پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

7 بهترین روش تشخیص جنس اصل از فیک به زبان ساده!

7 بهترین روش تشخیص جنس اصل از فیک به زبان ساده!

7 بهترین روش تشخیص جنس اصل از فیک 

در این پست، 7 بهترین روش تشخیص جنس اصل از فیک را به شما آموزش خواهیم داد. از وسایل ورزشی آدیداس و کیف‌های لویی ویتون گرفته تا عطر و لوازم آرایش شنل، بازار اجناس تقلبی فوق‌العاده بزرگ است. بازاریابان سخت تلاش می کنند تا ما را متقاعد کنند که برای این محصولات هزینه زیادی بپردازیم، آنها از کیفیت و ماندگاری کالای خود حرف می زنند.

 

اما دیگران از این موقعیت سوء استفاده می کنند و همان محصولات را با قیمت های ارزان عرضه می کنند. برخی هم که زرنگ تر هستند، (خصوصا در ایران) جنس فیک را به قیمت جنس اصل می فروشند. اگرچه تشخیص تقلبی‌ها از نمونه‌های اصلی دشوار است، اما تقلبی‌ها می‌توانند با چشم غیر مسلح هم شناسایی شوند. چگونه؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.

 

1. تشخیص کفش ورزشی آدیداس اصل از فیک

کفش های اصلی آدیداس به جز برخی از مدل های قدیمی، دیگر دارای قطعات فلزی در بخش بند نیستند. همچنین، شمارش جای بندها را فراموش نکنید – مدل‌های معتبر همیشه شش عدد در کفش‌های بچه‌گانه و زنانه و هفت عدد در کفش‌های مردانه دارند. لوگوی پشت کتانی آدیداس را هم بررسی کنید. این لوگو باید تمام سطح پشت کتانی را بپوشاند و شفاف به نظر برسد.

7 بهترین روش تشخیص جنس اصل از فیک 

اکثر مدل های کتانی آدیداس فیک اغلب دارای لوگوی کوچک، تغییر شکل یافته و دارای غلط املایی هستند. همچنین، به فرم پشت کفش دقت کنید. در نسخه های اصلی، این قسمت صاف است، در حالی که در نسخه های تقلبی معمولاً گرد است. همچنین توجه داشته باشید که آدیداس چندین سال است که کفش هایی با برچسب در پشت پاشنه پا منتشر نکرده است.

تشخیص کفش ورزشی آدیداس اصل از فیک

بنابراین کفش های آدیداس اصل نباید برچسبی در پشت پاشنه پا را داشته باشند. به علاوه، شما باید شماره سریال را که روی برچسب زبانه کفش موجود است، بررسی کنید. یک جفت کتانی اصلی آدیداس دو عدد متفاوت برای کفش پای راست و چپ خواهد داشت. اما در مورد تقلبی ها، اغلب برای هر دو کفش شما شماره سریال یکسان پیدا می کنید.

 

بیشتر بخوانید: ترفندهای جالب و کاربردی روزمره که بدردتان می خورند

 

2. تشخیص عطر شانل اصل از تقلبی

ابتدا ظاهر بطری را بررسی کنید. برچسب روی نسخه اصلی باید دارای حروف برجسته و کاملاً تراز باشد. یقه کوچک روی گردن بطری را هم بررسی کنید. این یقه باید در مرکز آن قرار گیرد. به علاوه، به پایه بطری نگاه کنید. چاپ باید بدون خطا باشد و دقیقاً در مرکز بطری قرار گیرد، نه در کنار.

تشخیص عطر شانل اصل از تقلبی

همچنین، شما باید کد دسته ای و بارکد را مقایسه کنید. چرا که در نسخه اصلی، بارکد را در پشت و همچنین روی پایه جعبه عطر باز نشده پیدا خواهید کرد. و به علاوه تمام اینها، اگر می خواهید پول زیادی برای عطر شنل بدهید، قبل از پرداخت کد عطر را در سایت استعلام بگیرید تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

3. تشخیص کیف لویی ویتون اصل از تقلبی

اطمینان حاصل کنید که الگوی چاپ شده، به طور مساوی در سراسر کیف توزیع شده است. طرح باید یکنواخت به نظر برسد و دارای بازتابی از خود در سراسر کیف باشد. اگر در یک طرف کیف دایره ای بریده شد، باید در همان محل از طرف دیگر بریده شود. بررسی کنید که آیا آرم های LV در پشت کیف معکوس شده اند یا خیر.

