جستجو در پارس ناز

بیوگرافی کامران نجف زاده و همسرش + عکس و حواشی کامران نجف زاده

بیوگرافی کامران نجف زاده و همسرش + عکس و حواشی کامران نجف زاده

بیوگرافی کامران نجف زاده و همسرش 

در این پست، بیوگرافی کامران نجف زاده را مرور می کنیم. کامران نجف زاده یکی از مشهورترین خبرنگاران تلویزیونی ایران است. او به واسطه تهیه گزارش های مختلف برای اخبار داخلی به شهرت رسید. این چهره حالا به برنامه برمودا بازگشته و توجهات زیادی را به خودش جلب کرده است. ما در ادامه زندگینامه کامران نجف زاده مشهورترین خبرنگار ایرانی بعد از انقلاب را به اشتراک گذاشته ایم.

 

کامران نجف زاده کیست؟

کامران نجف‌ زاده متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۸ در تهران، خبرنگار سابق و مجری است. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی کشاورزی از دانشگاه آزاد کرج می باشد. بجز خبرنگاری، روزنامه نگار بوده، نویسندگی کرده و تجربه بازیگری هم دارد و مدتی ساکن آمریکا بود. او متولد تولد خیابان ستارخان تهران و فرزند اول یک خانواده ۵ نفری است.

بیوگرافی کامران نجف زاده و همسرش 

نجف زاده می گوید از وقتی خیلی بچه بودم میکروفن دستم می گرفتم و از پدر بزرگ و مادر بزرگم سوال می کردم. آقای کامران نجف زاده خبرنگاری را از سال ۱۳۷۵ آغاز کرد. او در همان سال سردبیر نشریه‌‍ای به اسم “آرمان” شد. نجف زاده به فاصله سه سال یعنی در سال ۱۳۷۹ هنگامیکه ۱۹ ساله بود، به عنوان سردبیر کیهان ورزشی انتخاب شد.

 

ازدواج و همسر کامران نجف زاده

باید بگوییم که کامران نجف زاده در حال حاضر متاهل بوده و صاحب یک فرزند پسر به نام امیر کیان میباشد.

 

کامران نجف زاده چگونه معروف شد؟

یکی از معروف‌ترین مصاحبه‌های نجف زاده در آن سال، مصاحبه‌اش با ناصر حجازی بود. کامران نجف زاده در اوایل دهه ۹۰ به آمریکا اعزام می شود و برای خبرنگاری صدا و سیما در سازمان ملل راهی نیویورک می شود. آمریکا به او پاسپورت نوباوه میدهد به این معنا که فقط می تواند تا ۲۵ مالی سازمان ملل حضور به عمل آورد و فعالیت داشته باشد. او حق و مرور در شهرهای دیگر آمریکا را ندارد.

کامران نجف زاده ،بیوگرافی کامران نجف زاده

ایشان با پیشرفت در زمینه کاری و خودش در دهه نود به پاریس اعزام شد. سپس خبرنگار اعزامی ایران در پاریس شد، که از طرف دولت فرانسه به عنوان یک عنصر نامطلوب شناخته شد و او را دیپورت کردند. ولی در زمان مدیریت کوتاه سرافراز در صدا و سیما نجف زاده را به عنوان نماینده صدا و سیما به نیویورک اعزام کردند.

 

در تمام این سال‌ها در سازمان ملل فعالیت می کرد و دیگر خبری از گزارش های پرهیجان و جنجالی کامران نجف زاده نبود با وجود کم کار شدن او اما همچنان گزارش های خودش را از سازمان ملل به تهران می فرستند. این چهره در طول دوران کاری خود با فراز و نشیب های زیادی مواجه شد. در آخر هم به ایران بازگشته و حالا یک برنامه تاک شو اینترنتی دارد.

 

چالش های خبرنگاری از دید کامران نجف زاده

نجف زاده می گوید: برای هر یک از مصاحبه‌شونده‌ها یک قصه و استوری تعریف می‌شود. ممکن است با یکی تا لحظه آخر که خداحافظی می‌کنیم هیچ چالش و سوال صریحی نباشد. مثلا با استاد ممدوح چالشی نمی‌توانید داشته باشید. نهایتا دو تا خاطره تعریف کند و یک حس نوستالژیکی منتقل کند ولی یک زمان آقای تاج احوالپرسی می‌کند باید ۴ تا سوال درست و حسابی از او بپرسید.

کامران نجف زاده خبرنگار ،بیوگرافی کامران نجف زاده

برای من، روز‌های اول به نظرم خیلی سخت بودم و هیچ چیزی را نمی‌پذیرفتم و همین‌طور ایستاده بودم و جلسه اولی که ضبط داشتیم از این حالت خود بیرون نمی‌آمدم. چون در خبر بودیم و این شیوه برای من ناآشنا بود. من اصلا حال خوبی نداشتم و وقتی گفتند با میهمان بازی کنیم برای من قابل درک نبود. من برای خودم مراقبت‌هایی دارم و سعی می‌کنم از خود مراقبت کنم و اینها نیز به من دلگرمی می‌دهد.

