جستجو در پارس ناز

انواع بازی برای کودکان 8 ساله در خانه؛ بازی های جذاب برای کودک دختر و پسر

انواع بازی برای کودکان 8 ساله در خانه؛ بازی های جذاب برای کودک دختر و پسر

انواع بازی‌های جذاب در خانه برای کودکان ۸ ساله

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین جنبه‌های زندگی کودکان بازی کردن است؛ چراکه علاوه‌بر لذت بردن، باعث تقویت مهارت‌های شناختی، حرکتی، تعاملی و خلاقیت کودکان می‌شود. کودکان 8 ساله درک بهتری از توانایی‌ها و مهارت‌های حرکتی و شناختی خود دارند؛

 

درنتیجه والدین با شناسایی مهارت‌ها و استعدادهای کودکان 8 ساله خود می‌توانند نقش مهمی را در تقویت استعداد کودکانشان ایجاد کرده و آموزش‌ها را در قالب بازی برای یاد گرفتن سایر مهارت‌ها به فرزندان خود یاد دهند. در این مطلب به معرفی انواع بازی کودکان 8 ساله در خانه و تاثیرات آن بر تقویت مهارت‌های کودک پرداخته‌ایم.

 

نقاشی و اسم و فامیل از جذاب‌ترین بازی‌های کودکان با مداد و کاغذ است

 

نقاشی به کودکان اجازه داده که دنیای خود را پردازش کرده و آن را روی کاغذ بیاورند. نقاشی کردن کودک روشی ایمن برای به تصویر درآوردن احساسات او است. برای نقاشی کشیدن کودک می‌توان از مدادرنگی‌، رنگ انگشتی، گواش و آبرنگ استفاده کرد.

 

به‌علاوه قیمت مداد رنگی، گواش و سایر لوازم تحریر، براساس برند آن‌ها متفاوت است. نقاشی از جمله بازی‌های شناختی بوده که نقشی موثر و شگفت‌انگیز در افزایش ارتباطات عصبی مغز دارد. همچنین نقاشی باعث تقویت مهارت‌های حرکتی و ادراک بصری کودک می‌شود.

 

اسم و فامیل از بازی‌های فکری جذاب است که فقط با داشتن مداد و کاغذ انجام می‌شود. در این بازی کودکان مواردی مانند نام، نام‌خانوادگی، رنگ، حیوان، کشور، شهر، میوه را یادداشت کرده و به حالت آماده باش منتظر می‌مانند.

 

شخصی که نوبت آن است یکی از حروف الفبا را انتخاب کرده و همگی پس از گفتن کلمه شروع، باید نام کشور و سایر موارد را به‌گونه‌ای بنویسند که با حرف الفبای انتخابی شروع شود. این بازی علاوه‌بر سرگرم کردن کودک، باعث افزایش دامنه لغات و اطلاعات کودک و بالا رفتن دقت و تمرکز او می‌شود.

 

بازی‌ های خلاقانه برای کودکان؛ اوریگامی و خمیربازی

 

ساخت کاردستی اوریگامی ازجمله سرگرمی‌ها و فعالیت‌ های مناسب برای کودکان 8 تا 10 سال است که فقط با تا زدن کاغذ، اشکال کاغذی یا مقوایی جذابی ساخته می‌شود. ارتقا مهارت‌های ریاضی و  توالی‌یابی، پرورش خلاقیت و تفکر خلاقانه، افزایش تمرکز و هماهنگی بهتر بین چشم و دست بچه‌ها، از فواید ساخت کاردستی‌های اوریگامی هستند. همچنین استفاده از اوریگامی‌های کودک در چیدمان اتاق‌خواب او باعث افزایش اعتمادبه‌نفس کودک می‌شود. 

 

خمیربازی از بازی‌های خلاقانه دیگری است که باعث تقویت‌ مهارت‌های دست و کاهش استرس کودک می‌شود. در این سرگرمی کودک یاد گرفته که تسلط بیشتری بر حرکت‌های دستش داشته و همچنین مهارت او در انجام کارهایی که نیاز به ظرافت بالاتری داشته، افزایش می‌یابد. برای تهیه اسباب بازی برای کودک 8 ساله دختر و پسر می‌توانید، انواع خمیر بازی کودکان را برای آن‌ها خریداری کنید.

