پارس ناز پورتال

قاصدک 24

اعمالی که افراد سالم و آماده هر روز انجام می دهند

اعمالی که افراد سالم و آماده هر روز انجام می دهند

اعمالی که افراد سالم و آماده هر روز انجام می دهند,در این مقاله با 10 کاری که افراد آماده و سالم هر روز انجام می دهند آشنا خواهید شد.

 

پس از یک بررسی، ۱۰ عادت متفاوت افراد آماده و سالم که مرتب ورزش می کنند را توانستیم تشخیص دهیم. شما را دعوت می کنیم تا این ۱۰ عادت را با دقت بخوانید تا بتوانید تفاوت های جزئی در سبک زندگی خودتان و افراد آماده را پیدا کنید.

 

این افراد درک می کنند که تحرک برای طراوت و قدرت بسیار حیاتی است. حتما” شما هم می دانید تمرین می تواند سخت باشد، پس اگر در دو راهی انجام دادن یا ترک کردن آن قرار دارید، شاید آن را ترک کنید! همیشه مطمئن باشد که یک تمرین کوتاه مدت طاقت فرسا می تواند در دراز مدت شما را از ورزش دور کند.

 

این را هم به یاد داشته باشید که حرکت دادن خودتان به صورت مداوم چقدر اهمیت دارد. مهم نیست چقدر سرتان شلوغ است، همیشه راهی برای انجام یک تمرین یا حرکت سریع وجود دارد.

 

افراد آماده و سالم تمریناتشان را برنامه ریزی می کنند

این افراد هیچ چیزی را به شانس واگذار نمی کنند. آن ها تمرین شان را مانند هر قرار ملاقات مهم دیگری برنامه ریزی می کنند.

 

اگر یکی را از دست بدهند، زمانی را به جبران آن اختصاص می دهند. زندگی غیر قابل پیش بینی است، اما برنامه تمرینی شما نباید این گونه باشد. برنامه ریزی برای دنبال کردن روند روتین تمرینات یک موضوع بسیار کلیدی است.

 

زمانی که احساس می کنید این دیگر بخشی از زندگی روتین شما شده، ورزش کردن برای شما آسان تر می شود. آن موقع حتی بدون فکر کردن انجامش می دهید.

 

افراد آماده و سالم ثبات دارند

این افراد به نظم افتخار می کنند. آن ها به دراز مدت نگاه می کنند و درک می کنند که نتایج یک شبه حاصل نمی شوند. با این وجود یک تعهد و ثبات طولانی مدت را از خودشان نشان می دهند.

 

ثبات یعنی همین حالا باید سخت کار کرد حتی اگر پاداشش در افقی دورتر باشد. کسانی که ارزش و قدرت آمادگی جسمانی را درک می کنند، این خصوصیت را دارند.

 

افراد آماده و سالم دمدمی مزاج نیستند

افراد دمدمی مزاج هیچ وقت یک تمرین جدید را کامل انجام نمی دهند و از این که چرا نتیجه ای هم نمی گیرند، تعجب می کنند. تمرین کنندگان واقعی آمادگی جسمانی یک تمرین جدید را تا آخر انجام می دهند، حتی اگر در شروع کار خیلی در آن ماهر نباشند.

 

غرور را کنار بگذارید و خودتان را وقف یادگیری یک متد جدید کنید. هر وقت به فلات عملکرد رسیدید، روتین خود را عوض کنید. ( در علم تمرین فلات به نقطه ای گفته می شود که ورزشکار دیگر پیشرفتی در مهارت یا تمرین نشان نمی دهد.)

 

افراد آماده و سالم با طلوع خورشید از خواب بیدار می شوند

این افراد صبح ورزش می کنند. این باعث می شود تا همان ابتدا فکرشان از مسائل حاشیه ای آزاد شود تا بتوانند روی کار های دیگر تمرکز کنند.

 

با این شفافیت آن ها می توانند کار های روزمره را با موتور کالری سوزشان انجام دهند. بیدار شدن با طلوع آفتاب شما را به تولد یک روز جدید وصل می کند. این گونه می توانید فرصت های جدید را با انرژی و شوق کشف کنید.

 

این افراد به دنبال مقام و جایزه نیستند. آن ها در مورد این که چقدر وزن از دست داده اند یا چه وزنه ای می توانند بلند کنند پیش دیگران فریاد نمی زنند.

 

آن ها دیگران را برای مانند خودشان شدن، نصیحت نمی کنند. سلامتی کامل، پوستی شاداب، یک فیزیک بدنی زیبا و لذتی بی وقفه از زندگی پاداش هایی هستند که آن ها برایشان سخت کار می کنند.

 

افراد آماده و سالم با ذهن خود ورزش می کنند

ارتباط بین بدن و ذهن هنگام تمرین واقعا” قوی است. مانند یک ورزشکار المپیک، آن ها حرکات شان را آنالیز می کنند و سعی می کنند در هر تکرار، هر استارت، هر وزنه، پیشرفت کنند. هیچ چیز دلبخواهی نیست.

 

بدن های نیرومندی در باشگاه هستند که شما را تحت تاثیر قرار می دهند؟ آن ها آن گونه به نظر می رسند چون بیش از عضله، از ذهن خودشان تمرین می کنند.

 

افراد آماده و سالم عاشق غذا هستند

این افراد هیچ وقت رژیم نمی گیرند. آن ها غذاهای فرآوری نشده، طبیعی و غلات کامل را به عنوان تغذیه مناسب می خورند، نه تفریح. آن ها از غذایی که به بدنشان آسیب می رساند دوری می کنند.

 

آن ها از ورزش، نه غذا، برای کم کردن استرس و عبور از سختی های احساسی استفاده می کنند. مردم سالم در لذت غذا خوردن احترام پیدا می کنند. آن ها درک می کنند که غذا یک هدیه با ارزش برای بدن و روح آن هاست.

 

افراد آماده و سالم می خوابند

کمبود خواب سوخت و ساز و توانایی شما برای فکر کردن را ویران می کند. افراد سالم با ورزش، استرسی که در شب باعث بیدار ماندن ما می شود را از خود دور می کنند. اگر روز سختی را تجربه کرده باشند، به خودشان توجه می کنند، یک دوش می گیرند یا به یوگا می روند تا استرس را از خود دور کنند.

 

آن ها درک می کنند که خواب و استراحت به اندازه حرکت و ورزش مهم است. بنابراین از استراتژی های مؤثری برای خواب های عمیق تر استفاده می کنند.

 

افراد آماده و سالم به خودشان می رسند

این افراد ممکن است در یک مهمانی بیش از اندازه بنوشند یا غذا بخورند. زندگی بدون این تجربیات دیگر جالب نیست. اما به جای استفاده از غذا به عنوان پاداش، افراد سالم با تجربیات به خودشان جایزه می دهند.

 

یک ماساژ ۹۰ دقیقه ای یا مسافرت آخر هفته برای تشکر از خودتان برای تمام تمرینات سختی که انجام داده اید، چطور است؟

 

دفعه بعد که به یک هدف رسیدید، به خودتان چنین جایزه ای بدهید. با تجربیات جدید سیستم پاداش خودتان را بهبود ببخشید و یک زندگی سرشار از قدرت، سلامتی و اعتماد به نفس را تجربه کنید.

 

 

منبع:علم ورزش