جستجو در پارس ناز

بیوگرافی چکامه چمن ماه بازیگر تئاتر و تلویزیون + عکس های چکامه چمن ماه

بیوگرافی چکامه چمن ماه بازیگر تئاتر و تلویزیون + عکس های چکامه چمن ماه

بیوگرافی چکامه چمن ماه 

در این پست، بیوگرافی چکامه چمن ماه را مرور می کنیم. چکامه چمن بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران در تاریخ 14 آبان 1360 و در شیراز چشم به جهان هستی گشود. وی از هنرستان استاد شهریار در رشته مجسمه سازی مدرک دیپلم را اخذ نمود. سپس هنرپیشگی در سینما را با فیلم “بودن یا نبودن” ساخته کیانوش عیاری در سال 1377 شروع کرد.

 

چکامه چمن ماه کیست؟

چکامه چمن ماه یکی از شخصیت های هنری در ایران است که به عنوان بازیگر سینما و تلویزیون سابقه نقش آفرینی در فیلم هایی از جمله “اعترافات ذهن خطرناک من”، “پایان نامه”، “گهواره ای برای مادر”، “گیرنده”، “شکلات”، “جایی دیگر”، “بانوی کوچک” و “سهراب” را دارد.

بیوگرافی چکامه چمن ماه 

چکامه چمن ماه هنرپیشه تئاتر، تلویزیون و سینما زاده 14 آبان 1360 در شهر شیراز است. این هنرمند دختر هنگامه فرازمند است که مادرش به عنوان بازیگر و منشی صحنه در عرصه سینما مشغول به فعالیت می باشد. وی از هنرستان علامه طباطبایی با مدرک دیپلم در رشته مجسمه سازی فارغ التحصیل شد.

 

سپس در سال 1377 با فیلم “بودن یا نبودن” ساخته کیانوش عیاری پا به عرصه سینما نهاد. چکامه بعد از مدتی تصمیم گرفت که ایران را به مقصد ترکیه ترک کند. هم اکنون در شهر استانبول و شبکه فارسی زبان خارجی به اسم GEM TV مشغول به فعالیت می باشد.

 

آغاز فعالیت چکامه چمن ماه در عرصه بازیگری

چکامه چمن ماه به صورت رسمی و حرفه ای از سال 1377 تا بحال در عرصه بازیگری مشغول به فعالیت می باشد. وی با کارگردانان معروف مختلفی در ایران از جمله مهرداد غفارزاده، هومن سیدی و سعید سهیلی همکاری داشته است. چکامه برای نخستین بار در سن 18 سالگی و با بازی در فیلم “بودن یا نبودن” همراه بازیگرانی از جمله کتایون جهانگیری و عسل بدیعی فعالیت هنری خود را آغاز نمود.

زندگینامه چکامه چمن ماه ،بیوگرافی چکامه چمن ماه

سپس در سال 1378 و تقریبا یک سال بعد در فیلم “سهراب” ساخته سعید سهیلی نیز به ایفای نقش پرداخت. چمن ماه در یکی دیگر از ماندگارترین آثار خود در سال 1381 و در فیلم سینمایی به اسم “جایی دیگر” ساخته مهدی کرم پور نیز حضور پیدا کرد.

 

اولین فعالیت چکامه در تلویزیون

وی در سال 1387 با نقش آفرینی در تله فیلم به اسم “خاطرات فردا” پا به عرصه تلویزیون نهاد. همچنین در سریال های تلویزیونی “راز شیوا” و “ستاره های سربی” به ایفای نقش پرداخت. البته شهرت چکامه به بازی در سریال تلویزیونی “پرواز در حباب” باز می گردد که وی نقش اصلی را در آن سریال ایفا می کرد.

اینستاگرام چکامه چمن ماه ،بیوگرافی چکامه چمن ماه

بیوگرافی چکامه چمن ماه

 

در نهایت با نقش آفرینی در فیلم “اعترافات ذهن خطرناک من” به کارگردانی هومن سیدی موفق به کسب سودای سیمرغ از جشنواره فیلم فجر 94 شد. از آثار چکامه چمن در شبکه فارسی زبان GEM می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

ترنج

اتوپیا

آبی عشق

ماگنولیا

پیاده روهای خالی

 

آثار سینمایی این بازیگر 

از مهم ترین آثار سینمایی چکامه من ماه می توان به:

• اعترافات ذهن خطرناک من

• پایان نامه

• گهواره ای برای مادر

• گیرنده

• شکلات

• جایی دیگر

• بانوی کوچک

• سهراب

• بودن یا نبودن

 

جوایز و افتخارات چکامه چمن ماه

چکامه به دلیل نقش آفرینی های قوی و با استعداد در عرصه سینما، تلویزیون و تئاتر توانسته افتخارات و جوایز متعددی را کسب نماید. وی برای چندمین بار در جشنواره های مختلف تلویزیونی و سینمایی به عنوان بهترین بازیگر در نقش اول و یا نقش دوم نیز به جامعه هنری معرفی شده است. همین امر از استعدادها و توانایی های وی در عرصه بازیگری خبر می دهد.

