پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

برای حالت دادن مو از چی استفاده کنیم؟

مجموعه : نکات سلامت مو
برای حالت دادن مو از چی استفاده کنیم؟

برای حالت دادن مو از چی استفاده کنیم؟ 

برای حالت دادن مو از چی استفاده کنیم؟ یکی از بهترین روش‌ ها برای داشتن ظاهر و استایل شیک و زیبا حالت دادن به موها می‌ باشد. به طور کلی موها بر روی تیپ و ظاهر افراد بسیار تاثیرگذار هستند. هیچ حسی زیباتر از این نیست که یک نفر بتواند هنگام بیرون رفتن از خانه خودش به سر و وضعش برسد و ظاهری زیبا داشته باشد. اغلب حالت دهی به موها به تنهایی و در خانه کار بسیار سختی می‌ باشد.

 

اما امروزه محصولات فراوانی تولید شده‌ اند که می‌ توان با کمک آن ها به راحتی در خانه به موها حالت داد و آن ها را مرتب ساخت. محصولات حالت دهنده مو بسیار متنوع هستند و هر کدام به نحوی کمک می‌ کنند که موها حالت زیبایی داشته باشند. افراد با شناختن این موارد و چگونگی استفاده از آن ها می‌ توانند همیشه مدل‌ های جدیدی برای موهای خود داشته و با ظاهری زیبا در جمع حاضر شوند.

 

یادگیری حالت دادن مو و انجام این کار ممکن است کمی زمان بر باشد اما نتیجه کار ارزش آن را دارد که افراد برایش وقت بگذارند. برای شناختن انواع حالت دهنده مو و چگونگی استفاده از آن ها افراد می‌ توانند تا انتهای این مقاله را مطالعه کنند‌. ما در این مقاله سعی کرده‌ ایم که محصولاتی که برای حالت دادن مو استفاده می‌ شوند را معرفی کرده و نحوه استفاده از آن ها را آموزش دهیم.

 

تاریخچه حالت دهنده‌ های مو

در طول تاریخ افراد زیادی از حالت دهنده‌ های مو استفاده می‌ کرده اند. این محصولات دارای قدمتی بسیار طولانی می‌ باشند. در زمان‌ های قدیم استوانه‌ های فلزی وجود داشت که در آن ها مواد حالت دهنده، روغن‌ ها و مواد معطری که برای حالت دادن به موها نگه داری می‌ شد.

 

یکی از قدیمی‌ ترین حالت دهنده‌ های مو کتیرا می‌ باشد. این گیاه دارای قدرت جاذبه قوی است و در ترکیب با آب حالت ژله مانند دارد. آن را بر روی موهای خیس مورد استفاده قرار می دادند. علاوه بر این کتیرا خاصیت‌ های بسیاری از جمله خاصیت ترمیم کنندگی برای مو می باشد.

 

بیشتر بخوانید: نکاتی که درباره وسایل حالت دهنده مو باید بدانیم

 

انواع حالت دهنده در بازار کدامند؟

امروزه حالت دهنده‌ ها در شکل‌ ها و کاربردهای گوناگونی در بازار وجود دارند. اغلب حالت دهنده‌ های امروزی به صورت واکس، اسپری، ژل و کف می‌ باشند. هر کدام از این محصولات برای کاربرد خاصی استفاده می‌ شوند. این محصولات موها را زیبا و خوش حالت می‌ کنند.

 

ژل مو

یکی از محصولاتی که برای حالت دادن مو بسیار معروف و محبوب است ژل مو می‌ باشد. از این ژل برای داشتن یک ظاهر خاص و متفاوت استفاده می‌ شود. ژل بر روی موهای مرطوب مورد استفاده قرار می‌ گیرد. خود ژل مو دارای نوع‌ های مختلفی است که هر کدام حالت دهندگی و قدرت متفاوتی در ساختار استایل مو دارند.