 

خط قرمزهای نجف زاده در اجرا

این مجری مشهور توضیح می دهد: یک‌سری خط قرمز‌ها را به صورت غریزی و به ذات و اکتسابی می‌دانیم چیست، همان‌ها خط قرمز است. این‌طور نبوده که خط قرمزی نبوده است. خط قرمز هم داریم. ما کاری نمی‌کنیم که میهمان پس‌فردا که این برنامه را نگاه می‌کند اطرافیان او حال بدی داشته باشند.

مثلا، یکبار آقای حیاتی گفت من حرف می‌زنم یکباره بغض می‌کنم و حالم منقلب می‌شود و وقتی با ما حرف می‌زد و بغض کرد، بچه‌ها کات دادند. گفتند شما گفته‌اید خانم من ناراحت می‌شود وقتی من گریه می‌کنم، نمی‌خواهیم این اتفاق بیفتد. بچه‌ها به این معتقدند برکت برنامه می‌رود. کاری نکنیم میهمان همانند اسپند روی آتش باشد.

 

سوژه های خبرنگاری

آقای نجف زاده می گوید: وقتی سوار یک سوژه وایرال شده در فضای مجازی می‌شویم، دوطقبی‌ای که در جامعه وجود دارد را بیشتر می‌کنیم و همین دوقطبی شدن شکاف ایجاد می‌کند. یک اتفاق دیگر اینکه محور‌هایی که در اتاق فکر بدان پرداختیم این بود که خرده‌سلبریتی‌های مجازی را نداشته باشیم. وقتی این گفتگو‌ها را کردیم مدنظر ما کسانی بودند که یک‌شبه می‌آیند و یک‌شبه می‌روند.

 

یعنی یک‌سری حرف‌های خیلی جدی را در قالب مجدزاده سعی کردیم بیان کنیم که مجدزاده می‌توانست یک بهانه باشد. این آدم به حدی دل پاکی داشت و آدم درست و صاف و سالمی بود که کار هم گرفت و بازخورد عجیبی داشت. صرفا به خاطر اینکه دیده و وایرال شویم هیچ‌وقت وارد فضای مسموم و عجیب‌وغریب نمی‌شویم که بخواهیم به نوعی با دو کلیک و دیده شدن این کار را بکنیم.

 

کامران نجف زاده در برنامه برمودا

چند قسمت از برنامه برمودا کامران نجف زاده از شبکه نسیم پخش شده است و افرادی چون مهدی تاج، اسدالله یکتا، محمدرضا حیاتی، ابوالفضل پورعرب و … به عنوان مهمان حضور داشته‌اند. قابل ذکر است سازندگان برنامه اعلام کرده‌اند: «برمودا با شعار “به وقت پیدا شدن” محیطی دوستانه را برای مهمانان خود ایجاد می‌کند و آنها را در موقعیت‌های غافلگیرکننده‌ای قرار می‌دهد.»

عکس های کامران نجف زاده

آنچه تا به امروز دیده‌ایم جدای از تغییرات ظاهری کامران نجف زاده – چون کاشت مو، شیبه شدن به جیمی فالن، چاق شدن و … – در واقع موقعیت چندان خاص یا چالشی با مهمانان برنامه هم نبوده است. یعنی بر خلاف آنچه خالقان برنامه ادعا دارند چندان برنامه چالشی هم نبوده است. اسم برمودا تداعی کننده همان مثلث برمودا و گم شدن افرادی در آن مکان است که دیگر هیچ گاه اثری از نها پیدا نشد.

 

حال وجه تسمیه آن برای چنین برنامه‌ای چیست باز جای پرسش است! اگر قصد بر این است که بگویند در این برنامه سراغ افرادی می‌روند که سالها از آنها دیگر خبری نبوده و نیست که باید اسم برنامه را «آنتی برمودا» یا «ضد برمودا» می‌گذاشتند چون در اینجا افراد پیدا می‌شوند نه گم!

 

دستمزد کامران نجف زاده از برنامه برمودا

کامران نجف‌زاده می گوید دستمزد بسیار معقولی دارد. او توضیح می دهد: میهمان‌های ما برخی ممکن است طلب دستمزد بالایی کنند ما توانش را نداریم و متأسفانه شاید این را نباید بگویم اصلاً بدعت شدن اینکه دستمزد‌های عجیب و غریب در تلویزیون اتفاق بیفتد چیز خوبی نیست. تلویزیون خانه هنرمندان و چهره‌های سرشناس است. اینکه بابت حضور در خانه عدد و دستمزد زیادی را طلب کنند جای سؤال دارد؟

کامران نجف زاده برمودا

بیوگرافی کامران نجف زاده

 

برخی کارنابلد‌ها باعث شدند یک طرف طلب کرده و یک طرف داده و اگر نداده بود شاید شاهد این اتفاقات امروز نبودیم. اصلاً این دستمزد‌ها یک قواعد و قانونی دارد و برآوردی در شبکه وجود دارد سقف هزینه کرد این قدر است و پذیرایی و اسکان دارد و باید رعایت شود. ۱۰۰ میلیون به کاراکتری که دو ساعت با شما گفتگو کند به نظرمن معقول نیست.

اینستاگرام کامران نجف زاده

اینستاگرام کامران نجف زاده

najafzadehkamran@