پارس ناز پورتال

مشاوره برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مشاوره برای دریافت ویزای توریستی کانادا

از تاریخ 7 سپتامبر 2021 اتباع خارجی و افرادی که بصورت کامل واکسینه شده باشند، به دلایل غیرضروری نیز اجازه ورود به خاک کانادا را دارند و محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌های تردد در دوران همه‌گیری کووید برداشته شد.

 

تمامی مسافران مجاز به سفر به کشور کانادا هستند و نیازی به انجام آزمایشات اولیه در بدو ورود به خاک کانادا ندارند. البته ممکن است همچنان به صورت تصادفی و غیراختیاری از شما تست گرفته شود، ولی الزام این امر برای صدور ویزای توریستی کانادا برداشته شده است.

 

با این وجود همچنان صدور و گرفتن ویزای کانادا چالش‌ها و پیچیدگی‌های خودش را دارد و افسران سفارت و مرزبانی کانادا سخت‌گیری مثال‌زدنی در خصوص صدور ویزای مسافرتی کانادا دارند. اگرچه جای نگرانی نیست!

 

بهره‌گیری و همفکری با یک مشاور خوب و کاربلد، کلید حل این مشکل است.در این مطلب قصد داریم به 5 نکته که به موفقیت درخواست صدور ویزای کانادا کمک می‌کنند، اشاره کنیم.

5 نکته که در صدور موفق ویزای شما نقش دارند!

5 نکته که در صدور موفق ویزای شما نقش دارند!

 

سفر به کانادا با اهداف کوتاه‌مدت، چه با هدف گردش و تفریح باشد و چه با هدف بیزنس، یا دیدار و پیوستن به اعضای خانواده، دلایل موجهی برای ورود به خاک این کشور هستند. اما برای اخذ ویزا، باید بتوانید دلایل خود را به مسئولان صدور ویزای کانادا به اثبات برسانید و آن‌ها را قانع کنید که قصدی به غیر از هدف اعلام شده برای سفر به این کشور و در صدور ویزای کانادا ندارید!

 

تمام مدارک و فرم‌های مورد نیاز را ارسال کنید!

 

IRCC چک‌لیست‌هایی از اسناد مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در اختیار مسافران قرار داده که ارائه و ارسال این مستندات به همراه درخواست ویزای کانادا الزامیست. این مستندات شامل، فرم‌های مربوط به درخواست، گذرنامه یا اسناد سفر معتبر، نحوه صحیح عکس گرفتن، مدارک حامی، نحوه توضیح هدف شما از سفر و موارد بسیار دیگری از این دست هستند. در این چک لیست‌ها مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا و یا مهاجرت اعلام و توضیح داده شده و مطابق آن باید برای تهیه اسناد اقدام کنید.

 

اما در قدم اول و برای صدور ویزای توریستی کانادا نیاز به پاسپورت با اعتبار کافی دارید. در نظر داشته باشید که ویزای شما تنها تا پایان اعتبار گذرنامه صادر خواهد شد. پس اگر اعتبار گذرنامه شما کوتاه باشد، ویزای شما نیز تا زمان انقضای آن صادر خواهد شد.

 

فرم‌های درخواست IRCC مدام به‌روز می‌شوند. بنابراین حتما آخرین نسخه و به‌روزترین آن را پر کنید و در ضمیمه اسناد خودتان ارسال کنید. این اسناد برای هر کشور چک‌لیست مربوط به خودش را دارد و مدارک مورد نیاز متقاضیان ایرانی نیز توسط دولت کانادا مشخصا اعلام شده است. توجه دقیق به این موارد، تضمین موفقیت درخواست ویزای شما خواهد بود!

 

مدت زمان بازدید و جزئیات اقامت

اگر درخواست ویزای شما تایید شود، تنها برای یک دوره موقت و کمتر از 6 ماه اجازه اقامت در خاک کانادا خواهید داشت. بنابراین بصورت دقیق و شفاف هدف از سفرتان را بیان کنید! اگر قصد بازدید از هر شهری دارید، جلسه کاری دارید، برای بازدید اعضای خانواده می‌روید یا قرار است در یک همایش شرکت کنید، با جزئیات آن را در مستندات شرح دهید.