برای حالت دادن مو از چی استفاده کنیم

افراد می‌ توانند با توجه به نیاز خود هر یک از این ژل‌ ها را انتخاب کنند. ژل مو را می‌ توان برای ایجاد مدل‌ های مختلف استفاده کرد. اما نکته مهم در مورد آن این است که معمولاً بر روی موی مرطوب استفاده شده و موهای مرطوب را حالت می‌ دهد.

 

نحوه استفاده از ژل مو

ژل مو باید بر روی موهای مرطوب استفاده شود. سپس با کمک شانه موها حالت داده شوند. بعد از زدن ژل به موهای مرطوب باید به آن کمی زمان داده شود تا کاملاً خشک شود. می‌ توان با کمک سشوار نیز موهای ژل خورده را خشک کرد و به حالت دلخواه درآورد. افرادی که دارای موهای نازک و کم پشت هستند ممکن است ژل موهای آن ها را سنگین کند و نتواند به خوبی آن را حالت دهد.

 

نکات مهم در زمان استفاده از ژل مو

افراد باید دقت داشته باشند که ژل مو تنها با ساقه موهای آن تماس داشته باشد. بسیار مهم است که ژل بر روی موی مرطوب استفاده شود. افرادی که دارای موهای خشک هستند بهتر است از ژل استفاده نکنند یا ژلی که فاقد الکل است را مورد استفاده قرار دهند. ژل مو ممکن است حتی در صورت شستشوی صحیح نیز بر روی موها باقی بماند.

 

بنابراین باید به خوبی شسته شده یا از شامپوی درخشان کننده برای شستن آن از روی موها استفاده شود. در صورت برخورد ژل مو به پوست سر باعث پوست پوسته شدن آن می‌ شود. پس لازم است در هنگام استفاده از آن در رابطه با پوست سر دقت شود. ژل‌ ها معمولاً مواد شیمیایی خورنده‌ ای هستند که رطوبت پوست سر را از بین می‌ برند.

 

بنابراین در برخی از موارد بعد از استفاده از ژل افراد دچار خارش پوست سر و شوره می‌ شوند. بهتر است از ژل مو تنها برای مکان‌ های خاصی استفاده شود. زیرا استفاده مرتب از این ژل باعث می‌ شود که سلول‌ های مرده پوست سر افزایش یابند. همچنین چربی موها را افزایش می‌ دهد. این چربی‌ ها موجب مسدود شدن فولیکول‌ های مو و ریزش موی سر می‌ شوند.

 

سرم مو

سرم مو یکی از بهترین حالت دهنده‌ های مو می‌ باشد. سرم به عنوان یک محافظت کننده در برابر رطوبت نیز استفاده می‌ شود. علاوه بر این می‌ تواند از فر خوردن و وز شدن موها در هوای مرطوب جلوگیری کند. از دیگر فواید سرم مو می‌ توان به درخشان کردن در مصاف و یکدست کردن موها اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید: خواص جینسینگ برای مو یک گیاه دارویی با خصوصیات بسیار مفید

 

نکات مهم در هنگام استفاده از سرم مو

حالت دنده مو نیز همانند ژل باید بر روی موهای مرطوب استفاده شود. سرم مورد استفاده شده باید دارای حجم کمی باشد. افراد ابتدا باید مقدار بسیار کمی از سرم را به موهای خود زده و سپس با کمک شانه به آن حالت دهند. نکته بسیار مهم دیگر این است که این سرم‌ ها هرگز نباید به ریشه و پوست سر زده شوند. زیرا این کار موجب می‌ شود که رشته موها سنگین شده و آن ها را به کف سر بچسباند و ظاهری نازیبا برای افراد ایجاد کند.

انواع حالت دهنده مو

زمانی که موها خشک و زبر باشند گره می‌ خورند. موها در مناطقی که آلودگی هوا زیاد است بیشتر گره می‌خورند و وز می‌ شوند. علاوه بر این قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم نیز باعث گره خوردن موها می‌ شود. افرادی که دارای موهای خشک وز و گره خورده هستند بهتر است از سرم به عنوان یک روش درمانی استفاده کنند. در هنگام خریداری سرم باید به نوع و ویژگی موها دقت شود.

