پارس ناز پورتال

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا + عکس

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا + عکس

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا ،  کسانی که اهل سفر و گردشگری هستند همیشه به دنبال مکان هایی جدید برای گشت و گذار هستند تا بتوانند لحضات خوبی را در آن سپری کنند.

 

در مورد پیدا کردن مکان های جدید برای گشت گذار اغلب افراد به سراغ کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین و گاهی آسیای شرقی می روند.

 

در این میان کمتر کسی به قاره پهناور آفریقا توجه می کند. با وجود اینکه آفریقا نسبت به قاره های دیگر کمتر مورد توجه گردشگران و مسافران قرار می گیرد اما دارای مکان های دیدنی بسیار زیادی است که از دور از نظرها قرار گرفته اند.

 

 

۱٫ ساحل بل مار در موریس
موریس یک جزیره زیبا در اقیانوس هند و در نزدیکی سواحل آفریقا است. این کشور کوچک بارها مورد استعمار کشورهای انگلیس و پرتغال بوده است و تاثیرات دوران استعمار در گوشه و کنار این کشور هنوز مشخص است.

 

اگر به سواحل آرام و زیبا علاقه دارید و دوست دارید ساعت ها وقت خود را با آرامش در کنار آب های آرام بگذرانید جزیره موریس را فراموش نکنید. ساحل بل مار در مرز شرقی این کشور بهترین گزینه است.

 

۲٫ ساحل چیتیمبا در مالاوی
مالاوی یکی از کشورهای آفریقایی بوده که با کشورهای تانزانیا، موزامبیک و زامبیا هم مرز است. با وجود اینکه خود این کشور مرزی با اقیانوس ندارد اما یک خط ساحلی در دریاچه مالاوی دارد که جز زیباترین سواحل آفریقا محسوب می شود.

 

یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این ساحا از طریق کمپ چیتیمبا در ۱۴۳ کیلومتری شهر زوزو است. ساحل مالوی دارای شن های سفید زیبلا و درختان موز و پاپایا است . اگر به دنبال یک تجربه جدید در مورد ساحل ها هسنید ساحل چیتیمبا را فراموش نکنید.

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا + عکس

 ۳٫ ساحل آنسه سوللی در جمهوری سیشل
برخی از مسافران و گردشگرانی که به افریقا می روند ساحل آنسه سوللی در کشور سیشل را بهشت زمین می نامند. خود کشور سیشل متشکل از چندین جزیره در اقیانوس هند است و در بین کشورهای آفریقایی با ۱۰۰ هزار نفر کمترین جمعیت را دارد.

 

ساحل آنسه سوللی در جزیره ماهه واقع شده و دلیل محبوبیت آن آرام و رومانتیک بودن آن است. که توسط جنگل های اطراف احاطه شده.

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا + عکس

۴٫ ساحل اوونگو در آفریقای جنوبی
یکی از دلایل محبوبیت سواحل در سرتا سر دنیا حس آرامش همچواری با دریا است. ساحلاوونگو یکی از سواحلی است که علاوه بر داشتن این ویژگی بسیار برای خانواده ها مناسب است.

 

این ساحل در کرانه جنوبی کشور آفریقای جنوبی واقع شده و به دلیل کم عمق بودن قسمت وسیعی از جلوی ساحل بسیار برای تفریح کودکان نیز مناسب است.

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا + عکس

  ۵٫ ساحل اسکلت در نامبیا
اجازه ندهید نام این ساحل شما را بترساند زیرا گذراندن تعطیلات در این ساحل ممکن است یکی از به یاد ماندنی ترین تعطیلات شما باشد. خط ساحلی نامبیا در واقع محل تلاقی صحرای نامبی و اقیانوس اطلس است.

 

گرمای شن های صحرا با برخورد با خنکای آب های اقیانوس در بیشتر مواقع باعث ایجاد یک مه غلیظ در ساحل میشود که تصویر بسیار زیبایی ایجاد می کند. ساحل نامبیا گزینه مناسبی برای افراد علاقه مند به موج سواری نبز است.

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا + عکس

۶٫ ساحل کپ اسکیرینگ در سنگال
به تمام کسانی که قصد بازدید از سواحل غربی آفریقا را دارند سواحل سنگال پیشنهاد می شود. این سواحل زیبا در منطقه کازامانس کشور سنگال واقع شده و کاملا از هیاهو و زندگی پر جنب و جوش شهری فاصله دارد.

 

زیبای خاص این سواحل به دلیل آرام بودن آب و وسیع بودن میدان دید رو به دریا است که کیلومترها شن سفید در خط ساحلی به چشم می خورد.

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا + عکس

۷٫ ساحل سیدی بوسد در تونس
کسانی که اهل سفر بوده و به تفریح گاه های ساحلی و دریایی علاقه من هستند می دانند که سواحل دریای مدیترانه به نما های زیبا و آرامش بخش معروف است. ساحل شهر سیدی بوسد در کشور تونس نیز از ایت قاعده مستثنی نیست.

 

علاوه بر ساحل یکی دیگر از جنبه های مشهور این شهر ساتمان ها و خانه های سفید رنگ این شهر با درهای آبی رنگ است. بسیاری از افراد این شهر را بهشت هنری می نامند. سواحل این شهر تمیز هستند و آب آن  نیز مانند کریستال شفاف است.

رونمایی شگفت انگیزترین سواحل کشور آفریقا + عکس