جستجو در پارس ناز

بیوگرافی آفرین عبیسی و همسرش (عکس های آفرین عبیسی)

بیوگرافی آفرین عبیسی و همسرش (عکس های آفرین عبیسی)

بیوگرافی آفرین عبیسی 

در این پست، بیوگرافی آفرین عبیسی را مرور می کنیم. بازیگر معروف دوران قبل و بعد از انقلاب، آفرین عبیسی با اسم واقعی صغری عبیسی در تاریخ 22 اسفند 1330 و در شهر لاهیجان چشم به جهان هستی گشود. این بازیگر معروف فعالیت هنری خود با بازی در فیلم محبوب “لیل و مجنون” در سال 1349 آغاز نمود.

 

سپس با بازی در فیلم سینمایی “طوقی” ساخته علی حاتمی به جامعه هنری و افراد عمومی معرفی شد که تا به امروز و در حرفه بازیگری همچنان جزو چهره ماندگار می باشد. آفرین از جمله بازیگران کم کار در عرصه هنرپیشگی است و دلیل آن اهمیت به متن فیلمنامه می باشد.

 

زندگینامه آفرین عبیسی از زبان خودش

طبق گفته های آفرین عبیسی بازیگر معروف و محبوب قبل و بعد از انقلاب، خود را از نسل گذشته می داند. ولی معتقد است که با نسل جوانه ارتباط خیلی خوبی دارد و با آنها فعالیت های هنری را تجربه می کند. همچنین سر هرکاری باشد با نسل جوان رابطه عالی دارد. البته این امر کاملا به دو طرف وابسته بوده و باید هر دو احترام به همديگر را حفظ نمایند.

بیوگرافی آفرین عبیسی

آفرین بیان می کند که روی پیشانی من بازیگر نوشته که هر شخصی که کار نخستش است بایستی دنبال من بیاید. زیرا اکثر کار اولی ها از عبیسی برای ایفای نقش در کار هنریشان دعوت می نمایند. کار کردن با بازیگران و کارگردان های فیلم اولی برای وی جذاب است و همان حس و تجربه دوران بازیگری در قبل از انقلاب را تداعی می کند.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی سارا محمدی و همسرش + حواشی و عکس های سارا محمدی

 

آفرین عبیسی اینگونه بیان می کند که کارگردان اگر جوان باشد تاثیر چندانی روی کار من دارد. اما اینکه متن فیلمنامه چگونه است و کدام بازیگر مطرح و محبوب در آن فیلم ایفای نقش می کند برای وی در اولویت قرار دارد. همچنین زمانی که در یک فیلم به ایفای نقش می پردازد با وجود اینکه با سایر بازیگر آشنا نیست اما خیلی راحت ارتباط برقرار می کند و دوست می شود.

 

آفرین نیز اظهار می کند تا زمانی که در یک فیلم جدید نقش بازی می کند سعی دارد از بازیگران و کارگردان چیزهای زیادی یاد بگیرد. در نهایت تا زمانی که وقت است از بودن با آنها، استفاده و لذت کافی را ببرد.

 

زندگی شخصی آفرین عبیسی

آفرین عبیسی تنها 17 سال سن داشت و در سال 1350 با تهیه کننده و فیلمبردار معروف سینما، ایرج صادق پور ازدواج کرد. البته همسر این بازیگر با نقش آفرینی وی کاملا مخالف بود و به همین دلیل از عرصه فیلم و سینما خداحافظی کرد.

ایرج صادق پور در سال 1319 چشم به جهان هستی گشود و در عرصه های مختلف هنر از جمله عکاسی، تدوینگر، فیلمبرداری و تهیه کنندگی فعالیت داشت. همسر آفرین بردار سینماگر معروف منوچهر صادق پور بود که در تاریخ 1 بهمن 1369 از دنیا رفت. البته حاصل ازدواج این زوجین هنرمند سه فرزند به اسم های لیلی، هادی و محمد امین است.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی پرنیا کربلایی و همسرش + عکس های جدید پرنیا کربلایی

 

فعالیت های هنری آفرین عبیسی قبل از انقلاب

 

فعالیت هنری این بازیگر معروف با نقش آفرینی در فیلم “لیلی و مجنون” در سال 1349 آغاز شد. سپس در فیلم سینمایی کارگردان مشهور علی حاتمی به اسم “طوقی” بازی کرد و از این طریق به جامعه هنری معرفی شد. از مهم ترین فیلم های خانم عبیسی قبل از انقلاب می توان به “پل”، “کاکو”، “طوقی” و “لیل و مجنون” اشاره کرد.

