پارس ناز پورتال

قاصدک 24

زندگی جالب غارنشینی این زوج چینی +عکس

زندگی جالب غارنشینی این زوج چینی +عکس

یک مرد و زن غارنشین اهل دونگشان چین، دو قرن پس از آنکه اجدادشان خانه شان را در غارهای چین ساختند بالاخره به شهر بزرگ نقل مکان کردند!به زودی اهالی غارنشین منقرض خواهند شد و کودکان محلی درباره زندگی این مردم غارنشین تنها در کتاب های درسی شان مطلع خواهند شد.

 

مردمی که در روستایی به نام کاهونگ دونگ زندگی می کردند به خانه های اهدایی در نزدیکی جایی که کار می کنند نقل مکان کردند.در سال های اخیر 9 خانواده در10 خانه ای زندگی می کردند که به گزارش پارس ناز در صخره غاری به عمق 50 متر و ارتفاع60 متر حفاری شده بود ولی تمایل به شهرنشینی و داشتن امکانات بیشتر، اکثر آنها را به نقل مکان وا داشته است.

 

زندگی جالب غارنشینی این زوج چینی +عکس 

 

اکنون تنها آقای تان ونیان 82 ساله و همسرش وی میلین 70 ساله در آنجا زندگی می کنند. از سال 2008 تاکنون آنها دارای برق و آب لوله کشی شده اند و همچنین بازدیدکننده هایی از آنها دیدن می کنند تا ببینند زندگی در غار چگونه است.ولی این زوج سالخورده به دلیل دوری و دلتنگی برای فرزندانشان بالاخره تصمیم گرفتند به شهر بزرگ مهاجرت کرده و به آنها بپیوندند.

 

زندگی جالب غارنشینی این زوج چینی +عکس

 

آقای تان می گوید:”ما در اینجا اصلا تنها نیستیم چراکه بسیاری از مردم برای دیدن ما و همچنین تجربه غارنشینی به اینجا می آیند. ولی باعث شرم است که وقتی ما از اینجا برویم این اجتماع که بیش از دو قرن در اینجا زندگی می کردند برای همیشه به پایان می رسد.” “مردم امروزی انتظارات زیادتری از زندگی دارند و زندگی در غار برایشان خوشایند نیست ولی ما این زندگی را دوست داریم.”

 

زندگی جالب غارنشینی این زوج چینی +عکس

 

این زوج دو پسر و چهار دختر دارند، تمام فرزندانشان به جز پسر کوچکشان در شهرها ساکن شدند. آنها از مدت ها سعی در متقاعد کردن والدینشان به آمدن به شهر کردند ولی این زوج امتناع می کردند تا آنکه اخیرا به دلیل دوری زیاد از فرزندانشان بالاخره تصمیم به مهاجرت گرفتند.مقامات محلی می گویند که قصد دارند خانه های غاری را پس از فوت یا مهاجرت این زوج تبدیل به موزه کنند.

 

زندگی جالب غارنشینی این زوج چینی 

زندگی جالب غارنشینی این زوج چینی +عکس

 

 

منبع:پرشین وی