پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

خبر جنجالی سانسور شدن اصغر فرهادی در تلویزیون ایران

مجموعه : اخبار سینما
خبر جنجالی سانسور شدن اصغر فرهادی در تلویزیون ایران

خبر جنجالی سانسور شدن اصغر فرهادی در تلویزیون ایران , خبر حضور سینماگران در سازمان انتقال خون كه با هدف اهدای خون به نیت حمایت از مردم فلسطین و همبستگی با مردم مظلوم غزه در رسانه ها منتشر شد،‌ از سوی صدا و سیما با ممیزی هایی رو به رو شد.

 

در میان هنرمندانی كه در این حركت انسان دوستانه مشاركت داشتند، اصغر فرهادی كارگردان تحسین شده سینمای ایران نیز حضور داشت كه تقریباً هیچ كدام از بخش های خبری تلویزیون در انعكاس این رویداد نه اشاره ای به نام او داشتند و نه تصویرش را روی آنتن بردند.

 

این در حالی است كه اقدام فرهادی برای راه اندازی كمپینی با عنوان كشتار همنوعان خود را متوقف كنید در فیس بوك كه با همراهی نسرین ستوده از فعالان سیاسی انجام شد نیز هیچ بازتابی در رسانه ملی نداشت.

 

كمپینی كه چهره های معروف سینمای جهان چون خاویر باردم و هانی ابوسعد نیز به آن پیوستند،‌ ولی در میان هنرمندان داخلی چهره هایی چون مریلا زارعی آن را زیر سؤال بردند. جالب آن كه زارعی در فیلم های «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» جلوی دوربین فرهادی رفته، اما پس از بازی در فیلم های «شیار 143» و «چ» گویا در جایگاه منتقدان این كارگردان قرار گرفته است.

 

 

منبع: بانی فیلم