پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بازیگر زنی که مخترع ترمز ماشین و چراغ راهنماست +عکس

بازیگر زنی که مخترع ترمز ماشین و چراغ راهنماست +عکس

بازیگر زنی که مخترع ترمز ماشین و چراغ راهنماست

 

در حالیکه طنز و تمسخر رانندگی خانمها سوژه برخی آقایان شده ،بد نیست بدانید نخستین کسی که از ترمز و راهنما برای خودرو استفاده کرد یک بازیگر زن بود. این امر نشاندهنده این است که همیشه خانمها به رانندگی ایمن تر و بهتر توجه میکردند. به گزارش پارس ناز شاید هیچ وقت فکر نکرده‌ باشید که چراغ‌های راهنما و ترمز خودروها از کجا سر و کله‌شان پیدا شده است و چگونه بوجود آمده اند. ایده اولیه این مسئله اما از یک بازیگر زن فیلم‌های صامت بوده است که اولین بار به ذهن او رسیده است.

 

این بازیگر زن اگر چه در نهایت دست به خودکشی زد ولی با ایده و خلاقیتش جان هزاران نفر را در دنیا حفظ کرد و از تصادفات مرگبار رانندگی نجات داد . به گزارش پارسناز فلورانس لورنس نامش به خاطر بازی در بیش از ۲۵۰ فیلم صامت در تاریخ سینما ثبت شده است. اما شاید کسی نداند این بازیگر زن که در چنین روزهایی در سال ۱۹۳۸ دست به خودکشی در بورلی هیلز زد ایده اولیه چراغ راهنمای خودروها و چراغ ترمز را داشته است.

 

این خانم بازیگر که طرفداران بسیاری داشت دستمزد خوبی میگرفت و به همین سب توانست خودرویی برای خود بخرد. در آن زمان اما خودرو یک وسیله لوکس و تجملاتی به حساب می‌آمد و  فلورانس لورنس خودش شروع به سردرآوردن از همه اجزای خودرویش شد. او خیلی زود فهمید که نقصی در خودروهای آن زمان وجود دارد که باعث تصادف می‌شود. به همین خاطر  در سال ۱۹۱۴ بازویی مکانیکی طراحی کرد که با زدن یک دکمه توسط راننده از سپر عقب خودرو بیرون می‌آمد و جهتی که راننده قصد گردش به آن سمت را داشت مشخص می‌کرد.

 

جالب اینکه برای ترمز هم او ایده مشابهی داشت. وقتی راننده پدال ترمز را فشار می‌داد تابلویی با علامت ایست از سپر عقب بیرون می‌پرید و به راننده عقبی اخطار می‌داد. هر چند این ایده بعدها باعث شد تا چراغ‌های راهنما و ترمز روی همه خودروها یک وسیله عادی شود اما فلورانس لورنس چون ایده‌اش را ثبت نکرده بود هیچ منفعت مالی از اختراعش به دست نیاورد.

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

 

خواننده زن محبوب بلاخره گواهینامه رانندگی را گرفت

 

زنان باردار و رانندگی

 

حرکت احمقانه زنی که عشق رانندگی بود + تصاویر

 

سنگی که عامل مرگ مامور راهنمایی رانندگی شد + عکس 

 

تصادف عجیب بی احتیاط ترین راننده زن + عکس