پارس ناز پورتال

همه چیز درباره گرفتن ویزای اسکیل ورکر استرالیا ۲۰۲۴

همه چیز درباره گرفتن ویزای اسکیل ورکر استرالیا ۲۰۲۴

در حال حاضر، کشور استرالیا یکی از پرطرفدار ترین مقاصد مهاجرتی برای مهاجرانی است که در پی یافتن فرصت‌ های شغلی یا زندگی بهتر هستند. گرفتن ویزای اسکیل ورکر استرالیا یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است اما چرا؟

 

به خاطر آن که اسکیل ورکر ها افرادی توانمند با مهارت‌ های ویژه هستند و نقش مهمی در توسعه یافتن صنایع این کشور، خلق فرصت‌ شغلی و همچنین ایجاد رقابت‌ پذیری اقتصاد استرالیا دارند. ما در این مقاله، به بررسی شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا می پردازیم. همچنین مزایای اخذ این ویزا را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

 

شرایط گرفتن ویزای اسکیل ورکر استرالیا

 

شرایط اخذ ویزای استرالیا به نوع ویزا بستگی دارد، ولی به طور کلی شرایط مشترکی بین آن ها وجود دارد که جهت اخذ تمامی آن ها لازم است. شرایط گرفتن ویزای اسکیل ورکر استرالیا عبارتند از:

 

▪︎ امتیازات مهارتی: به منظور اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا، متقاضی باید امتیازات مهارتی کافی را داشته باشد. این امتیازات برحسب عواملی از قبیل سن، تحصیلات، مهارت و تجربه کاری، برخورداری از مدرک زبان انگلیسی و سایر عوامل تعیین خواهد شد.

 

▪︎ حرفه‌ مورد نیاز: متقاضی باید در بعضی از حرفه‌ هایی که درون لیست Skilled Occupations List قرار دارند، از تخصص و تحصیلات کافی برخوردار باشد.

 

▪︎ تحصیلات: متناسب با نوع ویزای اسکیل ورکر استرالیا، لازم است که متقاضی دارای حداقل مدرک برای آن ویزا باشد. به علاوه، ممکن است به ارزیابی کردن تحصیلات خارج از کشور استرالیا هم نیاز باشد.

 

▪︎ تجربه کاری: متناسب با نوع ویزای مد نظر، متقاضی باید تجربه کاری مربوط به حوزه‌ تخصصی خودش را داشته باشد.

 

▪︎ زبان انگلیسی: برای بیشتر انواع ویزا اسکیل ورکر، متقاضی باید از مهارت‌ زبان انگلیسی معتبر برخوردار باشد، که در اغلب موارد آن را با آزمون‌ هایی همچون IELTS و PTE اندازه‌ گیری خواهند کرد.

 

▪︎ برخورداری از سلامت جسمانی و روانی: متقاضی باید سلامت جسمی و روانی مناسب را داشته باشد. حتی ممکن است احتیاج به گذراندن آزمون‌ پزشکی باشد.

 

▪︎ برخورداری از پاسپورت و مدارک مورد نیاز: متقاضی باید پاسپورت معتبر و همچنین سایر مدارک لازم برای ورود به کشور استرالیا را داشته باشد. برای دریافت اطلاعات دقیق‌ تر در مورد شرایط این نوع ویزا، باید سفارت یا حتی کنسولگری استرالیا تماس بگیرید. حتی متقاضیان می توانند با مراجعه کردن به وب‌ سایت مهاجرت کشور استرالیا این شرایط را مشاهده کنند.

 

مدارک ویزای اسکیل ورکر استرالیا

 

به طور کلی، مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا متناسب با نوع ویزا و همچنین شرایط خاص، فرق خواهد داشت. ولی در حالت کلی برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا به مدارک زیر نیاز است:

 

۱• گذرنامه: برای گرفتن ویزای اسکیل ورکر استرالیا به کپی اسکن شده صفحات اول گذرنامه احتیاج است. صفحات اول گذرنامه به این دلیل حائز اهمیت هستند که حاوی اطلاعات شخصی و همچنین تاریخ انقضای گذرنامه می باشند.

