جستجو در پارس ناز

به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو

به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو

به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو,به مناسبت ورود رونالدو به چهارمین دهه از زندگی اش و تمام شدن سی سالگی، به 30 لحظه مهم زندگی او اشاره می کنیم.

 

پنجشنبه هفته گذشته سی امین سالروز تولد کریستیانو رونالدو بود؛ بازیکنی که طرفداران بسیاری دارد و برخی هم برایش مراسم تولد برگزار کردند! به مناسبت ورود رونالدو به چهارمین دهه از زندگی اش و تمام شدن سی سالگی، به 30 لحظه مهم زندگی او اشاره می کنیم.
به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو1- افتخاری به نام لادسیما
بی شک کسب دهمین عنوان قهرمانی در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا لحظه ای به یادماندنی برای رئالی ها بوده است.

 

در این مهم، کریستیانو رونالدو نقشی بی بدیل داشت. 17گل که او در فصل 2014-2013 لیگ قهرمانان برای رئال مادرید زد، باعث شد تا آنها به لادسیما یعنی دهمین قهرمانی در لیگ قهرمانان دست پیدا کنند.

 

2- فتح توپ طلای 2013
موفقیت های پیاپی مسی و کسب توپ طلا آن هم 4 بار پشت سر هم باعث شده بود تا رونالدو از دید هواداران خیلی از لئو عقب بیفتد؛ برای همین فتح توپ طلای 2013 از اهمیت و ارزش به سزایی برخوردار بود چرا که با این موفقیت، نوار بردهای پیاپی مسی بر رونالدو قیچی شد.

 

3- خداحافظی از یونایتد با 2 جام
هیچ کس از هواداران منچستریونایتد دوست نداشت که رونالدو تیم را ترک کند اما این اتفاقی بود که رخ داده بود. با این حال رونالدو خداحافظی باشکوهی از این تیم داشت. او در سال 2009 هم فاتح لیگ برتر شد و هم توانست جام اتحادیه را با من یونایتد ببرد.

 

4- بردن همزمان توپ طلا و جایزه بهترین بازیکن فیفا
در سال 2008 جایزه مرد سال فیفا (گالا) و توپ طلای اروپا که مجله فرانس فوتبال آن را اهدا می کرد هنوز در یکدیگر تلفیق نشده بودند. این بود که رونالدو در تکمیل موفقیت های آن سالش موفق شد هم توپ طلای فرانس فوتبال را از آن خود کند و هم جایزه مرد سال فیفا را.
به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو5- بردن توپ طلای 2014
سومین و جدیدترین توپ طلایی که کریستیانو رونالدو فتح کرد، برایش خیلی اهمیت داشت. حالا او از نظر بردن این افتخار در نزدیکی های لیونل مسی قرار دارد.. او در سال 2014، شصت و یک گل و بیست و دو پاس گل در 60 حضورش در میادین داشت.

 

6- کسب نخستین جام در لیگ قهرمانان
روز 21 ماه مه 2008 منچستریونایتد با برتری مقابل چلسی توانست قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود. رونالدو هم برای نخستین بار به چنین افتخاری می رسید.

 

7- کسب نخستین قهرمانی در لالیگا
رونالدو در منچستریونایتد توانسته 3 بار پشت سر هم قهرمان لیگ برتر شود اما در لالیگا شرایط با وجود بارسلونا خیلی مهیا نبود اما سرانجام در پایان فصل 2012-2011 رونالدو در تیم ژوزه مورینیو، قهرمان لالیگا شد.

 

8- کسب همه افتخارات انگلیسی در سال 2008
CR7 در سال 2008 همه افتخاراتی را که می شد در انگلستان به دست آورد، کسب کرد تا در لیگ برتر و منچستریونایتد همه چیز تمام شود.

 

9- یک تنه پرتغال را به جام جهانی 2014 برد
در مرحله پلی آف انتخابی جام جهانی 2014 برزیل، رونالدو با زدن هر 4 گل تیمش در 2 بازی رفت و برگشت به سوئد، باعث صعود پرتغال به جام جهانی برزیل شد.

