پارس ناز پورتال

لیفت ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو | تفاوت، مزایا، عوارض و هزینه

لیفت ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو | تفاوت، مزایا، عوارض و هزینه

لیفت ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو از جمله روش‌های زیباسازی ابرو و رفع نواقص و قرینه‌سازی ابروهاست. میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن از جمله تکنیک‌های هاشور ابرو هستند که به‌صورت دستی و با دستگاه و با ایجاد خطوطی ظریف در بین ابروها انجام شده و نتیجه نهایی پرپشت‌ کردن، قرینه‌سازی و فرم‌دهی ابروها است.

 

لیفت ابرو هم به روش‌های مختلف با عمل جراحی و روش‌های دیگر از جمله با مواد لیفت یک روش دیگر زیباسازی ابروهاست. در این مقاله به بررسی تفاوت‌های لیفت ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو می‌پردازیم و به شما می‌گوییم لیفت ابرو بهتره یا میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ و هر کدام چه عوارض و مزایا، ماندگاری و رنج قیمتی دارند.

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

هاشور ابرو به روش «میکروبلیدینگ» از جمله روش‌های آرایش نیمه‌دائمی ابرو است که برای رفع نواقص ابرو و قرینه‌سازی و پرپشت کردن ابروها انجام می‌شود. در روش هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ (فیبروز) از یک قلم مخصوص که ۱۰ الی ۱۲ سوزن ظریف دارد استفاده می‌شود.

 

برای بلید کردن ابروها رنگدانه‌ها با استفاده از این قلم به‌صورت تارهای نازک و ظریف شبیه به موی ابرو زیر پوست تزریق می‌شوند. در تکنیک میکروبلیدینگ ابرو دخترانه، پیگمنتر باید در مواردی از جمله ظرافت خطوط، کنترل فشار دست در حین اجرای خطوط، عمق مناسب سوزن، زاویه دست با صورت مشتری و … را به‌صورت حرفه‌ای بلد باشد تا در نهایت یک ابروی خوش‌فرم و بدون نقص را طراحی کند.

 

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو چند سال است؟

ماندگاری میکروبلیدینگ به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست فرد بستگی دارد. اما به طور میانگین ماندگاری میکروبلیدینگ بین ۶ ماه تا ۲ سال متغیر است. در افرادی که پوست چرب دارند میکرو ابرو زودتر ریزش کرده و کمرنگ می‌شود.

 

مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

از جمله مزایای میکروبلیدینگ به روش فیبروز داشتن ابروهای خوش‌فرم، قرینه و پرپشت با ظاهر طبیعی است. میکروبلیدینگ درد و عارضه خاصی ندارد و قبل از انجام کار محل ابرو به‌صورت موضعی بی‌حس می‌شود.

 

اگر بخواهیم درباره معایب میکروبلیدینگ صحبت کنیم به این موارد می‌توان اشاره کرد:

 

 • احتمال عفونت و واکنش‌های آلرژیک در صورت استفاده از تجهیزات غیر‌استریل و بی‌کیفیت؛

 

 • پاک کردن (ریمو) میکروبلیدینگ یک کار پرهزینه است و ممکن است در برخی افراد باعث زخم در موضع یا واکنش‌های آلرژیک شود؛

 

 • در صورتی که پیگمنتر مهارت کافی برای میکروبلیدینگ را نداشته باشد ممکن است باعث ایجاد زخم در ناحیه ابرو شود؛

 

 • در صورتی که فرد نسبت به رنگدانه تزریقی حساسیت داشته باشد ممکن است واکنش‌های آلرژیک نشان دهد؛

 

 • میکروبلیدینگ با قلم دستی انجام می‌شود و در صورتی که پیگمنتر مهارت کافی نداشته باشد در اثر تفاوت در فشار وارده به ناحیه موردنظر ممکن است در نهایت خطوط ابرو نامتقارن باشند.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

 

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

هاشور ابرو به روش «میکروپیگمنتیشن» یک تکنیک دیگر برای حالت دادن و قرینه کردن ابروها با رنگ دلخواه است که برخلاف روش‌های قدیمی مثل تاتو ابرو که حالتی غیر‌طبیعی داشتند ظاهری طبیعی و قرینه به ابروها می‌بخشد. البته میکروپیگمنتیشن برای سایر نقاط سر و صورت از جمله موی سر، بن مژه، لب‌ها، سایه چشم و … هم انجام می‌شود.