 

فعالیت های آفرین عبیسی بعد از انقلاب

خانم عبیسی بعد از 28 سال دوری از عرصه بازیگری با نقش آفرینی در فیلم کارگردان معروف ایرج قادری به اسم “شهرت” حرفه ی خود را از سر گرفت. سپس در همان سال در فیلم کودک و سرباز نقش کوتاهی را بازی کرد. البته این فیلم ساخته رضا میرکریمی می باشد. آفرین با نقش آفرینی در فیلم معروف “نیمه پنهان” مجددا توانایی های خود را به بهترین شکل ممکن به اثبات رساند.

عکس های آفرین عبیسی ،بیوگرافی آفرین عبیسی

بیوگرافی آفرین عبیسی

 

همچنین این موضوع را تایید کرد که حضور هر بازیگر توانای سینمای پیش از انقلاب در سینمای بعد از انقلاب چنان نتیجه مثبتی را برای دنیای هنر به ارمغان می آورد. خانم عبیسی موفق به کسب تندیس بلورین از پنجمین جشن خانه ی سینما برای نقش دوم جهت بازی در فیلم “نیمه پنهان” در سال 1380 شد.

 

همچنین از پنجمین دوره ی جشن سینمایی دنیای تصویر در سال 1380 جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی در همین فیلم دریافت نمود.از مهم ترین آثار هنری خانم عبیسی بعد از انقلاب می توان به موارد زیر اشاره کرد.

• 24 سپتامبر

• تنهایی لیلا

• چهارشنبه

• خانه ای کنار ابرها

• عصر روز دهم

• تقاطع

• بید مجنون

• رستگاری در هشت و بیست دقیقه

• شکلات

• قدمگاه

• ملاقات با طوطی

• مهمان مامان

• دختر ایرونی

• واکنش پنجم

• کاغذ بی خط

• نان و عشق و موتور 1000

• نیمه پنهان

• شهرت

• همسر دلخواه من

• کودک و سرباز

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی الهام نامی بازیگر مشهور ایرانی + عکس های الهام نامی

 

دلیل کم کاری آفرین عبیسی در سینما و تلویزیون

طبق بیانیه خانم عبیسی، وی علاوه بر کم کاری در تلویزیون در سینما نیز فعالیت چندانی ندارد. زیرا قبل از تصمیم گیری جهت ایفای نقش در یک فیلمنامه باید متن آن را مطالعه کرده و در صورت برقراری ارتباط با محتوای داستان مرحله دیگری را برای تایید در نظر می گیرد.

آفرین عبیسی و همسرش ،بیوگرافی آفرین عبیسی

پس در صورت موافقت با فیلمنامه بایستی درباره سابقه کاری تهیه کننده و افراد بازیگر اطلاعات کافی داشته باشد. در نهایت با تایید عوامل فیلمنامه پروسه نقش آفرینی را آغاز می نماید و وی پشت سرهم کار نمی کند بلکه یک کاری را انجام می دهد و بعد سراغ استراحت می رود.

اینستاگرام آفرین عبیسی

بیوگرافی آفرین عبیسی

 

فیلم نامه های متفاوتی به دست آفرین می رسد و پیشنهادات زیادی از سوی تلویزیون و سینما دارد. وی از بین فیلمنامه ها گلچین کرده و هر کدام که قصه خوبی داشت برای ایفای نقش در آن انتخاب می شود. همچنین خانم عبیسی بیان می کند که باید فیلم انتخاب جهت ایفای نقش در آن را دوست داشته باشد.

 

جمع بندی

آفرین عبیسی بازیگر محبوب و مشهور قبل و بعد از انقلاب در تاریخ 22 اسفند 1330 در شهر لاهیجان به دنیا آمد. وی با دیلپم ادبی وارد عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون شد. آفرین در شناسنامه با اسم صغری عبیسی معروف می باشد و بازیگری را پیش از انقلاب آغاز نموده است.

 

البته باید گفت فعالیت هنری خانم عبیسی به طور حرفه ای در سن 17 سالگی با فیلم “لیلی و مجنون” در سال 1349 شروع کرد و با بهروز وثوقی همبازی شد. سپس با ازدواج با ایرج صادق پور از عرصه بازیگری به مدت 28 سال فاصله گرفت.