پارس ناز پورتال

قاصدک 24

جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسید

جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسید

جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسید 

مردم جهان بر اساس رسم و رسوماتی که دارند در نقاط مختلف دنیا در ایام های خاصی اقدام به برگزاری کارناوال و جشنواره های مهیج می کنند. کارناوال عنوان یک رژه همگانی در خیابان می باشد در آن عنصرهایی مانندسیرک‌بازی دیده می شود.این رژه که بیشتر متعلق به فرهنگ رومی-کاتولیک است، بیشتر جهان غرب جای محکم خود را پیدا کرده‌است.در ادامه تعدادی از معروفترین کارنوال های دنیا را به شما معرفی می کنیم.

 

کارناوال هولی، هند :
این کارناوال که هر بهار انجام می شود، مربوط به آیین هندی بودایی است که به مناسبت گرامیداشت فصل نو و محصولات این فصل مرد شهر با پاشیدن پودرهای رنگی به یکدیگردر این روز جشن به پا می کنند و فضایی پر از هیجان و بدور از هر ساختار تشریفاتی بر سرتاسر شهر دیده می شود.

جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسید

کارناوال مرد سوزان ایالات متحده:
در این کارناوال شرکت کنندگان تجربه‌ای در ابراز فاش و آشکار عقاید و اتکای فوق‌العاده به خود را توصیف کرده و هر لباسی که می‌خواهند حتی اگه طرحی عجیب داشته باشد را پوشیده و رفتاری آزادانه از خود نشان می‌دهند.
جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسیدکارناوال لا توماتینا، بونیول، اسپانیا :
این کارناوال که در آخرین چهارشنبه‌ی آگوست برگزار می‌شود،با کنار هم جمع کردن افراد محلی و توریست،چیزی حدود صد تُن گوجه‌فرنگی را در چند ساعت به همدیگر پرتاب کرده که در نتیجه آن شهر بونیول اسپانیا کاملاً از گوجه پوشیده می‌شود.
جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسیدهالووین، ایالات متحده‌ی آمریکا :
کارناوالی با نام All Hallows’ Eve در31 اکتبر در بسیاری از کشورها برگزار می شود اما این کارناوال در ایالات متحده بیشتر دیده می شود . دراین کارناوال افراد لباس‌های رنگارنگ ترسناک به تن کرده جنبه‌ی عجیب و غریبی از خود را نمایان می کنند. جالب است بدانید مهم‌ترین نماد جشن هالووین «کدو تنبل» توخالی است که درون آن شمع روشن می‌کنند.

جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسیدکارناوال ونیز، ایتالیا :
ریشه های این کارناوال به سال1162 باز می‌گردد که در آن از ماسک‌ها ونیزی که مهمترین شاخصه‌ی این کارناوال هستند استفاده می شود که دلیل استفاده از ماسک‌های خاص در این کارناوال، به از بین بردن اختلاف ظاهری بین طبقات غنی و فقیر باز می‌گردد و همچنین فرصتی هم برای دست انداختن مقامات و قدرتمندان جامعه ایجاد می‌کند.
جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسیدکارناوال فانوس یی پنگ، تایلند :
این کارناوال در اصل آیینی است که بوداییان برای بدست آوردن لیاقت و شایستگی آن را انجام می‌دهند ،افراد باید آرزوهای خود
را قبل از به هوا فرستادن فانوس روی آن بنویسند مردم خانه‌ها و کل شهر را تزئین کرده و برنامه‌های تفریحی و رژه گروه‌های هنری در خیابان ها انجام می شود انجام می‌شود.
جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسیدکارناوال روز سنت پاتریک، ایرلند:
این کارناوال که به مناسبت یادبود ورود مسیحیت به ایرلند جشن گرفته می‌شود، شرکت‌کنندگان لباس سبز می‌پوشند و به رقص محلی می‌پردازند.
جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسیدسال نو چینی، چین:
کارناوال سال نو از مهمترین مراسم ها در چین می باشد و درآن مردم با سروصدای زیاد وبااستفاده از ترقه‌‌های زیاد جشن برپا می کنند و چینی‌های بودایی نیز در این مراسم از خوردن گوشت پرهیز می‌کنند.
جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسیدکارناوال اکتبرفست، مونیخ، آلمان:
این کارناوال که در اصل یادبود عروسی پرنس لودوویگ بوده که حدود 6 میلیون نفر در آن شرکت کرده و فرصت مناسبی برای دیوانه بازی است
جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسیدکارناوال ریودوژانیرو، برزیل :
 به گزارش پارس ناز کارناوال ریو یکی از جشن‌های ملی و بزرگترین رویداد فرهنگی برزیل محسوب می‌شود که به مدت 7 روز برقرار است و سالانه بیش از پانصد هزار نفر در این جشن شرکت می‌کنند.
جذاب ترین جشنواره ها و کارناوال های جهان را بشناسید

 

مطالب مرتبط :

جشنواره و فستیوال های عجیب اروپایی +عکس

جشنواره گیاه خواران همراه با حرکات باورنکردنی

جشنواره فرو کردن اشیا درون بدن در تایلند

جشنواره رنگارنگ بالی در اندونزی

عکس های دیدنی از جشنواره جالب و خنده دار در اسپانیا

جشنواره جالب گوجه فرنگی در اسپانیا را ببینید

عکس های جالب و دیدنی از یک جشنواره در هند