جستجو در پارس ناز

بیوگرافی لادن ژاوه وند و همسرش + عکس های جدید لادن ژاوه وند

بیوگرافی لادن ژاوه وند و همسرش + عکس های جدید لادن ژاوه وند

بیوگرافی لادن ژاوه وند 

در این مطلب، بیوگرافی لادن ژاوه وند را مرور می کنیم. لادن ژاوه وند بازیگر مطرح سینما و تلویزیون متولد 10 بهمن سال 1334 در محله دروازه غار تهران است. وی در یک خانواده هفت نفره متولد شد که فرزند اول این خانواده خود لادن بود. او دارای سه خواهر و یک برادر کوچکتر از خودش است.

 

داستان کودکی تا ازدواج لادن ژاوه وند

داستان زندگی لادن ژاوه وند به صورت زیر می باشد: خدا لاله را بعد از 8 سال به پدر و مادرش داد. پدرش دوست داشت اولین فرزندش پسر باشه اما لاله به دنیا اومد، به‌خاطر همین از چهار سالگی لباس پسرانه تنش می‌كردند، موهایش را پسرانه كوتاه می کردند و پدرش او را به جاهای خلاف تهران می‌برد. از همان جا اعتیاد لادن به الكل شروع شد.

بیوگرافی لادن ژاوه وند 

به گفته وی پدرش مرد بدی نبوده خشكبار فروشی داشته است. اما هر شب بعد از كار تا صبح توی كافه‌ها می‌‌گشت. مادرش هم از عهده پدرش بر نمی آمده است. چند سالی به همین منوال گذشت. لادن درس می خواند. لاله خود تعریف می کند که اگر یک روز مدرسه نمی‌‌رفتم فراش و ناظم می‌آمدند در خانه و سراغم را می‌گرفتند. ناگفته نماند که لادن در خصوص اعتیاد به الکلش با هیچ کس سخن نمی گفت.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مهسا حجازی و همسرش + عکس و حواشی مهسا حجازی

 

ازدواج و همسر لادن ژاوه وند

لادن ژاوه وند در سن 12 سالگی ازدواج کرد و بعد از یک سال و خورده ای با وجود این که یک فرزند داشت مجبور به جدایی شد. به گفته وی بعد از جدایی به سمت مواد مخدر و فروش آن رفت. او در ادامه گفت و گو های خود بیان می کند که در راه مواد کارتن خواب شد و چند سال از عمر خود را در زندان سپری کرد.

زندگینامه لادن ژاوه وند ،بیوگرافی لادن ژاوه وند

کودکی لادن ژاوه وند با اعتیاد به الکل و درس گذشت تا اینکه 12 سالش شد. پدر لاله فوت می کند و مادرش هم می داند که از عهده لاله و خواسته های مردانه اش بر نمی آید. بنابراین تصمیم به ازدواج او گرفته می شود. در 12 سالگی ازدواج کرد و در چهارده سالگی با یک پسر 40 روزه طلاق گرفت در آن دوران سخت لادن، تنها مواد می توانست او را از سختی های زندگی رهایی بخشد.

عکس های لادن ژاوه وند ،بیوگرافی لادن ژاوه وند

فرزند لاله ژاوه وند

لاله ژاوه وند این بازیگر و هنرمند دارای یک پسر به اسم حمید بود. حمید را در 40 روزگی اش به هنگام طلاق والدین از مادرش جدا می کنند. بعدها حمید توسط پدر و خانواده پدری اش بر سر راه گذاشته می‌ شود. بعد از پیگیری های مادرش یعنی لاله ژاوه وند حمید پیدا می شود اما متاسفانه در سن 37 سالگی از دنیا می رود.

 

مصاحبه ای کوتاه با لادن ژاوه وند

 

عشق به بازیگری

من عاشق سینما هستم از بچگی هم زیاد به سینما می رفتم. جوان که بودم زیاد سینما رو دنبال می کردم حتی با وجود معتاد بودنم اما هیچ‌ وقت به مغزم خطور نمی‌کرد که یک روز بازیگر شوم.