 

بعد از مشورت پیگمنتر با شما، رنگ موردنظر با دستگاه تاتو میکرو با سوزن‌های نازک و ظریف و کارتریج‌ یکبار مصرف، به‌صورت کاملاً طبیعی در زیر اپیدرم (لایه سطحی پوست) تزریق می‌شود. میکروپیگمنتیشن حالت سایه‌ای دارد، حدود ۲ سال ماندگاری دارد و چون رنگدانه (پیگمنت) به لایه‌های عمیق‌تر تزریق می‌شود نسبت به میکروبلیدینگ ماندگارتر است.

 

مزایا و معایب میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

از جمله مزایای میکروپیگمنتیشن ابرو ماندگاری نسبتا بالا، ابروهای قرینه و خوش‌فرم با توجه به آناتومی چهره و یک روش بدون درد است.در برخی موارد واکنش آلرژیک به رنگ‌های نامعتبر و غیراستاندارد، زخم و حساسیت در صورت استفاده پیگمنتر از سوزن آلوده، پخش شدن رنگدانه در صورت مهارت نداشتن پیگمنتر و … از جمله عوارض و معایب میکروپیگمنتیشن ابرو هستند.

 

تفاوت میکروبلیدینگ به روش فیبروز با میکروپیگمنتیشن چیست؟

 

هر دو روش میکروبیلدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو برای رفع نواقص ابرو حتی برای افرادی که در اثر جراحت، تصادف، شیمی‌درمانی، آلوپسی و … ابروهای خود را از دست داده‌اند یا دچار ریزش ابرو شده‌اند مناسب است.

 

در مورد تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ به روش فیبروز باید بگوییم که دوام میکروپیگمنتیشن بالاتر از میکروبلیدینگ به روش فیبروز است چون در روش فیبروز سوزن به عمق کمتری از پوست وارد می‌شود به همین دلیل ماندگاری میکروپیگمنتیشن از میکروبلیدینگ بیشتر است.

 

علاوه بر این برخلاف میکروپیگمنتیشن که با دستگاه تاتو برقی انجام می‌شود، بلید ابرو با قلم دستی انجام می‌شود. در هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ، رنگی که برای اصلاح ابرو استفاده می‌شود، به‌صورت دستی در لایه سطحی پوست منتقل می‌شود و نتیجه کار درست شبیه به ابروهای طبیعی فرد است.

 

در مجموع نمی‌توان گفت که میکروبلیدینگ بهتره یا میکروپیگمنتیشن اما نتیجه نهایی در میکروبلیدینگ طبیعی‌تر است و تارهایی شبیه به تار ابرو روی پوست طراحی می‌شود؛ ولی به این نکته هم توجه داشته باشید که میکروپیگمنتیشن ماندگارتر است و این یک مزیت برای برخی افراد از نظر هزینه محسوب می‌شود. از نظر هزینه هم هر دو روش میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ در یک محدوده قیمت قرار دارند.

 

لیفت ابرو چیست؟

«لیفت ابرو» یکی دیگر از روش‌های بالا کشیدن ابرو، جوانسازی و اصلاح نواقص ابرو است. لیفت ابرو به چند روش انجام می‌شود که پزشک با توجه به فرم صورت، شدت افتادگی ابرو و چین‌وچروک اطراف پیشانی، روش مناسب برای لیفت ابرو را انتخاب می‌کند.

 

لیفت ابرو با عمل جراحی

لیفت ابرو با عمل جراحی

لیفت ابرو با عمل جراحی به چند روش انجام می‌شود و جزو روش‌های تهاجمی زیباسازی و رفع نواقص ابروها محسوب می‌شود. روش‌های مختلف بالا کشیدن ابرو یا لیفت ابرو با عمل جراحی عبارتند از:

 

 • لیفت کلاسیک یا لیفت تاجی (لیفت باز ابروها)؛
 • لیفت آندوسکوپی؛
 • لیفت محدود (ترکیبی از دو روش لیفت کلاسیک و لیفت آندوسکوپی).

 

لیفت ابرو با نخ

«لیفت ابرو با نخ» یک روش کم تهاجمی برای بالا کشیدن ابروهاست. در این روش از نخ‌های مخصوصی لیفت (PDO) برای لیفت و بالا کشیدن ابروها استفاده می‌شوند. این نخ‌های پلی دیوکسانون حساسیت‌زا نیستند و به مروز زمان جذب پوست می‌شوند.

 

لیفت ابرو با بوتاکس

روش کم‌تهاجمی دیگر برای بالا کشیدن ابروها تزریق «بوتاکس» است. در این روش علاوه بر بالا کشیدن ابروها، چشم‌ها هم تا حدودی فرم پیدا می‌کنند و چهره با از بین رفتن خستگی و افتادگی شاداب‌تر به نظر می‌رسد.