اوریگامی؛ بازی خلاقانه برای تقویت مهارت ریاضی کودک

اوریگامی؛ بازی خلاقانه برای تقویت مهارت ریاضی کودک

 

با بازی‌ معمایی شنیدن و حدس زدن، دایره لغات کودک 8 ساله را تقویت کنید

 

بازی شنیدن و حدس زدن از جذاب‌ترین بازی‌ کودک 8 ساله در ژانر معمایی است. در این بازی گروهی باید کودکان به دو تیم الف و ب تقسیم شوند. در این سرگرمی تیم الف کلمه یا عبارتی به یکی از اعضای تیم به گفته و آن فرد باید بدون گفتن نام کلمه و عبارتی که شنیده،

 

تصویری از آن را با استفاده از انواع لوازم تحریر مانند ماژیک روی تخته وایت برد بکشد تا اعضای تیمش بتوانند از روی تصویر کشیده شده، کلمه را حدس بزنند؛ پس از آن نوبت یکی از اعضا گروه الف است که کلمه‌ای که تیم ب به او گفتند را برای اعضای تیم خود به تصویر در بیاورد. این بازی جذاب باعث افزایش مهارت‌های گفتاری و دایره لغات بچه‌ها می‌شود.

 

بازی‌ های فکری برای کودکان 8 ساله ؛ لگو و پازل

 

لگو اسباب بازی مناسب دختر 8 ساله و همچنین پسربچه‌هایی با همین سن است؛ چراکه لگو باعث پرورش خلاقیت در کودک می‌شود. از فواید دیگر بازی با لگو می‌توان به تقویت توانایی حل مسئله، افزایش میزان هوش هیجانی، افزایش تمرکز، کاهش استرس و اضطراب و افزایش اعتمادبه‌نفس در کودکان اشاره کرد. همچنین درصورتی‌که کودکان این بازی را به‌صورت گروهی انجام دهند مهارت‌های اجتماعی، گفتاری و زبانی آن‌ها تقویت می‌شود.

 

پازل‌ها  ازجمله بهترین بازی‌های فکری برای کودکان 8 ساله هستند که باعث تقویت مهارت‌های شناختی، حرکتی شده و موجب افزایش اعتمادبه‎‌نفس و حافظه کودک می‌شود. هنگام تهیه پازل برای کودک، پازلی متناسب با سن کودک برای او تهیه کنید. پازل نباید آن‌قدر آسان بوده که کودک چالش و علاقه‌ای برای حل آن نداشته باشد و نه به‌گونه‌ای سخت بوده که کودک از حل آن ناتوان باشد.

لگو؛ اسباب بازی مناسب پسر ۸ ساله برای تقویت هوش هیجانی

لگو؛ اسباب بازی مناسب پسر ۸ ساله برای تقویت هوش هیجانی

 

بازی‌های گروهی کودکان 8 ساله؛ قایم موشک

 

قایم موشک مناسب‌ترین بازی در خانه با کودک 8 ساله است؛ چرا که خانه محیطی امن برای این بازی است تا نگرانی بابت گم شدن کودک نداشته باشید. بازی قایم موشک ازجمله بازی‌های گروهی و فیزیکی است که به رشد بهتر ماهیچه‌های کودک کمک می‌کند و باعث افزایش تعاملات اجتماعی کودک می‌شود. همچنین در این بازی کودک با گشتن به دنبال افرادی که پنهان شدند، توانایی حل مساله را در خود تقویت می‌کند.

 

با خرید لوازم تحریر رنگارنگ، جذابیت بازی کردن را برای کودکان دوچندان کنید

 

نقاشی، اسم فامیل، اوریگامی، خمیربازی، بازی شنیدن و حدس زدن، قایم موشک، بازی با پازل و لگو همگی از بهترین بازی‌ها برای کودکان 8 ساله هستند که هر‌کدام علاوه‌بر سرگرم کردن کودک، مهارت‌های متفاوتی را در بچه‌ها تقویت می‌کنند.

 

درنتیجه می‌توان از بازی به‌عنوان فرایندی برای آموزش بچه‌ها و تقویت مهارت‌ها در آن‌ها کمک گرفت. درصورتی‌که کودک شما علاقه‌ای به بازی‌ها به‌خصوص بازی‌های فکری و کاردستی ندارد با خرید لوازم تحریر رنگارنگ و جذاب آن‌ها را به انجام بازی علاقه‌مند کنید. برای خرید آنلاین لوازم تحریری با تنوع بالا و قیمت مناسب به سایت‌هایی مانند سایت ایران تحریر مراجعه کنید.