پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

پرواز شیراز به تهران؛ مدت زمان، مسافت و هر آنچه باید بدانید

پرواز شیراز به تهران؛ مدت زمان، مسافت و هر آنچه باید بدانید

مسیر هوایی شیراز به تهران یکی از مسیرهای هوایی شلوغ و پرتردد داخلی است. این تردد زیاد می‌تواند به‌دلیل اهمیت مبدأ و مقصد به‌لحاظ گردشگری و جمعیت زیاد هر دو شهر باشد. اگر مشتاقید اطلاعات دقیق‌تری درباره مدت زمان پرواز شیراز به تهران داشته باشید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در این مطلب جزئیات مربوط به این سفر هوایی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 

فاصله هوایی شیراز تا تهران چقدر است؟

 

مسافران پرواز شیراز به تهران در فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز سوار هواپیما می‌شوند و بعد از پیمایش حدود ۶۸۹ کیلومتر فاصله هوایی، در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران فرود می‌آیند. البته طول این مسیر تا حد زیادی به مسیر پرواز و نوع هواپیمای مسافربری وابسته است و ممکن است تا حدود ۷۵۰ کیلومتر افزایش یابد.

 

از شیراز تا تهران با هواپیما چقدر راه است؟

 

از شیراز تا تهران با هواپیما چقدر راه است؟

هواپیمایی که از شیراز به مقصد تهران بلند می‌شود حدودا ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه تا ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه بعد در فرودگاه مهرآباد تهران روی زمین می‌نشیند. طبیعتا مواردی مثل شرایط هواشناسی، مسیر پرواز و وضعیت فرودگاه روی مدت‌زمان پرواز تأثیر می‌گذارد و آن را کوتاه‌تر یا طولانی‌تر می‌کند. اگر مسیر‌های زمینی را برای سفر به شیراز انتخاب می‌کنید، باید بدانید مدت‌زمان این چند برابر طولانی‌تر از سفر هوایی است.

 

ساعت پرواز شیراز به تهران در ایرلاین‌های مختلف

 

مسیر پروازی شیراز به تهران در تمامی روزهای هفته فعال و پرمسافر است. هواپیماهای مسافربری هرروز در ساعت‌های مشخص فرودگاه شهید دستغیب شیراز را به مقصد فرودگاه مهرآباد ترک می‌کنند و حدودا یک ساعت و نیم بعد مسافران را به مقصد می‌رسانند.

 

هر شرکت هواپیمایی ساعت مشخصی برای این پرواز در نظر می‌گیرد. حتی برخی پروازها در طول شب ارائه می‌شوند تا دست مسافر برای انتخاب باز باشد.‌ مسافران هنگام خرید بلیت پرواز شیراز به تهران ساعت دلخواه خود را انتخاب کرده و برای دریافت کارت پرواز، یک ساعت و نیم قبل از ساعت حرکت خود را به فرودگاه شیراز می‌رسانند.

 

بهترین شرکت هواپیمایی برای پرواز شیراز به تهران

 

بهترین شرکت هواپیمایی برای پرواز شیراز به تهران

حجم زیاد مسافران مسیر هوایی تهران به شیراز موجب شده تا ایرلاین‌های زیادی در این مسیر فعالیت کنند، اما کدام‌یک از این ایرلاین‌ها کیفیت بهتری دارند؟ کدام‌یک خدمات مطلوب ارائه می‌دهند؟

 

درحال‌حاضر شرکت هواپیمایی ماهان ایر به مسافران مسیر شیراز تهران خدمات پیشرفته‌تری ارائه می‌دهد و از نظر رتبه بالاتر از سایر ایرلاین‌ها است. بعد از هواپیمایی ماهان، بیشترین صف خرید بلیت برای ایرلاین‌های کاسپین، نفت، آسمان و زاگرس است.

 

بهترین هواپیما برای سفر شیراز به تهران

 

البته نوع هواپیما تأثیر قابل‌توجهی بر مدت‌زمان پرواز نمی‌گذارد، اما اگر به سفر راحت‌تر اهمیت می‌دهید، پرواز شیراز به تهران را با هواپیمای ایرباس یا بوئینگ تجربه کنید. اما اگر مشتاقید هزینه کمتری برای این سفر بپردازید، هواپیماهای ای تی آر، فوکر و غیره انتخاب مناسب‌تری برای شما است.

