پارس ناز پورتال

قاصدک 24

قاصدک 24

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

مجموعه : اخبار سینما
معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما , كمدي يكي از اولين ژانرهاي فيلم است كه در آغازين روزهاي سينما توجه مخاطبان را به خود جلب كرده است.

 

صرفه نظر از زبان،‌ فيلمهاي صامت كمدي با حركات فيزيكي بازيگر، تحسين مخاطب را برانگيخت. از آغاز ساخت فيلمهاي كمدي چهره هايي در اين ژانر مطرح شده اند كه از آنها همچنان به عنوان با نفوذترين كمدين هاي تاريخ سينما ياد مي شود.

 

اين كمدين ها از كوميك چهره،‌گويش و حركات بدني متفاوتي كه شايد در بازيگران ديگر مشاهده نشود برخوردار هستند. پايگاه اطلاع رساني دريچست با بررسي ميزان محبوبيت اين كمدين ها و بااطلاعاتي كه در دايرةالمعارف ويكي پديا آمده ، فهرست بانفوذترين كمدينهاي تاريخ سينما را اعلام كرده است.

 

 

«باستر كيتون»
جوزف فرانک کیتون ملقب به باستر در ۴ اکتبر ۱۸9۵ دیده به جهان گشود سالرزو تولدش مصادف بود با شکل گیری سینما به شکلی که امروزه آن را هنر هفتم مینامند باستر در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد

 

او بیشتر به خاطر فیلم‌های صامت خود و ویژگی‌هایی مانند مناعت طبع، خویشتن‌داری و بی‌حالتی که در چهره‌اش نمایان بود شناخته می‌شود.فیلم ژنرال یکی از ساخته‌های وی که خود نیز نقش اول آن را به عهده داشت در نظر سنجی انستیتو فیلم آمریکا به عنوان هجدهمین فیلم برتر تاریخ سینما شناخته می‌شود.

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

 «چارلي چاپلين»
چاپلین خود ادعا می‌کرد که در سال ۱۸۸۹ در محله‌ای در جنوب لندن متولد شده‌است. یعنی تنها چهار روز پیش از تولد هیتلر که چاپلین وی را در دیکتاتور بزرگ مورد تمسخر قرار داد.

 

اما سازمان‌های اطلاعاتی بریتانیا٬ فرانسه و آمریکا که در مورد وی تحقیق کرده‌اند تاکنون به مدرک دقیقی مبنی بر مکان و زمان تولد وی دست نیافته‌اند.  یکی از مشهورترین بازیگران و کارگردانان و همچنین آهنگساز برجستهٔ هالیوود و برندهٔ جایزه اسکار است. بیشتر فیلم‌های او کمدی و صامت هستند.

 

چاپلین در زمینه سینما بیش از ۶۵ سال فعالیت کرد که شروع فعالیتهای وی از سالن ویکتوریا انگلستان به عنوان پسربچه‌ای آغاز شد و تا سن ۸۸ سالگی ادامه یافت. وی در سال ۱۹۱۹ همراه با تعدادی از دوستان سینمایی خود اتحادیه سینماگران را تاسیس کرد.

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

  «برادران ماركس»
برادران مارکس پنج برادر کمدین آمریکایی بودند که از دهه ۱۹۲۰ تا دهه ۱۹۶۰ در نمایش‌ها ودویل و سینما و تلویزیون کار می‌کردند.شوخی‌های زبانی برادران مارکس (به ویژه گفته‌های گروچو) همراه با شیطنت آن‌ها (به‌ویژه کارهای هارپو که در فیلم‌ها سخن نمی‌گفت) و لهجه ایتالیایی‌نمای چیکو شخصیتی ویژه به این گروه داده بود و فیلم‌های آنان بر کمدین‌های پس از آن‌ها تاثیر زیادی داشت.

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

  «مائه وست»
او اولين بازيگر كمدي زن بود كه سال 1893 در بروكلين متولد شد و فعاليت خود را در زمينه بازيگري از سال 1907 آغاز كرد. او در زمينه فيلمنامه نويسي و خوانندگي نيز مهارت داشت.

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

  «جودي هاليدي»
او با نام جودیت توویم در نیویورک با تبار یهودیان روسی متولد شد. هالیدی پیش از فعالیت حرفه‌ای‌اش را در نمایش‌ها و موزیکال‌های برادوی آغاز کند، اجرای بخشی از یک نمایش کاباره را به عهده داشت.

 

موفقیت او در ایفای نقش «بیلی داون» در نمایش متولد دیروز (۱۹۴۶)، باعث شد تا او در نسخه سینمایی این نمایش (محصول ۱۹۵۰) نیز بازی کند. این نقش‌آفرینی، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن و جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن فیلم موزیکال یا کمدی را نصیب او کرد.

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

 «لوسيل بال»
اودر سال 1932 با برنامه تلويزيوني «عاشقتم لوسي» به عنوان يك كمدين مطرح شد.

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

«ريچارد پريور»
پریور بیشتر برای واکنش‌های سرسختانه‌اش در برابر نژادپرستی و موضع گیری نسبت به مسائل معاصر مانند ابتذال و بدزبانی معروف بود.پریور یک بار برنده جایزه امی (۱۹۷۳) و پنج بار برنده جایزه گرمی (۱۹۸۲ و ۱۹۸۱، ۱۹۷۶، ۱۹۷۵، ۱۹۷۴) و برنده جایزه مارک تواین سال ۱۹۹۸ شد.

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

«ادي مورفي»
مورفی بیشتر در نقش‌های کمدی در فیلم‌های خانوادگی بازی کرده است از جمله در فیلم مهد کودک پدر که نقش مردی را بازی می‌کند که به کودکان علاقه زیادی داشته و به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند و به همین جهت در خانه خود مهد کودکی تاسیس می‌کند.

 

او در ۸ سالگی پس از مرگ پدر و بیماری سخت مادرش یک سال در پرورشگاه زندگی کرد و آن طور که خودش در یک گفتگو اظهار کرده روحیه طنز و شوخی او در همان زمان شکوفا شد

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

 «جري لوئيس»
او بیشتر بخاطر بازی در فیلم‌های کمدی در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ میلادی و ژست‌های بامزه‌اش و بنیاد خیریه‌اش مشهور است.

معرفی بانفوذترين كمدين های سینما + عکس

 

 

منبع:  سينما خبر