جستجو در پارس ناز

داستان میم های معروف اینترنتی | دختر فاجعه ساز کیست و ماجرا چه بود؟

داستان میم های معروف اینترنتی | دختر فاجعه ساز کیست و ماجرا چه بود؟

داستان میم های معروف اینترنتی 

در این بخش از داستان میم های معروف اینترنتی به دختر فاجعه می پردازیم. شما حتما این میم را در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی دیده اید. میم دختر فاجعه (Disaster Girl) هم یکی از معروف ترین میم های اینترنتی است. تقریباً 15 سال از زمان انتشار این عکس در اینترنت می گذرد. خب، چه کسی می تواند تصویر یک دختر کوچک خندان را که در مقابل خانه ای در حال سوختن ایستاده فراموش کند؟

 

اختصاصی

 

دختر چهار ساله در تصویر زوئی راث است که به همراه پدرش دیو در صحنه سوختن یک خانه در، کارولینای شمالی در ژانویه 2005 حاضر بود. آقای دیو – پدر زوئی – یک عکاس آماتور است و لبخند شیطانی روی صورت دخترش را قبل از برنده شدن جایزه در سال 2008 ثبت کرد. او در صحبت با نیویورک تایمز در مورد تبدیل شدن تصویر دخترش به یک میم معروف، گفت:

 

افراد می توانند آن را هر طور که می خواهند معنی کنند. من هم دوست دارم نظرات آنها را ببینم؛ زیرا هرگز هیچ یک از آنها را خودم نمی سازم. اما دوست دارم ببینم افراد چقدر خلاق هستند و چه داستان هایی از این عکس درمی آورند. باید بگوییم که اکنون 24 سال دارد و پس از فروش عکس اصلی به قیمت 473,000 دلار توانست از این تصویر وایرال سود ببرد.

 

همه چیز درباره میم دختر فاجعه ساز

زویی گفت که از این پول برای پرداخت وام های دانشجویی و کمک به موسسات خیریه استفاده خواهد کرد. این چهره محبوب اینترنتی اضافه کرد: قضیه افرادی که در میم‌ها هستند و معروف می‌شوند می تواند خوب یا بد باشد، و برای من بسیار دیوانه‌کننده است. اما برای کل تجربه ای که در طول این سال ها داشته ام، بسیار سپاسگزارم.

داستان میم های معروف اینترنتی 

هنگامی که زویی راث چهار ساله بود، خانواده او برای دیدن یک خانه در حال سوختن – که در کارولینای شمالی، ایالات متحده بود – رفتند. خانواده راث در نزدیکی یک ایستگاه آتش‌نشانی زندگی می‌کردند و قرار بود آتش نشانی یک آتش سوزی کنترل شده داشته باشد. سپس، در حالی که خانواده راث آن خانه را در حال سوختن تماشا می‌کردند، پدر زویی که یک عکاس آماتور بود، عکس او را گرفت.

 

سپس پدرش در سال 2007 در یک مسابقه عکاسی شرکت کرد و برنده شد. جالب است بدانید که این عکس در سال 2008 و زمانی که برنده مسابقه Emotion Capture در مجله JPG شد، مشهور شد. البته راث اجازه استفاده از تصویر را در مطالب آموزشی داده بود. ولی این عکس، بدون اینکه خانواده راث کنترل داشته باشند، صدها بار برای اهداف مختلف استفاده شد.

 

فروش میم دختر فاجعه ساز

میم دختر فاجعه ساز به عنوان یک الگوی رفتاری اینترنتی منتشر شد. سپس بسیاری از افراد عکس را ویرایش کردند تا زویی راث را در شرایط مختلف مثل بلایای تاریخی، انقراض دایناسورها یا غرق شدن تایتانیک، به تصویر بکشند. زویی هم از گسترش این میم قدردانی کرد و گفت که “دیدن افراد خلاق” را دوست دارد و او “بسیار سپاسگزار برای کل این تجربه” است.

میم دختر فاجعه ساز

خانم زویی راث پس از دریافت ایمیلی در فوریه 2021 مبنی بر اینکه او میم را به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) به قیمت “شش رقمی” بفروشد، تصمیم گرفت این عکس را بفروشد. در 17 آوریل 2021، راث این عکس را به قیمت 180 اتر یا 486716 دلار آمریکا به یک مجموعه دار که فقط با نام @3FMusic معرفی شده بود فروخت.

فروش میم دختر فاجعه ساز

البته خانواده راث حق تکثیر اثر را حفظ کردند. آنها همچنین حق 10 درصد از درآمد حاصل از فروش مجدد NFT را داشتند. به گفته راث، او پس از مشورت با کایل کریون و لین گرینر، مادر کودکی که در میم (بچه ی موفق) به تصویر کشیده شده است، عکس را فروخت تا کنترل انتشار آن را در دست بگیرد.

 

دختر فاجعه ساز الان کجاست و چه می کند؟

راث پس از اخذ مدرک کارشناسی در مطالعات صلح شناسی و حل اختلاف از دانشگاه چاپل هیل کارولینای شمالی، از درآمد حاصل از حراج برای پرداخت وام های دانشجویی خود استفاده کرد. از سال 2024، زویی راث برای S&P Global به عنوان تحلیلگر شهرهای هوشمند و اینترنت اشیا کار می کند.

دختر فاجعه ساز الان کجاست و چه می کند

و در آخر هم باید بگوییم که ماری فازیو از مجله نیویورک تایمز، میم دختر فاجعه ساز را به عنوان (بخشی حیاتی از میم‌های اینترنتی) توصیف می‌کند. ماری فازیو همچنین آن را بخشی از میم اینترنتی «تالار مشاهیر» می‌داند. این داستان میم دختر فاجعه ساز بود و امیدواریم که از مطالعه آن لذت برده باشید. برای مطالعه پست های بیشتر، مثل ماجرای میم رضا پیشرو به لینک های پیشنهادی ما مراجعه کنید.