 

تأخیر در پرواز شیراز به تهران

بهترین هواپیما برای سفر شیراز به تهران

تأخیر در پرواز یکی از عوامل پررنگ و تأثیرگذار در برآورد مدت‌زمان پرواز شیراز به تهران است. با وجود تمام تبلیغات شرکت‌های هواپیمایی در ارتباط با پروازهای بدون تأخیر، باید پذیرفت که هر پرواز داخلی و خارجی به دلایل مختلف مثل شرایط آب‌و‌هوایی، طولانی‌شدن بارگیری محموله‌ها، مشکلات فنی یا ازدحام ترافیک هوایی می‌تواند تأخیر داشته باشد. مسافران می‌توانند با خرید بلیت هواپیما از سایت‌های معتبر احتمال تأخیر یا لغو پرواز را به حداقل برسانند.

 

قیمت بلیت پرواز شیراز به تهران چقدر است؟

 

اکنون که مدت‌زمان پرواز شیراز به تهران کم‌و‌بیش دست‌تان آمده، احتمالا مشتاقید بدانید هزینه این سفر یک ساعت و نیمه چقدر است.قیمت بلیت سفرهای هوایی به چند عامل از قبیل فصل سفر، روز و ساعت پرواز، کلاس پرواز و شرکت هواپیمایی بستگی دارد.

 

به‌طور کلی هرچه تقاضا برای خرید بلیت هواپیما پرواز شیراز به تهران بیشتر باشد، قیمت بلیت افزایش می‌یابد و هرچه این مسیر خلوت‌تر باشد، بلیت‌ها با قیمت کمتری عرضه می‌شوند. اگر می‌خواهید ارزان‌ترین بلیت شیراز به تهران را بخرید و در فرودگاه مبدأ کمترین معطلی را داشته باشید، زمان پیک سفر به تهران را بشناسید و برای سفر خارج از این فصل برنامه‌ریزی کنید.

 

فاصله از مرکز شیراز تا فرودگاه شهید دستغیب

 

قیمت بلیت پرواز شیراز به تهران چقدر است؟

اگر در مرکز شهر شیراز هستید و می‌خواهید خود را به فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب برسانید، دسترسی با انواع وسایل نقلیه برای شما فراهم است. می‌توانید انتخاب کنید که این مسیر را با تاکسی، اتوبوس ویژه فرودگاه، مترو یا خودروی شخصی طی کنید. میانگین فاصله زمانی از مرکز شیراز تا فرودگاه نیم‌ ساعت است.

 

  • با خودروی شخصی: وارد جاده شیراز ـ بندرعباس شوید؛ به‌سمت میدان شاه‌چراغ بروید و مسیر را تا فرودگاه ادامه دهید.

 

  • با خط مترو: خود را به میدان گل سرخ برسانید و از آنجا به‌سمت فرودگاه حرکت کنید.

 

فاصله از فرودگاه مهرآباد تا مرکز شهر تهران

 

پس از آنکه در فرودگاه مهرآباد تهران از هواپیما پیاده شدید، تا ساعت ۱۰:۳۰ شب فرصت دارید با خطوط متروی فرودگاه ظرف ۳۰ تا ۴۰ دقیقه خود را به مرکز شهر تهران برسانید. همچنین تاکسی‌های فرودگاه در تمام طول شبانه‌روز آماده جابه‌جایی مسافران تا مقصد دلخواه هستند.

 

مدت‌زمان پرواز بازگشت از تهران به شیراز

 

اگر بلیط هواپیما تهران شیراز خریداری کرده اید، یک مسافت هوایی حدود ۹۱۰ کیلومتر را خواهید پیمود و پیمودن این مسیر با هواپیما حدود یک ساعت و ۳۵ دقیقه طول می‌کشد. مسافران این پرواز در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد سوار هواپیما می‌شوند و در فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز فرود می‌آیند.

 

درحال‌حاضر شرکت‌های هواپیمایی معتبری همچون ایران ایر، ماهان ایر، کیش ایر، آتا و تابان مسافران این مسیر را جابه‌جا می‌کنند و با توجه به میزان گردشگر، ظرفیت پرواز و شرکت هواپیمایی، پرواز در ساعت‌های مختلف انجام می‌شود.

 

سخن پایانی

اگر از شیراز عازم تهران هستید و مسیر هوایی را برای این سفر انتخاب کرده‌اید، جدا از زمان پرواز، معطلی در صف چک‌این و دریافت کارت پرواز، تحویل بار و نشستن مسافران در هواپیما را حتما در نظر بگیرید تا برنامه‌ریزی سفرتان کاملا دقیق باشد.

 

پرواز شیراز به تهران اگرچه نسبت به مسیرهای زمینی پرهزینه‌تر است، در نهایت راحتی و امنیت و با کمترین معطلی مسافران را از مبدأ شیراز به کلان‌شهر پرجمعیت تهران می‌رساند.

 

شما چه تجربه‌ای از سفر هوایی شیراز به تهران دارید؟ برای طی‌کردن این مسیر انتخاب اولتان سفر هوایی است یا زمینی؟ نظرات ارزشمندتان را برای ما و همراهانمان بنویسید.