پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

بیوگرافی الیزابت امینی و همسرش + عکس های الیزابت امینی

بیوگرافی الیزابت امینی و همسرش + عکس های الیزابت امینی

بیوگرافی الیزابت امینی 

در این مقاله درمورد بیوگرافی الیزابت امینی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در تاریخ 29 اسفند 1355 در شهر تهران چشم به جهان هستی گشود. وی در دوره های آموزشی آموزشگاه پویا در سال 1376 شرکت کرد و از این طریق پا به عرصه تئاتر گذاشت.

 

الیزابت تجربه هنرنمایی در سینما، تلویزیون و تئاتر را دارد و علاقه به نویسندگی در دوی فوران می کند.همچنین از اثار هنری و نقش های برجسته این بازیگر می توان به فیلم های قلقلک، پیتزا مخلوط، خاطره، نیش زنبور، شاباش، پیدا و پنهان و وفا اشاره کرد.

 

الیزابت امینی کیست؟

الیزابت امینی بازیگر تلویزیون و سینمای کشورمان در 29 اسفند 1354 و در شهر تهران به دنیا آمد. پدر وی کارمند هواپیمایی بود که به همین دلیل و ماموریت های زیاد پدر در اکثر نقاط ایران زندگی کرده است. خانواده این بازیگر پرجمعیت بوده و دارای 3 خواهر و 2 برادر می باشد که خود نیز فرزند دوم خانواده می باشد.

بیوگرافی الیزابت امینی 

الیزابت به ورزش علاقه زیادی داشت و در مدرسه به والیبال مشغول بود. سپس به سمت کاراته و تکواندو رفت و در اسکی و کوهپیمایی تبحر زیادی دارد. این بازیگر از همان زمان کودکی و نوجوانی علاقه زیادی به بازیگری داشت و همین باعث شد که رشته روان شناسی را در اواسط تحصیل رها کند و آموزش بازیگری را جایگزین آن نماید.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی میر سعید مولویان و همسرش + عکس های میر سعید مولویان

 

آغاز بازیگری الیزابت امینی در سینما

الیزابت امینی با شرکت در آموزشگاه پویا از سال 1376 آموزش بازیگری را آغاز نمود و نخستین تجربه بازیگری وی رفتن روی صحنه تئاتر بود. سپس از نمایش کودک، اجراهای سنگین خود را به سمت نمایش بزرگسالان سوق داد تا جایی که نمایش “الکترا” جزو سخت ترین فعالیت های وی به شمار می رفت.

زندگینامه الیزابت امینی ،بیوگرافی الیزابت امینی

البته این نمایش با کم لطفی عوامل مواجه گردید و هیچ وقت صحنه را تجربه نکرد. الیزابت بازیگری را از سال 1379 شروع کرد و باری بار اول جهت تست بازیگری در فیلم محبوب “خواب سفید” مراجعه نمود که سرآغازی برای بازیگری وی محسوب می شد.

 

این فیلم ساخته حمید جبلی در سینماهای کشور و در سال 1380 به اکران رسید. امینی همراه بازیگرانی از جمله حمید جبلی، یوسف پشندی و صغری کریمی نقش آفرینی کرد.الیزابت جهت انتخاب نقش بیشترین توجه خود را به فیلمنامه و نقش هایی که تاکنون تجربه آن را نداشته معطوف می نماید.

 

همچنین بین فیلم های تلویزیونی و سینما، فیلم های سینمایی را در اولویت قرار می دهد. از مهم ترین فیلم سینمایی این بازیگر می توان به “شاباش”، “شبکه”، “یک دماغ ناقابل”، “پیتزا مخلوط”، “نیش زنبور”، “خاطره”، “قلقلک”، “توکیو بدون توقف”، “خواب سفید”، “سیندرلا” و “چهره در غبار” اشاره کرد.