 

پرکاربردترین حالت دهنده مو | اسپری مو 

اسپری موها را که اغلب با نام تافت مو شناخته می‌ شوند برای حالت دهی موها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. اسپری‌ ها حالت دهنده‌ های قوی هستند که موها را در جای خود ثابت نگه می‌ دارند. این اسپری‌ ها در بازار بسیار متنوع هستند و افراد می‌ توانند با توجه به نیاز و نوع موهای خود آن ها را انتخاب کنند. مهمترین تمایز و تفاوت اسپری ها با یکدیگر قدرت ثابت نگه داشتن آن ها می‌ باشد.

 

اسپری‌ ها جدا از اینکه موها را ثابت نگه می‌ دارند باعث انعطاف پذیری موها می‌ شوند. اسپری‌ های مدیوم و ماکسیموم موها را در جای خود کاملاً ثابت نگه می‌ دارند. برخی از اسپری ها نیز می‌ توانند وز مو را کاهش داده و حالت براق و درخشنده به موها دهند. اغلب اسپری ها در حالت افشانه و پمپی وجود دارند.

 

برای داشتن موهای طبیعی سبک و تمیز باید در هنگام خرید اسپری به استفاده و نوع آن توجه شود. نکته بسیار مهم در هنگام خرید اسپری در نظر گرفتن ضخامت موها می باشد که در بین لطافت موها و نوع اسپری تعادل برقرار باشد. اسپری باید نه به حدی قوی باشد که موها را خشک کند و نه آنقدر ملایم باشد که تاثیری بر روی موها نداشته باشد.

 

موس مو

در سال‌ های اخیر موس مو در میان افراد علی الخصوص خانم ها بسیار پرطرفدار شده است. استفاده از این محصول برای همه افراد مخصوصا افرادی که دارای موهای حالت دار مواج و فر هستند کاملاً توصیه می‌ شود. موس غالباً دارای کف یا فوم است و به عنوان حالت دهنده برای موها استفاده می‌ شود. موس می‌ تواند موها را در همان حالتی که هستند ثابت نگه دارد.

بهترین حالت دهنده مو

علاوه بر این باعث حجم دادن به موهای بی حالت و نازک نیز می‌ شود. انواع موس با توجه به ضخامت مو و میزان چربی آن در بازار وجود دارد. بهتر است افراد موسی را انتخاب کنند که متناسب موهایشان باشد. این حالت دهنده حالت صمغ دارد و تار مو را کامل می‌ پوشاند.

 

علاوه بر این موجب می‌ شود که بعد از خشک شدن موها حالت خود را کاملاً حفظ کرده و ثابت باقی بماند. این محصول برای هر مویی قابل استفاده می‌ باشد. به افرادی که دارای موهای نازک و بی‌ حال هستند توصیه می‌ شود که از این محصول برای حجم دهی و حالت دهی موهای خود استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید: موثرترین کار برای ضخیم تر شدن موها و رشد سریع

 

نکات مهم در هنگام استفاده از موس مو

موس مو تنها بر روی موهای مرطوب مورد استفاده قرار می‌ گیرد. بعد از استفاده از موس می‌ توان موها را رها کرد تا در هوا طبیعی خشک شوند یا برای خشک کردن آن ها از سشوار کمک گرفت. زمانی که موس مو بر روی موهای خیس زده شود و به صورت طبیعی خشک شود. موها دارای حالتی حجیم و براق می‌ گیرند.

 

اما اگر به محض استفاده موها سشوار کشیده شوند حجم بیشتری خواهند یافت و حالت آن ها به صورت طولانی‌ تری حفظ خواهد شد. افرادی که می‌ خواهند موهایشان ظاهری صاف یک دست و طبیعی داشته باشند بهتر است به جای ژل از موس استفاده کنند. علاوه بر این بعد از زدن موس به موها می‌ توان آن ها را شانه نمود اما بعد از ژل زدن شانه کردن موها تقریباً امری غیر ممکن می‌ شود.

