پارس ناز پورتال

قاصدک 24

5 راه برای شادی و آرامش همیشگی در زندگی

5 راه برای شادی و آرامش همیشگی در زندگی

5 راه برای شادی و آرامش همیشگی در زندگی 

برای زندگی آرام و شاد می‌توانیم تعداد زیادی از بدی ها را از خود دور کنیم و بـه سوی انرژی مثبت و خوبی سیر کنیم. شاد بودن یکی از بهترین احساس ها در زندگی روزانه اسـت. شـما هم اگر شاد نیستید و احساس شادی درونتان ندارید با مـا همراه شوید تا روش شاد شدن رابه شـما نشان دهیم.

 

این 5 عامل شـما را خوشحال تر می‌کند 

هرروز شکرگزاری کنید، زیرا اثبات شده اسـت کـه شکرگزاری باعث ارتقا و التیام حال شـما خواهد شد. مردمی کـه چند چیز مثبت در روز رابه روی کاغذ می‌نویسند، سالم تر، پر انرژی تر و البته با استرس و اضطراب کمتری زندگی می‌کنند و هم چنین خواب بهتری دارند. راه حل این موضوع این اسـت

 

کـه آن رابه یک عادت منظم بدل کنید و آن رابا نیت قبلی انجام دهید. درباره ایجاد یک مراسم شکرگزاری فکر کنید؛ مثلاً هرروز صبح وقتی کـه چای یا قهوه خودرا می‌نوشید، میتوانید در مورد سه چیزی کـه در روز قبل سپاسگزار آن ها بوده اید، فکر کنید. 

 

یا قبل از این کـه بـه رخت خواب بروید، نوشتن سه چیز خوب درباره روز خود رابه یک عادت تبدیل کنید. این سه چیز خوب میتواند ساده و کوچک باشد؛ شاید شـما چیز زیبایی را دیده یا سپاسگزار آن باشید کـه در آن روز سالم و سلامت بوده اید. در حقیقت، علم نشان میدهد، همین تجربه هاي کوچک روزمره هستند کـه مـا را خوشحال تر میکنند «در قیاس با پیشامدهای بزرگ زندگی». 

 

برای شاد بودن خودرا در محاصره افراد مثبت اندیش قرار دهید 

 بـه گزارش پارس ناز شادی مُسری و واگیردار اسـت. پزشک نیکلاس کریستاکیس و جیمز فاولر، دو محقق و پژوهشگر دانشگاه هاروارد و دانشگاه سان دیه گو دریافتند کـه هر دوست شاد بیشتر، میتواند تا حدود 9 درصد باعث افزایش احتمال شاد بودن شخص شود. اگر احساس خوبی ندارید و سرحال نیستید،

 

خود رابه یک دوست یا همکاری کـه بطور کلی مثبت اندیش اسـت، برسانید. مغز مـا دارای نورون هاي آینه اي اسـت و عیناً همان چیزی راکه فرد مقابل ابراز میکند، تقلید مي نماید؛ بنابر این هر زمانی کـه بـه تزریق کمی انرژی مثبت نیاز داشتید، خود رابه کسانی کـه انرژی مثبت میدهند، متصل کنید. 

 

برای شاد بودن بطور منظم مهربانی کنید 

تحقیقات نشان می‌دهد کـه صرف پول برای دیگران بـه مراتب بیشتر از صرف پول برای خودمان، مـا را خوشحال تر می‌کند و مهربانی کردن حتی اگر کوچک و ناچیز باشد، رضایت از زندگی را در مـا افزایش میدهد.  درب ورودی را برای شخصی کـه پشت سر شـما در حال وارد شدن اسـت، نگه دارید.

 

با گفتن جملاتی تشکر کنید و زمانی کـه در حال گرفتن یک نوشیدنی از کافی شاپ هستید، اسنک و تنقلات مورد علاقه همکار خودرا برای وی بردارید و روی میز او بگذارید. حتی کوچک ترین رفتار زیبای شـما میتواند روز خوبی را برای شـما بـه یادگار بگذارد. 

 

برای شاد بودن زمان بیشتری رابا خانواده و دوستان بگذرانید 

داشتن تعدادی دوست و رفیق می‌تواند زندگی شـما را نجات دهد. روابط اجتماعی کم میتواند بـه اندازه کشیدن پانزده سیگار در روز برای شـما مضر باشد و هم چنین میتواند دو برابر مرض چاقی بـه سلامت شـما آسیب برساند. حتی اگر سر شـما شلوغ اسـت، میتوانید راه هایي را برای ارتباط با افرادی کـه برای شـما مهم هستند،

 

پیدا نمایید. از وقت ناهار خود بعنوان یک فرصت برای تماس گرفتن با یک دوست استفاده کنید و یا اگر امکان دارد از این فرصت برای پیاده روی با دوست خود بهره ببرید. اگر در طول هفته بسیار مشغول هستید، دعوت از یک دوست برای گردش و تفریح در تعطیلات آخر هفته چطور اسـت؟ 

 

پول خود رابه جای صرف خریدن وسایل و صرف تجربه ها کنید 

تحقیقات نشان می‌دهد، وقتی کـه مردم پول خودرا صرف تجارب و سرگرمی هاي مفرح می‌کنند، احساس شادتری نسبت بـه صرف پول برای خرید اجناس و وسایل گزارش کرده اند.

 

مـا تجربه ها را مدت زمان طولانی تری بـه یاد خواهیم سپرد و مغز مـا میتواند دوباره انها احیا کند و همین باعث می‌شود تا احساسات و حالات مثبت مـا ماندگارتر بمانند. پس بجای خرید آن شلوار جین جدید، روی رفتن بـه یک کلاس جدید یوگا و یا دعوت از دوستان برای تماشای فیلم با شـما فکر کنید.

 

منبع : tabnak.ir