 

آغاز بازیگری الیزابت امینی در تلویزیون

نخستین تجربه بازیگری الیزابت در تلویزیون به سریال “همسایه ها” باز می گردد که در سکانس کوتاهی نقش آفرینی کرد. سریال “همسایه” ها ساخته محمدحسین لطیفی در سال 1379 است که یک سال بعد از آن به مرحله پخش رسید که امینی در این سریال و در اپیزودی کوتاه به ایفای نقش پرداخت. از مهم ترین سریال های خانم امینی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

گلی برای گلی در سال 1394

همسایه ها در یک سکانس کوتاه ساخته محمدحسین لطیفی در سال 1379

پیدا و پنهان ساخته شهرام شاه حسینی در سال 1391

رویای گنجشک ها ساخته راما قویدل در سال 1391

کلانتر 3 ساخته محسن شاه محمدی در سال 1388

شب هزارویکم ساخته علی بهادر در سال 1388

یلدا ساخته مسعود رشیدی در سال 1387

دریا در غربت ساخته سیدرحیم حسینی در سال 1386

وفا ساخته محمدحسین لطیفی در سال 1385

کمکم کن ساخته قاسم جعفری در سال 1383

همراز ساخته سامان مقدم در سال 1381

در کنار هم ساخته فتحعلی اویسی در سال 1381

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی افشین زی نوری و همسرش + عکس های افشین زی نوری

 

اساتید بازیگری الیزابت امینی

الیزابت در حوزه بازیگری با اساتید برجسته ای همکاری نموده که هر کدام به نحوی در پیشرفت و موفقیت وی نقش داشتند. خانم امینی بازیگری حرفه ای را با اساتید معروفی از جمله آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا آموخت. سپس بازیگری حسی و فن بیان را زیر نظر استاد مهدی فتحی آموزش دید.

الیزابت امینی بازیگر ،بیوگرافی الیزابت امینی

بیوگرافی الیزابت امینی

 

همچنین حرکات موزون را از دیدار قنبرزاده و نادر رجب پور یاد گرفت. در نهایت با خسرو شجاعی دوره کارگردانی و با دکتر گرشاسبی دوره روان شناسی بازیگری را آموخت.

 

ماجرای تصادف الیزابت امینی

الیزابت در سال های نخست فعالیت هنری با اتفاق ناخوشایندی در زندگی مواجه گردید و تصادف وحشتناکی را تجربه کرد. وی در سال 1381 تصادف سختی را متحمل شد و صورتش با جدول کنار خیابان برخورد کرد. آسیب ناشی از تصادف به قدری زیاد بود که تمام استخوان های چهره وی شکست تاجای که جراحی های زیادی روی صورت الیزابت انجام شد.

عکس های الیزابت امینی 

خانم امینی به تازگی فعالیت های حرفه ای اش را شروع کرده بود و خواهان تغییر در صورتش نبود از دکتر خواست که با طبیعی ترین حالت ممکن جراحی زیبایش را انجام شود. البته چنین اتفاقی افتاد و روی صورت این بازیگر جراحی موفقی پیاده شد که وی مدام از دکتر حسین بدری به نیکی یاد می کند.

 

علایق الیزابت امینی

این بازیگر معروف علاقه زیادی به ورزش های مختلف دارد و از همان دوران مدرسه در باشگاه های ورزشی والیبال فعالیت داشت. سپس در رشته های ورزشی کاراته، تکواندو، کوهپیمایی و اسکی هنرنمایی کرد. وی علاقه وافری نیز به نویسندگی دارد و آثار او دارای سوژه های عاطفی، اجتماعی و نمایشی می باشد.

بیوگرافی الیزابت امینی

 

همچنین به آهنگ خوانندگانی از جمله حامی، اصفهانی، تاجیک و اخشابی گوش می دهد و از آنها نهایت لذت را می برد. این بازیگر ایرانی همراه با نویسندگی، کتاب خوانی را نیز در روتین روزانه خود قرار داده است. بنابراین 3-4 تا از نوشته های وی هم اکنون به فیلمنامه تبدیل شده تا به اجرا درآید.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی اسدالله یکتا و همسرش + عکس های اسدالله یکتا

 

جمع بندی

الیزابت امینی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر زاده اسفند 1354 در تهران و محله کریمخان است که در رشته روانشناسی تحصیلات خود را نیمه کاره رها کرد. سپس به دلیل علاقه فراوان به حرفه بازیگری در کلاس های آموزشی محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان شرکت نمود.

 

وی در یک خانواده 6 نفر با 2 برادر و 3 خواهر و به عنوان دومین فرزند بزرگ شده است. وی نخستین دوره آموزش بازیگری را از سال 1376 آغاز نمود و در فیلم های سینمایی و تلویزیونی نقش آفرینی کرد. ناگفته نماند که الیزابت بازی در فیلم های سینمایی را در اولویت قرار می دهد.