جستجو در پارس ناز

راهنمای خرید میکسر رنگ و مزایای همزن رنگ در صنعت رنگسازی

راهنمای خرید میکسر رنگ و مزایای همزن رنگ در صنعت رنگسازی

مواد و رنگ‌های پلیمری در صنعت پلاستیک بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد و رنگ‌ها باید با یکدیگر ترکیب شده و برای ترکیب آن‌ها از ابزار آمیخته‌گر رنگ استفاده می‌شود که به آن میکسر رنگ می‌گویند. جنس بدنه داخلی این میکسرها از فولاد تولید شده و در انواع مختلفی یافت می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دستگاه‌ها تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 

آشنایی بیشتر با میکسر رنگسازی

در صنعت رنگسازی از همزن رنگ یا میکسر جهت مخلوط و ترکیب کردن دو یا چند رنگ استفاده خواهد شد. در واقع می‌توان ذکر کرد میکسر یا همان همزن رنگ از اجزای تجهیزات تولید رنگ به شمار می‌رود میکسر با خصوصیات فنی مختلف جهت ویسکوزیته‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌شوند.

 

برای مخلوط کردن و همچنین یکنواخت کردن انواع مایعات و یا جامدات می‌توان از این دستگاه استفاده کرد. این دستگاه دارای تیغه‌ها و یا پروانه‌های چرخان است که دارای سرعت بالایی بوده و مواد را به صورت کامل با یکدیگر مخلوط می‌کند. در صنایع مختلفی از دستگاه میکسر استفاده می‌شود.

 

مزایای همزن رنگ در صنعت رنگسازی

دستگاه همزن رنگ از جمله ماشین آلات رنگ سازی کارآمد جهت ترکیب انواع رنگ‌ها و مواد شیمیایی محسوب می‌شود. استفاده از این دستگاه مزایای متعددی را به همراه دارد که مهم‌ترین مزایای استفاده از این دستگاه به شرح زیر است:

 

مختلط کردن کامل و یکنواخت: میکسر ذرات مواد را توسط ایجاد تنش برشی و گردابی با یکدیگر ترکیب خواهد کرد. به این صورت از ایجاد ناخالصی و عدم یکنواختی در رنگ جلوگیری خواهد کرد.

 

بالا رفتن کیفیت رنگ: دستگاه میکسر توسط ترکیب کردن کامل مواد اولیه باعث افزایش کیفیت رنگ خواهد شد، همچنین بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی رنگ را نیز به همراه دارد. ناگفته نماند که ماندگاری و چسبندگی رنگ نیز در این فرایند افزایش پیدا می‌کند.

مزایای همزن رنگ در صنعت رنگسازی

کاهش زمان تولید: با استفاده از دستگاه همزن رنگ مدت زمانی که برای ترکیب مواد اولیه لازم است، کاهش پیدا می‌کند. به این صورت در زمان و هزینه‌ها بسیار صرفه‌جویی خواهد شد.

 

ایمنی بالا: ماشین آلات رنگ سازی با رعایت اصول ایمنی طراحی و تولید شده‌اند و به این صورت خطرات ناشی از کار با مواد شیمیایی بسیار کاهش پیدا می‌کند.

 

کاهش ضایعات: دستگاه میکسر مواد اولیه را با دقت بسیار بالایی اندازه‌گیری کرده و سپس ترکیب می‌کند. در این صورت ضایعات تولید کاهش پیدا می‌کند.

 

ایجاد تنوع رنگی: توسط استفاده از این رنگ‌ها توان طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را با تنوع رنگی بالا پیدا کرد.

 

ویژگی‌های میکسر رنگ صنعتی

دستگاه همزن رنگ دستگاهی است که دارای قابلیت مخلوط کردن انواع مایعات و یا جامدات است. هدف از این ترکیب دستیابی به ماده نهایی مورد نظر است به صورت استاندارد یک دستگاه میکسر از یک مخزن یا محفظه اصلی تشکیل شده است که توسط یک تیغه یا بیلچه دوار مواد درون مخزن را ترکیب می‌کند.