تشخیص کیف لویی ویتون اصل از تقلبی

از آنجایی که کیف های لویی ویتون از یک نوار چرمی منفرد ساخته شده اند، لوگوهای LV به درستی در جلو و به صورت معکوس در پشت کیف قرار گرفته اند. به علاوه، گیره های کیف را هم بررسی کنید. آنها باید از فلز اصل با روکش طلا ساخته شوند. نه اینکه بعد از چند وقت رنگ طلایی آنها از بین برود یا زنگ بزند!

 

بیشتر بخوانید: آسان ترین راه های تشخیص چرم اصل از تقلبی + عکس

 

4. تشخیص رژ لب MAC اصل از تقلبی

اول از همه، شماره سریال روی پایه رژ لب را بخوانید. رژ لب‌های MAC معتبر دارای شماره سریال‌هایی هستند که با A، B یا C شروع می‌شوند و معمولاً با 2 رقم مانند A44 یا B32 شروع می‌شوند. لوگوی MAC روی درب را بررسی کنید. لوگوی معتبر MAC باید تقریباً در درب رژ لب حک شده باشد و فونت باید از نظر ارتفاع بسیار کوچکتر باشد و حروف بسیار نزدیک به هم قرار گیرند.

تشخیص رژ لب MAC اصل از تقلبی

نقطه های دو طرف حرف «A» نیز باید کاملا گرد باشند. سپس رژلب را بو کنید. اگر اصل باشد، متوجه عطر ملایم وانیل خواهید شد. رژ لب های تقلبی MAC ممکن است بوی میوه ای یا شیرین داشته باشند. و دوباره تاکید می کنیم که بارکد برندهای مشهور را در سایت مربوط به آن استعلام بگیرید تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

5. تشخیص دستبند Cartier Love اصل از فیک

بهترین روش تشخیص جنس اصل از فیک

در جواهرات معتبر کارتیه، مهری را می‌بینید که نشان‌دهنده نوع فلز است، مانند Au 750 یا 750 برای طلای 18 عیار و Pt 950 یا 950 برای پلاتین. وزن یک دستبند اصلی Cartier Love بسته به طرح بین 1 تا 1.3 اونس است. شماره سریال را بررسی کنید. علاوه بر علامت استاندارد موجود در تمام جواهرات کارتیه، هر دو نیمه دستبند عشق کارتیه لاو دارای شماره سریال دستبند هستند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه عطر اصل را از عطر تقلبی تشخیص دهیم

 

6. تشخیص دمپایی کروکس اصل از تقلبی

لوگوی دمپایی و صندل را بررسی کنید. کروک های اصلی دارای لوگوی دوک روی کفی هستند. در پشت باید 2 چشم و 6 برآمدگی یکنواخت وجود داشته باشد و 2 دست که هر کدام دارای 3 انگشت پا هستند قابل مشاهده باشد.

تشخیص دمپایی کروکس اصل از تقلبی

کروک های اصلی دارای برآمدگی های دایره ای بر روی کفی هستند تا گردش خون را بهبود بخشند. به علاوه، یادتان نرود که زیره آن را چک کنید. در مدل های معتبر و اصل، باید یک نشان کروکس در مرکز کفی در یک طرف وجود داشته باشد.

 

7. تشخیص شلوار جین Levi’s اصل از تقلبی

در مدل های Levi’s معتبر، مدل، دور کمر و سایز همیشه با حروف مشکی مشخص می‌شوند. این به این دلیل است که ابتدا یک برچسب کلی ایجاد می شود و سپس این ویژگی ها بر روی هر جفت خاص شلوار جین چاپ می شود.

تشخیص شلوار جین Levi’s اصل از تقلبی

توجه داشته باشید که برچسب چرم خیلی روشن یا خیلی تیره نخواهد بود و حروف با فرسودگی محو نمی شوند. برچسب هایی که در مرکز قرار ندارند یا غلط املایی دارند، نشانه های دیگری هستند که نشان می دهد شلوار جین ممکن است تقلبی باشد.