 

۲• گواهی تحصیلی: متقاضی حتما باید از گواهی نامه تحصیلی خودش، کپی اسکن شده داشته باشد. این مدرک بیانگر تحصیلات دانشگاهی و حرفه‌ ای متقاضی است. در بعضی از موارد، احتیاج به ارائه مدرک ترجمه شده انگلیسی هم وجود دارد.

 

۳• گواهی‌ نامه‌ حرفه‌ ای: اگر متقاضی از گواهی نامه‌ حرفه‌ ای همچون گواهینامه‌ مهارت‌ های فنی و حرفه‌ ای برخوردار است، به کپی اسکن شده این مدارک هم نیاز است.

 

۴• رزومه کاری: متقاضی باید رزومه کاری خودش را که شامل جزئیات مربوط به تجربه کاری، پروژه‌ انجام شده، مسئولیت‌ شغلی و غیره است ارائه دهد.

 

۵• ارائه گواهی نامه زبان: اگر نیاز باشد، متقاضی باید گواهی نامه های زبان خودش را که شامل IELTS و TOEFL هستند، برای ثابت کردن دانش زبان انگلیسی ارائه دهد.

 

۶• ارائه گواهی نامه‌ تجربه کاری: فرد متقاضی برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا باید از گواهی نامه‌ تجربه کاری خود کپی اسکن شده داشته باشد. این مدارک مشخصات زمان کاری را نشان می دهد و به توصیف وظایف یا فعالیت‌ های انجام گرفته از سمت فرد می پردازد.

 

۷• ارائه گواهی نامه‌ سلامت: بعضی از ویزا‌ های اسکیل ورکر استرالیا نیازمند گواهی نامه سلامت جسمی و روانی از پزشک معتبر دارند.

 

۸• سایر مدارک: متناسب با نوع ویزای اسکیل ورکر، ممکن است مدارک دیگری همچون گواهی نامه بیمارستان، پلیس غیره هم لازم باشد.

 

نکته: به خاطر پیچیدگی فرآیند درخواست، بهتر است پیش از اقدام به اخذ این ویزا حتما با مشاور مهاجرت و وب‌ سایت رسمی مهاجرت استرالیا تماس حاصل کنید تا جزئیات کامل و دقیق‌ تر را به دست آورید.

مزایای گرفتن اسکیل ورکر استرالیا

مزایای گرفتن اسکیل ورکر استرالیا

گرفتن ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا برای مهاجران مزایای زیر را به همراه دارد.

 

▪︎ این ویزا به مهاجران اجازه می‌ دهد در کشور استرالیا کار کنند و اقامت کاری این محل را بگیرند.

▪︎ امکان استفاده مهاجران از سیستم درمانی کشور استرالیا Medicare وجود دارد.

▪︎ گرفتن تابعیت و اقامت دائم کشور استرالیا بعد از حدودا 4 سال زندگی در این کشور، جزو مهم ترین مزایای اخذ ویزای اسکیل ورکر است. اگر شخصی به این شرط برسد، ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا به او اجازه خواهد داد تا اقامت دائمی این محل را هم بگیرد.

 

چه افرادی میتوانند ویزای اسکیل ورکر استرالیا دریافت کنند؟

 

به طور کلی، ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا برای اشخاصی که دارای تجربه یا مهارت خاص در یک حرفه‌ از لیست کارگران ماهر می باشند و تمایل دارند که بدون احتیاج به حمایت کارفرما یا دولت استرالیا و اعضای خانواده‌شان اقامت این کشور را بگیرند، بسیار مناسب است.

توجه داشته باشید که دولت استرالیا، مشاغل مد نظر خودش را که می توانند شامل حوزه‌ های مختلفی اعم از ساخت و ساز، مراقبت‌ های بهداشتی یا آموزشی باشند، را اعلام می‌ کند. در حالت کلی افراد واجد شرایط لازم است که کمتر از 50 سال سن داشته و همچنین از تسلط بالا به زبان انگلیسی برخوردار باشند.

 

برای بررسی کردن واجد شرایط بودن شخص متقاضی، دولت استرالیا امتیازات او را در سیستم امتیازدهی اعمال می‌ کند. برای درخواست ویزای اسکیل ورکر استرالیا حداقل 60 امتیاز احتیاج است. ویزای اسکیل ورکر برای مهاجرانی با تجربه در زمینه های مختلف فرصت خوبی برای آغاز زندگی جدید یا پروژه‌ شغلی جذاب فراهم خواهد کرد.