پارس ناز پورتال

قاصدک 24

آتش سوزی کارخانه روغن نباتی گلنار در حومه شهر گلنار

آتش سوزی کارخانه روغن نباتی گلنار در حومه شهر گلنار

به گزارش پارس ناز : این حادثه حدود ساعت ۱۱ شب گذشته از انبار روغن آغاز شد و به دلیل شعله ور شدن روغن آتش به سرعت به انبار سرایت کرد.

 

وی افزود: داغ شدن روغن، گرمای هوا و وزش باد موجب تشدید آتش سوزی شد اما در همان دقایق ابتدایی نیروهای آتش نشانی با تمام توان در محل حادثه حضور یافتند و با حضور مدیران ارشد شهر کرمان مدیریت بحران بلافاصله اجرا شد و به انبار آمونیاک هیچ آسیبی وارد نشد.

 

خادمی ادامه داد: حضور امداد گران در صحنه حادثه در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود و اقدامات پیشگیرانه از بروز خسارات بیشتر جلوگیری کرد.

 

وی افزود: در نهایت آتش سوزی چهار صبح مهار شد و عملیات سرد کردن محیط و کنترل برای جلوگیری از شعله ور شدن مجدد تا صبح امروز ادامه داشت.

 

وی از مشارکت حدود ۵۰ دستگاه ماشین آتش نشانی در این عملیات خبر داد.

 

مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان در خصوص خسارات وارد شده نیز گفت: در این زمینه در حال برآورد خسارتهای به جا مانده از آتش سوزی هستیم.

 

آتش سوزی کارخانه روغن نباتی گلنار در حومه شهر گلنار

کارخانه روغن نباتی گلنار در حومه شهر گلنار یکی از صنایع موجود در اطراف این شهر است که طی ماههای اخیر برای دومین بار پیاپی شاهد بروز آتش سوزی مهیب بوده است این آتش سوزی شب گذشته در این کارخانه شروع شد و به دلیل آتش زا بودن مواد موجود در کارخانه به سرعت به مناطق دیگر تسری یافت و خسارات زیادی را به خصوص در بخش انبار کارخانه به جای گذاشت.

 

شدت آتش به حدی بود که معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان و شهردار کرمان نیز برای مدیریت این حادثه در صحنه حضور یافتند.

 

به دلیل شدت وزش باد و حرارات و حجم بالای آتش عملیات اطفا و کنترل حریق با مشکلات فراوان همراه بود اما در نهایت آتش پس از ساعتها تلاش کنترل شد و از سرایت آتش به انبارهای مجاور و تاسیستات کارخانه جلوگیری شد.

 

همجوار بودن محل آتش سوزی با انبار آمونیاک موجود در کارخانه یکی از خطرات قابل توجهی بود که در این حادثه وجود داشت و امکان بروز آتش سوزی بزرگتر را به وجود آورده بود که در مرحله اول از سرایت آتش به این انبار جلوگیری شد.

 

در نهایت آتش سوزی با امداد بخش قابل توجهی از توان سازمان آتش نشانی شهر کرمان پس از گذشت پنج ساعت مهار شد با این وجود دو نفر در این حادثه دچار سوختگی شدند.

 

محمد مومنی، رئیس سازمان آتش نشانی کرمان در گفتگو با مهر از کنترل کامل آتش در این حادثه پس از ساعتها تلاش ماموران آتش نشانی خبر داد.

 

وی خواستار تجهیز کارخانه ها و رعایت نکات ایمنی در مراکز صنعتی و کارخانه ها شد و افزود: این امر به خصوص در مراکزی که احتمال بروز آتش سوزی در آنها وجود دارد باید با جدیدت بیشتری پیگیری شود.

 

وی دلیل بروز حادثه را به بررسیهای بیشتر تیمهای کارشناسی موکول کرد.