جستجو در پارس ناز

همه چیز درباره چراغ ریلی لیزربلید (دارک لایت)

مجموعه : مجله خبری روز
همه چیز درباره چراغ ریلی لیزربلید (دارک لایت)

چراغ ریلی به صورت کلی به چراغی گفته می‌شود که می‌توان با استفاده از ریل مخصوص، آن‌را در طول جابجا نموده و همچنین می‌توان چراغ را در جهات مختلف چرخاند. محبوبیت و کاربردهای عمده چراغ ریلی باعث شده تا تنوع این چراغ‌ها در نورپردازی فضاهای مختلف نظیر فروشگاه و شوروم، گالری، دفتر اداری و فضای مسکونی بسیار زیاد باشد.

 

یکی از به روزترین و جذاب‌ترین انواع لامپ ریلی، چراغ ریلی لیزربلید یا دارک‌لایت است. چراغ ریلی دارک لایت در مدل‌های 5 خانه و 10 خانه از جمله چراغ‌های ضدخیرگی است که با استفاده از آن آرامش بصری فضای شما چندین برابر خواهد شد. در ادامه به معرفی این چراغ ریلی و امکانات و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

 

چراغ ریلی دارک لایت چیست؟

 

چراغ ریلی دارک لایت یا به اصطلاح « لیزربلید» (Laser Blade)  نوعی چراغ ال ای دی چند خانه است که رفلکتور یا پخش‌کننده نور آن به صورتی طراحی شده تا نورهای اضافی را جذب نموده و از نور آزاردهنده اضافی جلوگیری کند. در واقع هنگام نگاه به چراغ ریلی دارک لایت، منبع نور از یک فاصله مشخص دیده نشده و تنها اثر نور در محیط لمس می‌شود.

 

مزیت چراغ ریلی دارک لایت چیست؟

 

همان‌گونه که گفته شد، طراحی رفلکتور چراغ دارک لایت باعث جذب نور اضافه شده و این باعث می‌شود تا منبع نور در اکثر زوایا دیده نشود. دیده نشدن منبع نور در چراغ ریلی دارک لایت یا لیزربلید، به اصطلاح پایین بودن فاکتور UGR در این چراغ، از ایجاد خیرگی برای چشم افراد و خستگی چشم جلوگیری می‌کند. همین موضوع به ظاهر ساده، تاثیر فوق‌العاده بر راحتی افراد در فضا و افزایش آرامش بصری آن خواهد داشت.

 

کاربرد چراغ ریلی لیزربلید یا دارک لایت چیست؟

 

چراغ ریلی لیزربلید در همه فضاهایی که نیاز به نور بدون خیرگی دارند قابلیت استفاده دارد. به عنوان مثال در فضاهای اداری که بازتاب نور چراغ روی صفحه مانیتور باعث اختلال در بینایی می‌شود، در مطب و کلینیک که افراد برای مدت زمان زیادی را در سالن انتظار و لابی سر می‌کنند،

 

در اتاق خواب که نیاز به آرامش دارد و در باقی فضاها می‌توان با استفاده از چراغ ریلی لیزربلید، هم روشنایی فضا را تامین نموده و هم از ایجاد خیرگی جلوگیری کرد. خاصیت ریلی و قابل چرخش بودن چراغ دارک لایت نیز باعث شده تا بتوان از آن به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای نورپردازی تابلو و لوگو و رگال در فروشگاه‌ها استفاده نمود.

 

قابلیت چرخش چراغ ریلی دارک لایت در ریل چگونه و چه مقدار است؟

 

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از چراغ ریلی، قابلیت چرخش 360 درجه آن است. با اینکه ظاهر چراغ ریلی دارک‌لایت LED با سایر لامپ‌های ریلی تفاوت دارد اما در این چراغ هم کماکان می‌توان بدنه را به راحتی به صورت ۳۶۰ درجه چرخاند و منبع نور نیز ۹۰ درجه به هر طرف یعنی بالا و پایین قابلیت چرخش دارد. قابلیت جابجایی در داخل ریلی نیز چیز جدید نیست و همه چراغ‌های ریلی از جمله چراغ ریلی لیزربلید نیز آن را دارا هستند.

 

زاویه تابش چراغ ریلی چیست و چه تاثیری روی نورپردازی دارد؟

 

به صورت کلی به چراغ ریلی، چراغ اسپات یا نقطه‌ای نیز می‌گویند. دلیل این نام‌گذار این است که نور چراغ ریلی یک نور متمرکز بوده که معمولا برای روشنایی یک نقطه یا محل خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. زاویه تابش چراغ ریلی بیانگر زاویه پخش نور چراغ است.

 

در چراغ‌های ریلی این زاویه معمولا بین 30 تا حدود 45 درجه متغیر است. چراغ‌های ریلی با زاویه تابش بازتر، نور پخش‌تر با شدت کمتر دارند در حالی که در چراغ‌های ریلی با زاویه تابش کوچک‌تر و بسته‌تر، نور به صورت متمرکزتر می‌تابد.

 

سفارش و خرید چراغ ریلی

چراغ دارک لایت از جمله چراغ‌هایی است که حالت مگنتی یا آهنربایی آن به وفور در بازار محصولات روشنایی یافت می‌شود اما مدل ریلی آن که بتواند بدون مگنت روشن شود، چراغی است که شاید کمتر تولیدکننده‌ای قابلیت تولید آن‌را داشته‌باشد.

 

اگر برای نورپردازی خود نیاز به چراغ ریلی دارک‌لایت یا لیزربلید دارید برای خرید چراغ ریلی و یا  مشاوره نورپردازی ریلی ، به کارشناسان اکووات در واتساپ پیام داده و یا با شماره تماس 021-58642 تماس حاصل نمایید.