 

لیفت ابرو با مواد

یک روش موقتی و غیرتهاجمی لیفت و بالا کشیدن ابروها «لیفت ابرو با مواد» است که هم در خانه و هم در آرایشگاه می‌توانید انجام دهید. لیفت ابرو در خانه با صابون و ژل لیفت ابرو و لیفت ابرو در آرایشگاه با استفاده از چسب مخصوص لیفت، مواد مخصوص لیفت و مواد فیکس‌کننده انجام می‌شود.

 

در این روش با استفاده از مواد مخصوص لیفت ابرو، ابروها حالت داده شده و به سمت بالا شانه می‌شوند تا شکل و ظاهری طبیعی و در عین حالت لیفت‌شده پیدا کنند.

 

لیفت ابرو با هایفوتراپی

یکی از نتایج هایفوتراپی صورت بالا رفتن ابروها و رفع افتادگی پلک از طریق تحریک لایه‌های عمیق پوست به کلاژن‌سازی است.

 

لیفت ابرو با فیلر

در این روش فیلرهای کلاژن‌ساز حاوی هیالورونیک اسید برای افزایش حالت ارتجاعی پوست، فرم‌دهی، از بین رفتن چین و چروک پوست نواحی اطراف ابرو و بالا کشیدن ابروها در پوست ناحیه ابرو و اطراف آن انجام می‌شود.

 

لیفت ابرو با اندولیفت

در این روش لیفت ابرو از امواج اولتراسوند برای ایجاد گرما در لایه‌های عمیق پوست و در نتیجه تحریک کلاژن‌سازی در پوست و بالا رفتن ابروها استفاده می‌شود.

 

لیفت ابرو بهتره یا میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن؟

 

این یک سوال پرتکرار برای کسانی است که می‌خواهد ابروهای زیبا و خوش حالتی داشته باشند. اما برای پاسخ به این سوال ضروری است که بدانیم لیفت ابرو به چه روشی؟

 

در مورد لیفت ابرو با مواد در خانه یا آرایشگاه یا سایر روش‌های لیفت مثل هایفوتراپی و بوتاکس معمولا عارضه قابل توجهی وجود ندارد. درباره تفاوت‌های لیفت ابرو و میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و مراقبت‌های بعد از این روش‌ها می‌توان در ادامه به این موارد اشاره کرد.

 

تفاوت لیفت ابرو با میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست؟

 

 • میکروبلیدینگ به روش فیبروز و میکروپیگمنتیشن ابرو نیاز به یک هفته تا ده روز مراقبت دارد تا زخم‌های سطحی روی پوست بهبود پیدا کند. در اولین روز بعد از انجام میکروبلیدینگ به روش فیبروز و میکروپیگمنتیشن، باید ناحیه تحت درمان کاملا خشک نگه داشته شود و از روز دوم تا دهم، با آب و صابون ضدباکتری شسته شود.

 

 • در جراحی لیفت ابرو بخیه‌ها در ابتدا باید با پراکسیدهیدروژن، تمیز و سپس با وازلین چرب شوند و تا سه بار در روز این شستشو تکرار شود.

 

 • در روش جراحی لیفت ابرو رانندگی تا ۲ هفته و رنگ کردن موها تا ۴ هفته ممنوع است. اما در میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن معمولا بهتر است تا ۳ روز این مراقبت‌ها انجام شود.

 

 • بعد از عمل جراحی لیفت ابرو، بهتر است رژیم غذایی سالم متشکل از گوشت ماهی و پروتئین‌های سالم، میوه‌هایی مثل آناناس و سبزیجات متنوع رعایت شود تا زخم‌ها زودتر بهبود پیدا کنند. همچنین بهتر است از خوردن نوشابه‌های الکلی و و غیرالکلی پرهیز کنید. این پرهیز غذایی در بلید ابرو و میکروپیگمنتیشن لزومی ندارد.

 

 • در لیفت ابرو با مواد در خانه یا آرایشگاه ممکن است به دلیل کیفت پایین مواد لیفت شاهد ریزش ابرو باشید.

 

 • از نظر هزینه لیفت ابرو به روش جراحی نسبت به میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن گران‌تر است و لیفت ابرو با مواد از سایر روش‌ها قیمت کمتری دارد.

 

مقایسه ماندگاری لیفت ابرو با میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

 

اگر لیفت ابرو با عمل جراحی پیشانی یا بلفاروپلاستی پلک انجام شود به طور متوسط حدود یک دهه ماندگاری دارد. لیفت ابرو با مواد هم بین ۳۰ تا ۴۵ روز ماندگاری دارد. این در حالی است که ماندگاری میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو در بهترین حالت ۲ سال و برای پوست‌های چرب حدود ۸ ماه تا یک سال است.

 

نکته مهم: انجام لیفت ابرو به روش‌های جراحی و سایر روش‌های دیگر، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در دوران بارداری ممنوع است.