 

بهترین حالت دهنده مو | پماد مو

از پماد مو برای حالت دادن موهای چرب مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این پماد بر پایه آب یا روغن تهیه می‌ شود. پماد به موها ظاهری نرم و براق می‌ دهد و آن ها را برای مدت طولانی‌ تری مرتب نگه می‌ دارد. مهمترین نکته در مورد این محصول این است که به راحتی از روی موها شسته و پاک می‌ شود.

 

معمولاً در گذشته از مواردی که برای حالت دهنده مو استفاده می‌ شد بسیار سخت از روی موها پاک می‌ شد. افراد باید چندین مرتبه موهای خود را می‌ شستند تا از حالت دهنده‌ ها خلاص شوند. پماد بر روی موها کاملا خشک نمی‌ شود و حالتی انعطاف پذیر به موها می‌ دهد.

 

بنابراین زمانی که از آن استفاده شود افراد می‌ توانند در هر زمانی مدل موهای خود را تغییر دهند و مدت طولانی‌تری موها را به شکل دلخواه نگه دارند. به طور کلی پاک کردن محصولاتی که بر پایه موم هستند از روی موها کاری دشوار می‌ باشد. بنابراین بهتر است افراد پمادی استفاده کنند که بر پایه آب باشد و دارای ترکیبات محلول در آب باشد.

 

این محصول مخصوص کسانی است که می‌ خواهند موهایشان را صاف نگه دارند و در کنار آن مو ها درخشش بیشتری داشته باشند. علاوه بر این یک محصول بسیار مناسب برای فر کردن موهای ضخیم می‌ باشد. اما افرادی که دارای موهای کوتاه و نازک هستند بهتر است از آن استفاده نکنند‌. زیرا موجب احساس سنگینی در موهای آن ها می‌ شود.

 

بیشتر بخوانید: نحوه مراقبت از مو بعد از کاشت بهترین روش های سلامت مو

 

حجم دهنده مو

حجم دهنده مو یکی از محصولات حالت دهنده مو است که باعث حجیم شدن موها درخشش و استحکام موهای کدر می‌ شود. همچنین می‌ تواند موهای صاف و کم پشت را حجیم‌ تر نشان دهد. حجم دهنده‌ ها در نوع‌ های مختلفی در بازار وجود دارند.
آن ها را می‌ توان به شکل‌ های لوسیون، پماد، اسپری، شامپو یا نرم کننده خریداری نمود.

انواع حالت دهنده های مو

برخی از محصولاتی که موجب فرم دهی موها می شوند دارای حجم دهنده هستند. افرادی که دوست دارند موهایشان حجم بیشتری بگیرد و درخشان کنندگی بیشتری داشته باشد بهتر است از حجم دهنده مو استفاده کنند. زیرا این محصول به طور خاص برای حجم دهی موها تولید شده است.

 

نکات مهم در استفاده از حجم دهنده مو

افراد برای رسیدن به حجم مطلوب در موهای خود بهتر است آن را بر روی موی مرطوب استفاده کرده و سپس موها را با کمک سشوار خشک کنند. اغلب این حجم دهنده‌ ها را می‌ توان بر روی هم ریشه و هم ساقه مو استفاده کرد. استفاده از حجم دهنده مو به منظور بالا نگه داشتن رشته‌ های مو انجام می‌ شود. البته برخی از این محصولات تنها بر روی ساقه مو مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

 

افرادی که دارای موهای نازک هستند بهتر است که حجم دهنده را هم بر روی ریشه و هم بر روی ساقه مو استفاده کنند. زیرا حجم دادن به ساقه مو باعث سنگین شدن آن ها شده و حالت دهی را کمی دشوار می‌ کند. کسانی که به صورت مرتب از حجم دهنده استفاده می‌ کنند بهتر است از شامپوهای پاک کننده و درخشان کننده برای شستشوی آن استفاده کنند.