پارس ناز پورتال

قاصدک 24

سیر چینی در بازار ایران سمی است نخرید

مجموعه : مجله خبری روز
سیر چینی در بازار ایران سمی است نخرید

سیر چینی در بازار ایران سمی است نخرید

 

شاید اینکه بگوییم هر چیزی که در جهان میبینید که میشود از آن پول درآورد ، مطمئن باشید در چین نمونه تقلبی و بیکیفیتش را ساخته اند ، دروغ نباشد! چینی ها نه از اصول استاندارد  تبعیت میکنند و نه نگران کیفیت کارشان هستند ! تا وقتی بازاری مثل بازار ایران خریدار اجناس بی کیفیت و غیراستاندارد آنان هست نگران رکود بازار تولید محصولات ضعیفشان نیستند.

 

جالب است بدانید چینی ها به سیر و سبزیجات هم رحم نکردند ! با پارس ناز همراه باشید تا با تاثیرات منفی استفاده از سیر چینی بر سلامتی آشنا بشوید.ما در این مطلب راه‌هایی برای تشخیص سیر چینی از سیر ایرانی را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید مصرف سیرهای چینی را هر چه سریع‌تر متوقف کنید.

 

“سیر چینی” به بازار آمد اما به هیچ وجه نخرید!

 

شاید بد نیست بدانید بیش از 80 درصد سیری که به قسمت‌های مختلف جهان فروخته می‌شود از کشور چین می‌آید. اکثر افراد فکر می‌کنند که سیر از کالیفرنیا، پایتخت رویش سیر در جهان می‌آید اما در واقعیت این طور نیست و از چین می‌آید. حتی در بیشتر موارد سیر ارگانیک یا آلی نیز از چین، کشوری که به روش‌های صدور گواهی‌های ارگانیک بودن محصولات آن اعتباری نیست می‌آید.

 

جالب است بدانید سیرهای چینی سفیدرنگ‌تر و سبک‌تر از سیرهای ایرانی هستند. بر اساس یافته‌های انجمن صنعت سیر، سیرهای چینی با مواد شیمیایی اسپری و رنگ می‌شوند تا از این طریق از جوانه زدن آن‌ها جلوگیری شود و حشرات و ماده گیاهی آن از بین برود.

 

بر اساس گزارش این انجمن، سیرهای چینی در فاضلاب‌های تصفیه‌نشده رشد می‌کنند. در واقع به طور کلی مراحل رشد سیر در چین به شدت شک‌برانگیز است و تولیدکنندگان سیر در آنجا برای رشد محصولات خود از فاضلاب‌های انسانی استفاده می‌کنند و آزمایشاتی برای بررسی سلامت سیرها انجام نمی‌شود.

 

بد نیست بدانید سیرهای چینی با آفت‌کش متیل برومید به شدت ضدعفونی می‌شود. متیل برومید ماده‌ای بسیار سمی است و قرار گرفتن در معرض مقادیر زیاد آن باعث آسیب به دستگاه گوارشی و سیستم عصبی مرکزی و یا حتی مرگ می‌شود. از طرف دیگر، سیرهای چینی آلوده به سرب و سولفیدها هستند.

 

سیرهای چینی ممکن است مسوم به آفت‌کش‌های متعدد باشند و به این علت که مدت زمانی طولانی در دمای پایین نگهداری ‌می‌شوند ممکن است آلیسین آن‌ها که یکی از مواد مفید موجود در سیر است و خاصیت آنتی‌بیوتیکی دارد کم‌کم با گذشت زمان از بین برود.

 

 

مطالب مرتبط:

 

 جنجال حادثه در تست فنی برای ماشین چینی ایران خودرو +عکس

 

کار شگفت انگیز پیرمرد چینی +عکس

 

ژست دختران ایرانی برای اعلام قیمت خودروی چینی + عکس

 

این چینی ها برای فروش چه کار ها که نمی کنند ؟