به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو
10- 200 گل زده در لالیگا
حدودا 2 ماه پیش بود که رونالدو با هت تریک مقابل سلتاویکو تعداد گل های زده اش در لالیگا را به 200 رساند. او فاصله رکورد 100 گل زده به 200 گل زده را سریع تر از سایرین در لالیگا طی کرد تا رکوردی را هم در این خصوص از خود بر جای گذارد.
 

11- شکست رکورد نقل و انتقالات
در تابستان سال 2009 و چند روز پس از اینکه رئال مادرید با خرید کاکا از میلان رکورد نقل و انتقالات را شکسته بود، این باشگاه با پرداخت 80 میلیون پوند به منچستریونایتد، کریس را به خدمت گرفت و رکورد را بار دیگر جابجا کرد.

 

12- نخستین قهرمانی لیگ برتر
بازی های خوب رونالدو در ترکیب منچستریونایتد باعث شد تا این تیم در پایان فصل 2007-2006 به مقام قهعرمانی لیگ برتر دست پیدا کند. افتخار بزرگی که با گذشتن از سد چلسی به دست آمد.

 

13- ورود به منچستر
لحظه ورود به منچستر برای حضور در منچستریونایتد برایش لحظه ای به یادماندنی است. برای رونالدو شروع افتخارت از منچستریونایتد و پیوستن اش از اسپورتینگ لیسبون به این تیم بود. از او همچون یک بازیکن بزرگ در یونایتد استقبال شد.

 

14- نخستین هت تریک برای پرتغال
شرایط برای رسیدن به جام جهانی 2014 برزیل سخت شده بود و ایرلند شمالی در این میان می رفت تا سد راه پرتغال شود. بازی رفت یک – یک مساوی شده بود. در ادامه مسابقات پرتغال نیازمند پیروزی بود تا بتواند دست کم به پلی آف برود.

 

در بازی برگشت در بلغارستان و در حالی که پرتغالی ها 2- یک عقب بودند، هت تریک رونالدو بازی را 4-2 تمام کرد و پرتغالی ها را به مرحله بعد فرستاد.

به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو
15- زدن صدمین گل در لالیگا

24 ماه مارس 2012 رونالدو در پیروزی 5- یک رئال مادرید مقابل رئال سوسیه داد گل های صدم و صد و یکم خود را در لالیگا به ثمر رساند.

 

16- گل مهم به بارسلونا
بارسا با پپ گواردیولا تیمی شکست ناپذیر بود اما این رونالدو بود که امید را به اردوی رئال مادرید آورد. در آوریل 2011 فینال کوپادل ری جایی بود که باعث شد رونالدو با زدن گل پیروزی تیمش در دقیقه 103 هم قفل بازی را بشکند، هم بارسا را شکست دهد و هم قهرمان جام حذفی اسپانیا شود.

 

17- شروع به کار در لالیگا
نخستین تیمی که در لالیگا به مصاف رئال مادرید و رونالدو رفت، دپورتیوو لاکرونیات بود.بازی 2 تیم بسیار پایاپای و برابر بود و رونالدو با حرکات نمایشی سعی در خودنمایی داشت. او یک گل از روی نقطه پنالتی زد و رئال توانست 3-2 دپور را شکست دهد.

 

18- هت تریک مقابل اتلتیکو
در دربی مادرید که در آوریل 2012 برگزار شد، رئالی ها موفق شدند با هت تریک کریس رونالدو، 4- یک مقابل اتلتیکو به برتری دست پیدا کنند. این هت تریک باعث شد تا CR7 به 40 گل زده در لالیگا برسد که رقم خیره کننده ای بود.

 

19- به دست آوردن جایزه پوشکاش 2009
به دلیل گل های پرشمارش، جایزه رسمی فیفا با عنوان «جایزه پوشکاش» در سال 2009 به او رسید.

به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو
20- افسر بزرگ

برای یک فوتبالیست به دست آوردن جام و مدال امری متداول است اما به دست آوردن یک نشان و عنوان ملی می تواند بسیار جالب باشد. در ژانویه 2014 از سوی مقامات دولتی عنوان «افسر بزرگ» که ریشه در تاریخ پرتغال دارد به رونالدو اعطا شد.

 

21- کمک به قهرمانی در جام حذفی 2004
اگرچه میلوال تیم قدرتمندی برای یونایتد در فینال جام حذفی 2004-2003 نبود  اما این قهرمانی برای شیاطین سرخ و کریس رونالدو از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. رونالدو در این بازی نخستین گل یونایتد را زد تا آنها 3- صفر برنده و فاتح فینال باشند.