 

برنامه سفرتان که قصد دیدن از چه شهرها یا اماکنی در کانادا دارید را بطور مفصل شرح داده و رسید رزرو بلیط رفت و برگشت را به همراه این برنامه ارسال کنید.

 

برای مثال اگر قصد بازدید اعضای خانوادتان در کانادا را دارید، باید از آن‌ها بخواهید یک دعوت‌نامه برای شما ارسال کنند و هدف و مدت بازدید را در آن مشخص کنند و نشان دهند که پس از ملاقات و اتمام زمان اقامت، قصد بازگشت به کشورتان را خواهید داشت.

 

دعوت‌نامه باید جزئیاتی از تعداد اعضای خانواده دعوت‌کننده، کپی وضعیت مهاجرت دعوت‌کننده، اثبات درآمد او و مدارکی دال بر رابطه‌تان را بهمراه داشته باشد.

 

روابط عاطفی قوی با کشور

یکی از نکاتی که معمولا سبب رد شدن بسیاری از درخواست‌ها می‌شود! برای کشور کانادا مهم است که پس از سفر و اقامتتان در این کشور، مجددا به کشورتان بازگردید. بنابراین موارد زیر را در به اسنادتان اضافه کنید:

 

  • نامه‌ای از کارفرما یا موسسه‌ آموزشی که به تفصیل توضیح می‌دهد، باید تا تاریخ مشخص و معینی به محل کار یا آموزشتان بازگردید.

 

  • اثبات این موضوع که دارای املاک و مستقلات در سرزمینتان هستید.

 

  • مدارکی که نشان دهد مالک و یا صاحب کسب‌وکاری در کشورتان هستید.

 

  • مدارکی که تایید می‌کند تعهدات مالی یا تجاری در کشورتان دارید.

 

  • فهرستی از اعضای خانواده که با شما سفر نمی‌کنند و قرار است پس از سفر پیش آن‌ها بازگردید.

 

بودجه کافی برای اقامت و حمایت مالی از خودتان در سفر

 

مدارکی آماده کنید که نشان دهد تمکن مالی دارید و از پس هزینه‌هاتان برخواهید آمد. اسناد مالی مثل صورت حساب بانکی با تاییدیه و امضای بانک، فیش حقوقی و نامه‌های تایید اشتغال، که حقوق و درآمد شغل شما را بصورت شفاف به مسئولان کانادایی نشان دهد.

 

اگر شخص دیگری هزینه سفرتان به کانادا را پوشش می‌دهد، باید نامه و مدارکی در اثبات توانایی مالی و پوشش هزینه‌های اقامت شما آماده و ارائه شود.

 

دلیل رد درخواست یا عدم پذیرش‌های قبلی را مخفی نکنید!

 

در مصاحبه از شما سوال خواهد شد که آیا قبلا درخواست مهاجرت یا سفری داشته‌اید که رد شده باشد؟ در این خصوص صداقت داشته باشید و حتی اگر تاریخ آن را به یاد ندارید، دلایل و جزئیاتش را شفاف توضیح دهید. ارائه ندادن توضیحات و جزئیات عواقب بیشتری برای شما خواهد داشت.

 

دریافت ویزای کانادا فوری در فلای‌تودی

 

اگر اهل سیاحت و گشت و گذار هستید و دوست دارید تجربیات جدید کسب کنید، سفر به کانادا انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. در این سفر می‌توانید از همه جاهای دیدنی این کشور دیدن کنید و تفریحات جذابی داشته باشید.

 

اما پیش از هر کداری باید برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید. فلای‌تودی امکان دریافت ویزای کانادا و رزرو بلیط هواپیما به این کشور را برای شما فراهم می‌کند.فلای‌تودی با ارائه خدمات تخصصی در زمینه اخذ ویزای کانادا، رزرو بلیط و هتل، تهیه بلیط قطار، تهیه بیمه مسافرتی و رزرو تور شما را در سفری خاطره‌انگیز به این کشور یاری می‌رساند.