پارس ناز پورتال

قاصدک 24

سونامی سرطان بهنام صفوی بعد از مزتضی پاشایی

مجموعه : اخبار سینما
سونامی سرطان بهنام صفوی بعد از مزتضی پاشایی

خیلی دوست داشتیم شایعه باشد بیماری هنرمندانی که دوست شان داریم. اولین چیزی که با شنیدن خبر بیماری یک موزیسین، بازیگر و… به ذهن مان خطور می کند این جمله است که شایعه ای دیگر در حال تولد است. شهرت پدیده ای است که مانند ذره بین عمل می کند. برای همین است که دغدغه ها و مسائل مرتبط با اهالی هنر به واسطه درشت نمایی بیش از هرچیزی به چشم می ایند و دیده می شوند.

 

بنا به گزارش پارس ناز : : چه بسیار بوده اند افرادی که این بیماری های مختلف داشته اند و آب از آب تکان نخورده است اما تا یک هنرمند بیمار می شود انگاری با انگشت به هم نشان شان می دهند و بیماری اش بزرگ تر از آنچه هست، نمایان می شود. شاید اگر مرتضی پاشایی مشهور نبود، به سادگی می مرد و به راحتی از یادها می رفت اما وقتی در اوج شهرت به بیماری سرطان مبتلا شد، بیماری اش زبان به زبان چرخید و بر سر زبان ها افتاد تا جایی که دیدم در آخرین لحظات زندگی و جان کندن و دل کندن از این دنیا با او چه کردند.

 

شروع یک ماجرا
قرار نبوده شایعه باشد و داستان این بار داستانی واقعی بود، هرچند خیلی ها شک داشتند که مرتضی پاشایی بیمار باشد. عده ای او را محکوم کردند به این که بازارگرمی رسانه ای می کند و می خواهد به این واسطه مخاطبانی را با خود همراه کند و بیشتر از پیش محبوب شود! اما به مرور که بیماری او حادتر شد به همگان ثابت شد که برخلاف بسیاری از حرف و حدیث ها، سرطان مرتضی پاشایی شایعه نیست و به ناحق او را به اشاعه شایعه محکوم کرده بودند.

 

سونامی سرطان بهنام صفوی بعد از مزتضی پاشایی
 

اما آنچه موجب می شد تا بسیاری در باورشان نگنجد که پاشایی دارد با سرطان دست و پنجه نرم می کند، شایعات بیش از حدی بود که هر خواننده و ناخواننده ای سر هم می کرد تا حتی برای دو روز هم که شده بر سر زبان ها بیفتند! خیلی ها تصادفات دروغین می ساختند و از اتومبیل های واژگون عکاسی می کردند و با انتشار عکس ها شایعه می کردند که تصاف کرده اند و مثلا در کما هستند! دیگری روی تخت بیمارستان می خوابید و عکس می گرفت که یعنی سرطان دارد تا شاید دو روز سر زبان ها باشد و اندکی معروف تر شود. یکی دیگر می گفت سرطان حنجره دارد و باید بستری شود تا مورد عمل جراحی قرار بگیرد و… دست آخر آن که مردم باورش نمی کردند همانی بود که واقعیت می گفت و بیماری اش واقعی بود.
چیزی شبیه کابوس

 

سرطان دارد او را در خودش می بلعد و او همچنان مشغول مبارزه است. غلامرضا صنعتگر با سرطان دست و پنجه نرم می کند و روزی نیست که درد نکشد. او قرار است به زودی مرحله دوم شیمی درمانی اش را آغاز کند. غلامرضا که مرحله نخست شیمی درمانی اش با موفقیت سپری شده، پس از ماه صفر مرحله دوم را در 6 جلسه و با دوز بالاتر شروع می کند.
وضعیت این خواننده بحرانی است و بیماری به معده و کلیه اش رسیده اما همچنان امیدوار است با لطف خداوند و دعای مردم روز به روز بهتر شود و بار دیگر به اجرای برنامه برای هوادارانش بپردازد. درباره بیماری وی کمتر رسانه ای نوشت و به آن پرداخت اما بیماری او هم شایعه نبود که ارزش پرداختن نداشته باشد!

 

 
 

صنعتگر با این امید که موسیقی ایران دور از شایعه پراکنی ها باشد، می گوید: «اگر می بینیم جامعه موسیقی به یکپارچگی نمی رسد، همین شایعات بزرگ ترین مانع در برابر این رخداد است. امیدوارم روزی شاهد باشیم که این ناجوانمردی ها دیگر وجود ندارد…»

 

معضلی به نام شبکه های اجتماعی

یکی از پرحاشیه ترین پدیده های جامعه امروز، شبکه های اجتماعی و حضور آنهاست. بسیاری از کسانی که در این شبکه ها زندگی می کنند می بینند که چگونه شرف و حیثیت ها زیر پا گذاشته و با اعتبار آدم ها بازی می شود.

 

در گروهی که دوستان و اهالی موسیقی و رسانه حضور دارند این بار نیز تومور مغزی بهنام صفوی را شایعه خواندند و گفتند برای هرچه بیشتر مطرح شدن، سعی در فریب افکار عمومی دارد. با این همه برخی از افراد بر این باورند که ارزش شایعه بودنش بیش از ارزش واقعیت داشتنش است و به همین دلیل نخواسته اند آن را باور کنند و معتقدند بهنام صفوی تومور ندارد و اگر کسی مدعی چنین چیزی است قطعا یا تومور را نمی شناسد و یا دروغ می گوید!

