پارس ناز پورتال

قاصدک 24

درختی که از خود برق تولید می کند! +عکس

درختی که از خود برق تولید می کند! +عکس

درختی که از خود برق تولید می کند,اخیرا گروهی از مهندسان فرانسوی موفق به تولید برق از درخت شده اند.این درخت برای تولید برق از جریان باد بهره می برد.جرمی میکود لاریویر که محصول تولیدی خود را در سال 2015 روانه بازار می نماید می گوید:

 

این ایده هنگامی به ذهنم رسید که در میدان شهر مشاهده نمودم برگ درختان بدون جریان باد می لرزیدند.جرمی می افزاید به هر حال انرژی وجود داشت که برگها را می جنباند.باید ان تبدیل به وات می شد.

درختی که از خود برق تولید می کند! +عکسدر برگها تیغه های کوچکی وجود دارد که بدون اینکه باد از کدام جهت است تکان می خورند.

 

پس از سه سال تحقیق گروه موفق به نمونه 26 فوتی شدند که هم اکنون در شهر بریتانی واقع در شمال غرب فرانسه نصب شده است.جرمی تصمیم دارد درخت بادی را به خانه ها و مراکز شهری گسترش دهد.

درختی که از خود برق تولید می کند! +عکسقیمت این درخت مصنوعی 23500 پوند است و قادر است هنگامی که باد با سرعت 4.5 کیلومتر در ساعت می وزد در طول روز دو بار برق تولید نماید.آقای Michaud-Lariviere می گوید هنگامی که سرعت باد 7.8 کیلومتر در ساعت باشد قادر است در تولید برق سودمند باشد.

درختی که از خود برق تولید می کند! +عکس او امیدوار است درخت تولیدی او در اینده در کوچه و خیابانهای سطح شهر بکارگرفته شود.وی می افزاید به عنوان مثال جهت روشنایی معابر یا مراکز شارژ الکتریسیته ماشین ها می توان از این درخت استفاده نمود.وی اذعان می دارد در هوا جریانهای باد شدیدتری وجود دارد.

 

اما نیازمند ماشین الات غول پیکرتری است.او همچنین بیان می دارد این درخت قابلیت کار نمودن با سایر دستگاهای مولد برق همچون فتووالتائیک و دستگاههای زمین گرمایی است. Michaud-Lariviere تصمیم دارد برگهای درخت تولیدی خود را با فیبرهای طبیعی توسعه دهد.