جستجو در پارس ناز

بیوگرافی پریتی زینتا بازیگر بالیوودی

بیوگرافی پریتی زینتا بازیگر بالیوودی

بیوگرافی پریتی زینتا بازیگر بالیوودی ,پریتی فقط 12 سال داشت که مقابل دوربین قرار گرفت هر چند آن کار یک آگهی بود که یکی از دوستان خانوادگی اشان ساخته بود و از آن پس می خواست تا یک مدل بشود . دانش آموخته سیملا که هر گز در خواب نمی دید روزی هنرپیشه بشود.

تاریخ تولد: 31 ژانویه 1975

محل تولد :سیملا ،هند

 

می گفت که هدفش همچون دیگر نوجوانها در زندگی این بود که یک تغییر مناسب ایجاد کند. احتمالا اگر آن روز یک هواپیما سر راهش قرار می گرفت حتما خلبان می شد . عاشق این بود که مسیری را تا انتها پیگیری کند اما متاسفانه همیشه چشم به فعالیت دیگران داشت و به ادعای خودش هرگز ایده ای نداشت که صرفا مال مال خودش باشد.

 

 

روانشناسی درس مورد علاقه اش در دانشگاه بود و همه می پنداشتند که او روزی یک روانشناس خواهد شد ،شاید هم یک تاجر موفق ، اما پریتی در عین ناباوری همگان به یک هنرپیشه بدل شد او حتی تا مومبای رفت تا در

 

رشته روانشناسی جنایی در یک دانشگای مومبای تحصیل کند اما تقدیر چیز دریگری در آستین داشت کارگردانی به نام شکر کاپور در یک مهمانی دوستانه او را می بیند و پس از دیدن کارش در آگهی تجاری liril او را می

پسندد و تصمیم می گیرد تا از این دختر برای فیلم بعدی اش در نقش اصلی زن استفاده کند.

 

 

حضور در تارا روم یوم پیزی بود که هر نوآمده ای از ته دل می خواست در آن باشد پس پریتی معطل نکرد و حتی دوره کلاسهای حرکات موزون را هم پشت سر گذاشت اما این فیلم هرگز ساخته نشد و پریتی سر خورده بر جای ماند.

 

اما اندک زمانی بعد که کاندان شاه بازی در کیانا را به او پیشنهاد می دهد و پریتی با بازی در نقش یک دختر عاشق به تجربه ای وحشتناک دست پیدا می کند و توانست همگان را مجذوب خویش کند.

 

 

بیوگرافی شماره 2

او از کودکی همواره بازی در سینما را در رویاهای خود در سر داشت او در همان سنین نوجوانی و جوانی چندین بار در گزینش بازیگری شرکت کرد اما متاسفانه هر بار به دلیلی موفق به انتخاب نشد .

 

او پس از ناامید شدن از بازیگری رو به مدل شدن ( مانکن ) آورد و به خاطر چهره جذاب و فیزیک بدنی مناسب ظرف مدت کوتاهی جزو بهترینهای این شغل شد

 

 

که به ناگهان شانس به او رو آورد و بازی در فیلم (از اعماق دل) Dil Se به او پیشنهاد شد او که منتظر چنین موقعیتی بود فرصت را غنیمت شمرد تا با استفاده از حضور شاهرخ خان در این فیلم خود را به عنوان چهره ای جدید به سینمای هند معرفی کند .

 

 

 

او در این فیلم علیرغم نداشتن نقشی کلیدی با ارائه بازی زیبا از خود بسیار مورد توجه قرار گرفت و بعد از آن سیل پیشنهادات بسوی او روانه شد و از آن پس تا این لحظه او همواره در فیلمهایش بازی تاثیرگذار و تماشاگر پسند ارائه داده است و اکثر فیلمهای او با فروش خوبی در گیشه همراه بوده است .

 

 

از فیلمهای او میتوان به (سرباز) Soldier در کنار بابی دئول , ( دل میخواهد)Dil Chahta Hai در کنار عامر خان , ( دزدکی – یواشکی ) Chori Chori Chupke Chupke و

 

 

 

( هر دلی که عاشق میشه) Har Dil Jo Pyaar Karega در کنار سلمان خان و رانی موکرجی , ( چه بگوییم!!) Kya Kehna در کنار سیف علی خان , (ماموریت کشمیر) Mission Kashmir در کنار ریتیک روشن , (این راه عشق است) Yeh Raaste Hain Pyaar Ke در کنار آجی دوگان

 

 

( دل مال تو است) Dil Hai Tumhaara در کنار ماهیما , (آرمان) Armaan در کنار آمیتاب بچن و آنیل کاپور و به تازگی در فیلم فوق العاده ( کسی را پیدا کردم) Koi…Mil Gaya در کنار ریتیک اشاره کرد .

 

او از معدود بازیگران زنی است که افتخار بازی در کنار مربع قدرت چند سال اخیر سینمای هند یعنی شاهرخ خان , سلمان خان , عامر خان و ریتیک روشن را داشته است ( افتخاری که تمام بازیگران زن در این سالهای اخیر آرزوی آنرا دارند) .

 

جالب است که در مورد پریتی بدانید که : او واقعا عاشق سینماست و فیلمهای رومانتیک را بسیار دوست دارد . هنرپیشه مورد علاقه او در سینمای آمریکا ال پاچینو و در سینمای هند راج کاپور و نرگس میباشند . صمیمی ترین دوست او رانی موکرجی است .

 

 

او در انتخاب غذا بسیار وسواسی است و دست پخت مادرش را به هر غذایی ترجیح میدهد . رنگهای مورد علاقه او بنفش و قرمز میباشد ( در ملاَ عام عاشق میشویم) Khullam Khulla Pyaar Karenge را در نوبت اکران دارد که در این فیلم با گوویندا همبازی است و در حال بازی در فیلمی با نام ( هدف) Lakshya در کنار آمیتاب بچن و ریتیک روشن میباشد