 

با توجه به نوع فرایند استفاده از میکسر امکان دارد اجزای جداگانه‌ای در ساختار داخلی میکسر صنعتی جهت ترکیب کردن مواد در همزن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.استفاده از تیغه‌های متنوع جهت انجام عملیات مخلوط یا ترکیب کردن مواد با توجه به نیاز و مواد مورد استفاده انعطاف پذیری را تامین می‌کند.

 

برخی از دستگاه‌های میکسر از خصوصیات مقاومت و بهداشت برخوردار هستند. جنس این دستگاه از فولاد ضد زنگ تولید شده است. علاوه بر فولاد نمونه‌هایی از آلومینیوم، تیتانیوم و چدن نیز در ساختار این میکسرها وجود دارند.

 

قیمت میکسر رنگ

یکی از پارامترهای بسیار مهم برای خریداران قیمت دستگاهی است که قصد تهیه آن را دارند. یکی از نکات بسیار مهم در این مورد این است که نسبت کیفیت به قیمت را همواره بررسی کنید. خرید ارزان یک دستگاه به معنای خرید موفق نیست و در ادامه ممکن است مستلزم پرداخت جریمه شوید.

 

تجربه نشان داده خرید محصول باکیفیت با قیمت معقول را می‌توان خریدی موفق دانست. در این زمینه نیز باید به این موضوع توجه داشت تا بهترین دستگاه مورد نیاز را تهیه کرد. در قیمت میکسر رنگ پارامترهای مختلفی دخیل هستند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • برند
  • سایز
  • موتور
  • مدل

راهنمای خرید دستگاه میکسر رنگ

راهنمای خرید دستگاه میکسر رنگ

برای خرید دستگاه میکسر رنگ باید به نکات و پارامترهای بسیاری توجه داشته باشید که بتوانید دستگاه مناسبی را تهیه نمایید. اولین فاکتور که برای انتخاب این دستگاه باید توجه کنید، نوع و ویژگی‌های ماده‌ای است که تمایل دارید با آن کار نمائید.

 

با در نظر گرفتن این فاکتور نوع تیغه یا بیلچه دستگاه را باید تغییر داد. حجم و سطح کار موردنظر را در نظر بگیرید. با توجه به حجم و سطح کاری، قدرت و اندازه دستگاه را انتخاب کنید. از دیگر فاکتورهای مهم در خرید دستگاه میکسر رنگ توجه به استانداردهای بهداشتی و فنی است.

 

با توجه به استانداردهای بهداشتی و فنی، به جنس و کیفیت مواد سازنده دستگاه نیز بسیار توجه کنید. با توجه به بودجه و هزینه‌ای که برای خرید دستگاه میکسر رنگ صنعتی در نظر گرفته‌اید، امکانات و قابلیت‌های دستگاه را بررسی کنید.

 

برای خرید ماشین آلات رنگسازی فروشگاه ماشین فام بهترین فروشگاه محسوب می‌شود. این فروشگاه با توجه به سابقه طولانی که دارد، نیاز بازار را شناسایی کرده و دستگاه‌هایی را عرضه می‌کند که به خوبی پاسخگوی نیاز کاربران در صنایع مختلف باشد.

 

کلام پایانی

میکسر رنگ از ماشین آلات رنگسازی صنعتی محسوب می‌شود. از این دستگاه جهت ترکیب و مخلوط کردن رنگ استفاده می‌شود. در صنایع مختلفی از این دستگاه بهره می‌برند و به همین دلیل کیفیت ساخت آن بسیار حائز اهمیت است.

 

برای تهیه و خرید این دستگاه فروشگاه ماشین فام بهترین و معتبرترین گزینه است. کارشناسان این مجموعه شما خریداران گرامی را در انتخاب بهتر یاری می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق پل‌های ارتباطی مندرج در سایت این مجموعه با مسئولین ارتباط برقرار کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.