پارس ناز پورتال

درمان بواسیر ، شقاق و یا یبوست
قاصدک 24

کلیسایی شیشه ای شبیه به کفش سیندرلا +عکس

کلیسایی شیشه ای شبیه به کفش سیندرلا +عکس

کلیسایی شیشه ای شبیه به کفش سیندرلا

 

در نظر اول این سازه بزرگ داستان زیبای سیندرلا را در ذهن ها یادآوری میکند ! انگار که یک سیندرلای غول پیکر وقتی در حال دویدن در سواحل استان چی‌یی بوده است ، آن را جا گذاشته است. به گزارش پارسناز این مکان زیبا و دیدنی چیزی نیست به جز یک کلیسا که خالق خوش ذوقش ان را به شکل یک کفش پاشنه بلند زنانه طراحی نموده است .

 

این بنا که در تایوان قرار داد یک کلیسای شیشه‌ای عظیم است که به شکل یک کفش پاشنه بلند آبی ساخته شده و گویا پشت آن یک داستان تراژیک قرار دارد

 

عرض این کلیسای کفشی زیبا و عجیب بیش از 10 متر است هزینه ساخت این کلیسای منحصر به فرد حدود ۶۸۶ هزار دلار است.این کلیسا از ۳۲۰ قطعه شیشه رنگی ساخته شده و عکس‌های هوایی که از آن گرفته شده نشان می‌دهد که دارای یک صحن روباز مجهز به نورافکن است.قرار است درهای آن روز ۸ فوریه، مصادف با سال نوی چینی به روی مردم گشوده شود.

کلیسایی شیشه ای شبیه به کفش سیندرلا +عکس

کفاش کیست؟

 

بد نیست بدانیم سازنده ی این ساختمان زیبا و جذاب کیست.این کفش پاشنه‌بلند توسط مقامات محلی در سواحل جنوب شرقی این کشور، یکی از مراکز مهم گردشگری در تایوان طراحی شده است.اما پن تسویی-پینگ مدیر بخش تفریحی و سرگرمی این منطقه به بی‌بی‌سی گفت که این کلیسا برای گردهمایی‌های عادی استفاده نمی‌شود بلکه مکانی است که مردم می‌توانند قبل از مراسم عروسی خود برای عکاسی از آن استفاده کنند.

 

او گفت: ما در طرح‌های خود در نظر داشتیم که از آن یک مکان رومانتیک و روحانی بسازیم.اما این مقامات گفتند که یک داستان قدیمی انگیزه ساخت این کلیسا شده است. به گفته آن‌ها در دهه ۶۰ میلادی یک دختر ۲۴ ساله از مناطق فقیرنشین این سواحل به علت ابتلا به نوعی بیماری پاهایش سیاه شد و هر دو پایش را مجبور شدند قطع کنند.به همین دلیل عروسی او به هم خورد و او دیگر هیچ‌وقت ازدواج نکرد. این دختر بقیه عمر خود را در یک کلیسا گذراند.

 

مقامات می‌گویند «کفش پاشنه بلند» به احترام و یاد او ساخته شده است.همچنین سخنگوی دولت محلی به رسانه‌های این منطقه گفته است این کلیسا به منظور جذب بیشتر زنان، به ویژه گردشگران زن که به منطقه می‌آیند به شکل کفش پاشنه بلند طراحی شده است.

 

 

مطالب مرتبط:

 

عجیب و غریب ترین ساختمان های دنیا

 

زنده ماندن عجیب کودک 1 ساله پس از سقوط از ساختمان 11 طبقه

 

ساختمانی که با نقاشی های عجیب معروف شد (عکس)

 

ساختمان اداری با ظاهری عجیب و جالب (عکس)

 

معماری های زیبا ساختمان های عجیب