او علاوه بر فعالیت در صنعت تلویزیون و سینما، در حوزه های دیگر از جمله خیریه ها دارای فعالیت های اجتماعی می باشد. همچنین در خیریه حمایت از کودکان آسیب دیده و بی سرپرست به عنوان سفیر نقش پررنگی ایفا کرده است. بنابراین آگاهی عمومی را درمورد مسائل اجتماعی را به طور چشمگیری افزایش داده است.

 

چکامه به دلیل انگیزه قوی و توانایی که در عرصه بازیگری و فعالیت های اجتماعی دارد قطعا آینده های امیدوار کننده و درخشانی را برای خود و حرفه اش رقم زده است. وی همچنین به دنبال بازی های پرطرفدار و موفق می باشد تا از این طریق بر محبوبیت و شهرت خود بیفزاید. سپس در صنعت تلویزیون و سینما، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد.

 

کشف حجاب چکامه چمن ماه

چکامه هنرپیشه پیشین سینما که در صفحه شخصی اینستاگرام خود نخستین عکس خلاف عرف و بی حجابی را منتشر نمود با واکنش کاربران مواجه گردید. پس برای مدتی آن را پاک کرده و مجددا تصاویر دیگری را انتشار داد. عکس جدید چمن ماه به همراه سریال کشف حجاب های انجام شده توسط هنرپیشگان دسته چندم سینمای کشورمان صورت گرفت. سپس با اصرار جهت منتشر نمودن عکس های بی حجابی، تصویری عجیب را به نمایش گذاشت.

عکس های چکامه چمن ماه 

بیوگرافی چکامه چمن ماه

 

وی که در اوایل به علت واکنش طرفداران در صفحه اینستاگرام خود اولین تصویر خلاف عرف و بی حجابی را حذف کرد دوباره تصاویری را منتشر نمود که خلاف ارزش های انسانی بود. در نهایت چکامه بعد از چند روز تصاویر بی حجابی را مجددا پاک نموده و اینگونه به نظر می رسد که مجددا خواهان بازگشت به ایران است.

 

حواشی چکامه چمن ماه و فعالیت های سیاسی

چکامه جزو 140 هنرمند ایرانی بوده که در تاریخ 22 خرداد 1392 با اعتدال گرایان و اصلاح طلبان ایران طوماری را امضا کرد. البته در این طومار محمدرضا عارف از کاندیدای ریاست جمهوری به نفع حسن روح از این دوره انتخابات کناره گیری کرد و چکامه به صورت علنی حمایت خود را اعلام نمود.

 

همچنین از حواشی چمن ماه بازیگر سابق سینمای ایران می توان به ماجرای کشف حجاب و همکاری با شبکه GEM اشاره نمود. به محض کشف حجاب چکامه، بازیگران دیگری از جمله صدف طاهریان، مینا لاکانی و گلشیفته فراهانی نیز این پروسه را همراهی نمودند و به جنجالی ترین اخبار روز تبدیل شدند.

 

مهاجرت چکامه و کشف حجابش در بازه زمانی مشخص مورد توجه شبکه ها و رسانه های اجتماعی قرار گرفت و تیتر اول رسانه ها و مجلات مختلف را به خود اختصاص داد. سپس به همراه 140 هنرمند ایرانی در تاریخ 22 خرداد 1392 طوماری تحت عنوان حمایت از اصلاح طلبان را امضا نمود و حمایت خود را حسن روحانی علنی کرد.

 

جمع بندی

چکامه چمن ماه هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی در تاریخ 14 آبان 1360 در شهر شیراز متولد شد. سپس از هنرستان استاد شهریار در رشته مجسمه سازی مدرک دیپلم را اخذ نمود و در سال 1377 با نقش آفرینی در فیلم “بودن یا نبودن” ساخته کیانوش عیاری پا به عرصه سینما نهاد. این بازیگر هم اکنون در کشور ترکیه و شهر استانبول اقامت دارد و در شبکه خارجی و فارسی زبان GEM مشغول به فعالیت می باشد.