پارس ناز پورتال

قاصدک 24

مهربانی خلاقانه ایلامی ها در سطح شهر + عکس

مهربانی خلاقانه ایلامی ها در سطح شهر + عکس

مهربانی خلاقانه ایلامی ها در سطح شهر 

 

گرچه دیر زمانیست که مردم کردستان و ایلام طعم محرومیت را میچشند اما دلهای آنها محروم از مهر و ایثار نیست .به گزارش پارس ناز ، مردم با سخاوت و نوع دوست ایلام در اوج سختیها ومحرومیتهای تحمیلی هیچگاه از همنوعان نیازمندخود غافل نبوده اند، فداکاری و گذشت خصلت زبانزد این مردم غیور است.

 

با آغاز فصل سرما،هستند افرادی که بدلیل فشارهای اقتصادی ونداری ،تهیه پوشاک گرم خود و فرزندانشان به دغدغه ای مهم برای آنان تبدیل شده است ،اما امروز نگاه به این قشرمحروم از چشمان جمعی از مردم باسخاوت ایلام پنهان نمانده است وراهی ارزشی برای کاهش دغدغه این شهروندان آبرومند یافته اند.

مهربانی خلاقانه ایلامی ها در سطح شهر + عکس

مردم یکی از محلات ایلام در اقدامی ابتکاری راهی بسیار زیبا را برای کمک به همشهریان خود برگزیده اند تا عزت نیازمندان نیز حفظ شود . به گزارش پارس ناز این روش پسندیده باعث میشود بخشنده و نیازمند با هم روبرو نشوند و چهره ای شرمگین نباشد

 

این مردمان سخاوتمند در یک یا دو خیابان خلوت شهر ،مکانی را برگزیده اند تاشهروندان بتوانند پوشاک گرم مازاد خود را پس از شستشو و اتوکشی دبر روی بند های رخت که به این منظور قرار داده شده است قرار دهند .

 

این مکان فرصتی را پیش روی نیازمندان قرار داده است تا پنهانی ودور از چشم دیگران وبا حفظ عزت نفس خود بتوانند البسه گرم مورد نیاز خود را ازاین مکان تامین نمایند.

 

شهرمندان نام این محله را محله انفاق نهاده اند.محله انفاق محله ایست که در آن نه هدیه کننده تفاخر می کند ونه عزت نفس هدیه گیرنده شکسته می شود زیرا عمل انفاق در پنهانی وبه دور چشمان همه صورت می گیرد این محله دستاویزیست برای کاستن از اصراف وفرصتیست برای آزمایش سخاوت وانفاق.

باشد که این روش پسندیده و شیوه مردم محله انفاق الگویی زیبا وپسندیده برای سایر نقاط شهر وحتی کشور باشد تا ازاین طریق هدایای مردم بصورت مستقیم در اختیار نیازمندان واقعی قراربگیرد.

 

مطالب مرتبط:

 

جملات بسیار زیبا درمورد کمک به دیگران

 

چند ایده ساده برای مهربان بودن در زندگی

 

آشنایی با برترین ثروتمندان خیر با کمک های میلیاردی