه‌ها گفت: “او فورا سراغ دختر سه ساله‌اش را گرفت و وقتی که دخترش از او غریبی کرد، بی‌وقفه اشک ریخت”.

 

بر اساس گزارش‌ها پلیس شکایتی از شوهر و خانواده شوهر گونجا دِوی تقدیم دادگاه کرده است. آنها اول بازداشت، ولی بعدا به قید وثیقه آزاد شده‌اند.آنها تا بحال در مورد اتهامات اظهار نظری نکرده‌اند.