جستجو در پارس ناز

جنیفر لارنس به قدرتمندترین بازیگر زن جهان معروف شد

مجموعه : اخبار سینما
جنیفر لارنس به قدرتمندترین بازیگر زن جهان معروف شد

جنیفر لارنس به قدرتمندترین بازیگر زن جهان معروف شد ، پایگاه رتبه سنجی فوربس در جدیدترین گزارش خود عنوان قدرتمندترین بازیگر زن جهان را به جنیفر لارنس داد. او ممکن است امسال هیچ جایزه اسکاری دریافت نکرده باشد ولی همچنان در راس قدرتمندترین بازیگران زن جهان قرار دارد.

 

بر اساس گزارش فوربس، گستردگی مالی و فروش چندصد میلیونی فیلمهای لارنس در سالهای 2013-2014، او را در جایگاه اول فهرست قدرتمندترین بازیگران زن جهان قرار داد.

 

فوربس در بخشی از گزارش خود درباره لارنس آورده:

 

” چه کسی می گوید زنان نمی توانند قهرمان اکشن باشند. فقط با 23 سال سن، جنیفر لارنس ثابت کردکه زنان هم به اندازه مردان می توانند توجه گیشه را به سوی خود جلب کرده و ستاره ای بزرگ در عرصه فیلمهای اکشن و غیره شوند.

 

مجموعه فیلمهای بازیهای گرسنگی (The Hunger Game) موفق ترین فیلم لارنس بوده است که شاید از فیلم گرگ و میش نیز در رتبه بالاتری قرار بگیرد. هنرنمایی لارنس تنها در این فیلم نبوده است بلکه میستیک آبی رنگ فیلم مردان ایکس نیز شور و هیجان را به این فیلم آورده است.”

 

گذشته از فروش چشمگیر این فیلمها، بازی فوق العاده این بازیگر جوان در فیلمهای کتاب بارقه امید او را شایسته دریافت اسکار کرد. لارنس با دریافت دو جایزه اسکار ، یک نامزدی اسکار و درآمد سالانه 34 میلیون دلار در رتبه 12 فهرست فوربس سلبریتی 100 هم قرار دارد.

 

او در سال 2010 برای بازی در فیلم استخوان زمستان و در سال 2012 برای بازی در فیلم کتاب بارقه امید جایزه اسکار دریافت کرد. در سال 2013 نیز با بازی در فیلم زد و بند آمریکایی نامزد دریافت اسکار شد.

 

ساندرا بولاک(جاذبه)، آنجلینا جولی(خبیث)، اسکارلت جوهانسون(کاپیتان آمریکایی)، و جنیفر انیستون(ما خانواده مایلرز هستیم) به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم قدرتمند ترین بازیگران زن جهان قرار دارند.

 

 

منبع: سیما خبر