جستجو در پارس ناز

گروه پاپ زنان! +عکس

گروه پاپ زنان! +عکس

گروه پاپ زنان! +عکس,سرپرست گروه موسیقی «ستاره قطبی» هدف از شکل‌گیری این گروه را پر کردن جای خالی یک گروه موسیقی پاپ بانوان دانست که بتواند با ارائه‌ی کارهایی متفاوت، به نیاز موسیقایی مخاطبان پاسخ دهد.

 

بهار ایلچی با اشاره به این مطلب گفت: گروه ما در حال حاضر تنها گروه موسیقی رسمی پاپ بانوان ایرانی است که به اجرای قطعاتی از زبان‌ها و فرهنگ‌های دیگر، همراه سازهای خاص آن فرهنگ‌ها می‌پردازد.
 

وی ادامه داد: تمام اعضای گروه، تحصیلات آکادمیک موسیقی دارند و برخی از آن‌ها نیز به زبان‌ها و گویش‌هایی مانند انگلیسی‌، آذری‌، فرانسه‌ و کردی تسلط دارند‌. همچنین بین خوانندگان گروه «ستاره قطبی» یک خواننده‌ی فرانسوی زبان از ساحل عاج نیز با ما همکاری دارد.

 

ایلچی با بیان این‌که جمع شدن اعضای این گروه در کنار هم و موفقیت آن‌ها، کار ساده‌ای نبوده است، تصریح کرد:

 

در این مسیر ما مشقت‌های زیادی را تحمل کرده‌ایم و اگر امروز اینجا روبروی شما نشسته‌ایم تا از اجراهای پیش‌روی خود سخن بگوییم، واقعیت این است که تک‌تک اعضای گروه زحمات زیادی کشیده‌اند و خوشحالیم که امروز این زحمات به بار نشسته و برای اولین‌بار از حمایت مالی یک شرکت نیز برخوردار شده‌ایم.

 

این هنرمند که کنسرت‌های ویژه بانوان برگزار می‌کند، درباره‌ی اجراهای پیش روی گروه «ستاره قطبی» توضیح داد: کنسرت گروه ما ششم و هفتم اسفندماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد و سال آینده نیز اوایل تابستان همین کنسرت در شیراز و اصفهان تکرار خواهد شد.

 

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: اعضای گروه ما شامل 17 هنرمند است که مجموعه‌ای از نغمه‌ها را به زبان‌ها و لهجه‌های متنوع که برگرفته از اقوام مختلف ایران و پنج قاره‌ی دنیا است، به اجرا می‌گذارد.

 

در این راستا از هنرنمایی پنج خواننده‌ی توانمند و 12 نوازنده با تحصیلات عالی در زمینه‌ی موسیقی بهره می‌بریم.

 

این پیانیست در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که دیدگاهش درباره‌ی حاشیه‌های پیش‌آمده درباره‌ی موسیقی بانوان چیست؟

 

گفت: موسیقی بانوان به‌تازگی حاشیه‌هایی داشته و من هم درباره‌ی آن چیزهایی شنیده‌ام؛ اما واقعیت این است که هر گروهی در هر جایی از دنیا اگر فعالیت می‌کند، باید تابع قوانین کشورش باشد.

 

او افزود: گروه «ستاره قطبی» تا امروز مشکلی نداشته است و ما همیشه براساس قوانین پیش رفته‌ایم و خوشبختانه تا کنون هم درگیر هیچ حاشیه‌ای نشده‌ایم.

 

در نشستی که صبح امروز (2 اسفندماه) در «هایپراستار» برگزار شده بود، مدیرعامل این فروشگاه نیز به‌عنوان حامی مالی گروه موسیقی «ستاره قطبی» گفت:

 

فروشگاه ما یک شرکت نوپا و جوان است که پنج سال سابقه‌ی حضور در ایران را دارد و اکنون پس از گذشت این سال‌ها فکر می‌کنیم، زمان آن رسیده که با مخاطبان‌مان سخن بگوییم.

 

تی یری ژولن با اشاره به این‌که ارتباط با مخاطبان ایرانی تجربه‌ای خوشایند و جذاب است، اظهار کرد:

 

ایران، فرهنگ غنی و تاریخ پرباری دارد‌ و موسیقی به‌عنوان بخشی از فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه‌ای بین ایرانیان دارد. ما می‌خواهیم سهم خود را در ارتقای فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی زنان ادا کنیم.

 

ژولن با جذاب دانستن کنسرت موسیقی برای بانوان و منحصربه‌فرد دانستن چنین تجربه‌ای، ادامه داد:

 

حمایت ما صرفا محدود به گروه موسیقی «ستاره قطبی» نیست و بخشی از بلیت‌های کنسرت این گروه را با تخفیف 50 درصدی در فروشگاه‌مان عرضه می‌کنیم تا مخاطبان این گروه موسیقی که بانوان هستند، بتوانند با هزینه‌ای اندک در این کنسرت‌ها حضور داشته باشند.

 

این سرمایه‌گذار فرانسوی افزود: فراهم کردن زمینه‌ی حضور زنان ایران در یک فضای متفاوت هنری و آشنا شدن بیشتر آن‌ها با موسیقی پاپ، دلیل ما برای سهیم شدن در این حرکت هنری و فرهنگی بود.

 

 

منبع:ایسنا