 

سر قفلی پارک و نداشتن جای خواب لادن ژاوه وند

بی جا و مکانی من تا جایی ادامه داشت که سرقفلی پارک شده بودم همه می دانستن که جایی برای ماندن نداشتم.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی پرنیا کربلایی و همسرش + عکس های جدید پرنیا کربلایی

 

محله دروازه غار تهران و سکونت لادن ژاوه وند

دیگه داشتم پیر می شدم یه نفر کاملا اتفاقی بهم گفت که می توانی با 500 هزار تومان در محله دروازه غار اتاق اجاره کنی.

سرنوشت خواهر و برادر لادن ژاوه وند

به گفته لادن ژاوه وند در سال ۱۳۷۳ یکی از برادرهایش به دلیل مواد مخدر در زندان اعدام می‌شود و در سال ۸۳ برادر دیگرش کلا بدون اثر و ناپدید می شود. همچنین یکی از خواهرهایش کارتون خواب بوده است، ولی به خاطر سرما دوام نیاورده است و جان خود را از دست می دهد.

 

بازداشت و حکم اعدام لادن ژاوه وند

لادن ژاوه وند بازیگر سینما و تلویزیون سال ۱۳۶۰ وقتی ۲۴ ساله بود بخاطر قاچاق مواد دستگیر شد و به عنوان مفسد فی‌الارض شناخته و حکم اعدام برایش صادر می‌شود. سه سال بعد با تعریف کردن سرگذشت خود برای قاضی دادگاه توانست حکم اعدام را به 12 سال حبس تغییر دهد.

لادن ژاوه وند و همسرش

بیوگرافی لادن ژاوه وند

 

همچنین بعد از هفت سال از سپری کردن حکمش به دلیل حسن رفتار در زندان مورد عفو قرار گرفت اما همچنان بعد از آزادی دوباره به سمت مواد و خرده پایی رو آورد.

 

شروع بازیگری لادن ژاوه وند

لادن ژاوه وند یک زن معتاد در سن 56 سالگی که سختی های زندگی را پشت سر گذاشته است بود. وی توسط هومن سیدی کارگردان و بازیگر سینما دعوت به بازیگری می شود. اولین بازی او در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده بود. در این فیلم نقش مادر نوید محمد زاده را ایفا می کند. به گفته خود او دستمزد بازی در این فیلم شش میلیون تومان بوده است.

 

فیلم هایی که لادن ژاوه وند هنرنمایی کرده است:

• مغزهای کوچک زنگ زده

• آینده

• شنای پروانه

• غریزه

• نعره سکوت و مجموعه نمایش خانگی یاغی ایفای نقش کرده است. لادن ژاوه وند در فیلم در فیلم های سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده، آینده، شنای پروانه، غریزه، نعره سکوت و مجموعه نمایش خانگی حضور داشته است.

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی مجید نوروزی و همسرش + عکس های جدید مجید نوروزی

 

داستان عجیب زنده شدن بعد از هفت روز مرگ از زبان لاله ژاوه وند

 

لاله ژاوه وند داستان زنده شدنش بعد از مرگ را اینگونه روایت می کند: ۳ روز بود که داخل جوی آب افتاده بودم. بیهوش شده بودم و بدنم از چند جا و ناحیه شکسته بود. برف سنگینی آمده بود که روی مرا پوشانده و سفید کرده بود. بعد از 3 روز كارگران شهرداری جسم بی جانم را پیدا کرده و 4 روز هم در سردخانه بیمارستان مانده بودم تا شاید خانواده‌ای‌، آشنایی، كس‌وكاری برای تحویل جنازه‌ ام پیدا شود.

اینستاگرام لادن ژاوه وند 

بعد از 4 روز جنازه‌ ام را از سردخانه بیرون آورده بودن تا به بهشت زهرا منتقل کنند. اما پرونده ام گم شده و جنازه‌ ام داخل كاور روی تخت وسط راهروی بیمارستان مانده بود. چند ساعت بعد گرمای بیرون از سردخانه بدنم را زنده كرده و معجزه شده بود و من به هوش اومده بودم.

 

سخن آخر

لادن ژاوه وند بازیگر، هم اکنون در حال زندگی خویش است. او علاوه بر بازیگری در حال نویسندگی زندگینامه خود است که بسیاری از کارگردانان نام آشنا برای ساخت فیلم زندگی او مشتاق اند.