 

22- انتخاب به عنوان کاپیتان پرتغالت
23 ساله بود که در ژوئیه 2008 بازوبند کاپیتانی تیم ملی از نونو گومس به او رسید. این کار را کارلوس کی روش سرمربی جدید تیم ملی پرتغال انجام داد.

 

23- متقاعد کردن فرگوسن برای انتقال به یونایتد
منچستریونایتد همواره به دنبال به خدمت گرفتن ستاره جوان اسپورتینگ لیسبون بود اما زمانی که دو تیم در یک بازی دوستانه پیش فصل به مصاف هم رفتند، سر الکس فرگوسن متقاعد شد که هر چه زودتر کار را تمام کرده و کریس رونالدو را به منچستر بیاورد که این امر خیلی سریع هم رخ داد.

 

24- تنها هت تریک در یونایتد
در 6 سال حضورش در جمع شیاطین سرخ، رونالدو تنها یک بار موفق به هت تریک شد. در دیداری که در ژانویه 2008 برگزار شد، او توانست 3 گل از 6 گل تیمش را به نیوکاسل یونایتد بزند. اگرچه این موضوع با توجه به موفقیت های خیره کننده CR7 در رئال نباید چیز مهمی باشد

 

اما شرایط به گونه ای بود که خود رونالدو از این هت تریک به عنوان لحظه ای به یادماندنی نام برده است.
به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو25- نخستین هت تریک در رئال
روز پنجم ماه مه 2010 رونالدوموفق شد هر 3 گل رئال مادرید مقابل مایورکا را به ثمر برساند تا این تیم بتواند در پایان 3- یک به پیروزی برسد. این نخستین هت تریک رونالدو در رئال مادرید بود.

 

26- کسب جایزه سرمت بازبی
به طور حتم فرگوسن به خوبی می دانست که چه استعداد نابی را به منچستریونایتد آورده است اما زمانی که او توانست جایزه سرمت بازبی را به دست آورد این موضوع کاملا به اثبات رسید.

 

رونالدو در 6 سال حضور در اولدترافورد، نه تنها خوب بازی نکرد، بلکه دل هواداران را نیز به دست آورد و در قلب آنها جای گرفت.

 

27- نخستین بازی برای یونایتد
روز 16 آگوست 2003 در دقیقه 60 بازی مقابل بولتون و در حالی که منچستریونایتد یک – صفر از حریف پیش بود، سر الکس فرگوسن، رونالدو را به میدان فرستاد تا نخستین بازی اش را برای شیاطین سرخ انجام دهد.

 

28- چشمک معروف
در بازی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2006 آلمان، وقتی وین رونی به دلیل خطا و لگد کردن ریکاردو کاروالیو از زمین بازی اخراج شد، کریستیاونو رونالدو آن چشمک معروف را زد که تصاویر تلویزیونی آن را در نمایی بسته به ثبت رساندند.

 

رونالدو سال ها در یونایتد همبازی رونی بود و برخورد این دو در بازی انگلستان و پرتغال نکته بسیار جالبی به نظر می رسید. این را هم بگوییم که لحظات به یادماندنی حتما نباید خوشحال کننده باشند.

 

29- پرده برداری از مجسمه
یک مجسمه برنزی شیک در ماده ریا که نشان می دهد این شهر کوچک چه ستاره بزرگی را به عالم فوتبال ارائه کرده است. به اعتقاد بسیاری از مردم و هواداران کریس، شکوه این مجسمه چیزی کمتر از موزه او نیست.
به مناسبت 30 سالگی کریس رونالدو30- افتتاح موزه
اگر کسی بخواهد یک موزه شخصی برای خودش درست کند، شاید یک اتاق از خانه یا حتی زیرزمین منزل فضای مناسبی باشد اما برای مرد سال جهان درست کردن یک موزه نیاز به فضای بیشتری داشت.

 

او موزه اش را در ماه دسامبر 2013 و شهر «ماده ریا» پرتغال، یعنی جایی که در آن متولد شده افتتاح کرد و در گفتگویی اظهار داشت که امروز برایم روز خاصی است.

 

 

منبع:هفته نامه همشهری تماشاگر