 

خدا کنه دروغ باشه

اولین چیزی که با شنیدن خبر بیماری یک هنرمند به زبان می آید و به گوش می رسد این جمله است: «خدا کنه دروغ باشه» وقتی در خبری خواندیم: «بهنام صفوی خواننده جوان و خوش صدای موسیقی پاپ، ماه آینده برای درمان بیماری خود زیر تیغ جراحان می رود» به یکباره شوکه شدیم.

 

صفوی با درج پستی مبهم در صفحه اینستاگرامش، شایعات بسیاری را دامن زد. در این میان دوستان این خواننده از مردم خواسته بودند برای بهبودی وی دست به دعا برداند و میلاد لطیفی که مدیریت برنامه های بهنام را برعهده دارد، خبر از بیماری او و جراحی اش در آینده نزدیک داده بود. اما در این میان بهنام صفوی تنها خبر انتشار آلبومش پس از ماه مبارک رمضان را داده و گفته بود پس از انتظار این آلبوم، تور کنسرت هایش را از تهران آغاز خواهدکرد.

 

سونامی سرطان بهنام صفوی بعد از مزتضی پاشایی
 

در همین حال، مدیر برنامه های او در گفت و گویی اعلام کرده بود که بهنام صفوی حدود دو سال است با یک بیماری دست و پنجه نرم می کند ولی هیچکس از این قضیه باخبر نبود. ما نیز به تازگی از این موضوع باخبر شده ایم.

 

در خبری که برای اولین بار روی خروجی سایت ها قرار گرفته بود، مدیر برنامه های بهنام صفوی برای جلوگیری از گسترش شایعات از جزئیات بیشتر بیماری او پرده برداشته و گفت: بهنام حدود دو سال پیش از بیماری خود یعنی تومور مغزی باخبر شده ولی این قضیه را پیش خود نگه داشته است. این تومور طی این مدت پیشرفت داشته و حال او باید طی دو هفته آتی زیر تیغ جراحان برود. از طریق این رسانه از تمام طرفداران و عموم مردم می خواهیم که برای بهنام صفوی دعا کنند تا او بار دیگر بتواند با هودارانش دیدار کند و کنسرت های خود را از سر بگیرد.

 

آخرین وضعیت بهنام صفوی

میلاد لطیفی حال بهنام صفوی را بسیار خوب و امیدوارکننده توصیف می کند. او درباره وضعیت وی می گوید: به لحاظ جسمانی در وضعیت خوبی به سر می برد اما از نظر روحی اصلا حالش مساعد نیست و روحیه اش خراب است. اما طی این مدت دوستان دور و برمان از جمله سیروان و زانیار با برنامه هایی که ترتیب داده بودند سعی کردند اندکی بهبودی وی را تسریع بخشند که اتفاقا موفق هم شدند و بهنام فعلا بهتر از قبل است.

 

او اضافه می کند: فعلا بهنام را بستری نکرده ایم و در خانه به سر می برد چون طبق قرار قبلی، قرار است ماه آینده زیر تیغ جراحان برود. فعلا نباید استرسی داشته باشد و فشاری بر رویش نباشد تا عمل جراحی وی با موفقیت صورت بگیرد. لطیفی با رد شایعه بستری شدن صفوی در بیمارستان طی روزهای اخیر می گوید: متاسفانه نمی دانم چه کسی و یا چه کسانی این شایعات را درست می کنند. اما باید بگویم که بهنام هنوز بستری نشده و هرچه در این باره شنیده اید، شایعه است و صحت ندارد. البته چند روز پیش هنگام ضبط یک قطعه حالش بد شد و آقای غلامرضا صادقی او را به بیمارستان رسانده بودند و تحت مداوا قرار گرفته بود. ولی این مداوا سرپایی بود و اصلا کارش به بستری شدن نکشید.

 

سونامی سرطان بهنام صفوی بعد از مزتضی پاشایی
 

لطیفی درباره جزئیات بیماری این خواننده می گوید: تاکنون بیماری او تومور مغزی تشخیص داده شده است اما جزئیات دقیق آن در آینده اعلام می شود. البته پزشکان گفته اند درباره بهبودی نقاهت هم 3 ماه تشخیص داده شده و گفته اند بعد از جراحی درباره آینده بیماری اش صحبت خواهیم کرد. طبعا من نیز در این باره نمی توانم اطلاعات دیگری در اختیارتان بگذارم. امید که بهنام رو به بهبودی و سلامتی برود.

 

لطیفی سعی می کند تشریح وضعیت بهنام صفوی را با امیدواری پایان بدهد: قصد داریم برنامه کنسرت های بهنام را از سر بگیریم منتها باید این کار را موکول کنیم به روزهای پس از عمل و طی کردن دوران نقاهت ایشان تا ببینیم عملا چه اتفاقی می افتد و چه خواهدشد. اما تمام امیدم را بسته ام تا دوستم را از دست این بیماری نجات بدهم.