پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

روش های نگهداری و تمیز کردن قلم موهای آرایشی

مجموعه : نکات سلامت مو
روش های نگهداری و تمیز کردن قلم موهای آرایشی

روش های نگهداری و تمیز کردن قلم موهای آرایشی,قلم‌موهای آرایشی خوب، سرمایه‌های گرانبهایی هستند. بیایید ببینیم که چطور باید از قلم‌موهایتان مراقبت کنید و بمدت طولانی‌تری آنها را نرم و تازه نگه دارید. در اینصورت آرایشتان نیز بهتر بنظر می‌رسد.

 

وقتی قلم‌موهای آرایشی نو هستند، بسیار نرم و مخملی بنظر می‌رسند. با گذشت زمان، فرسایش و کهنه شدن قلم‌موها، باعث می‌شود که دیگر نرم نباشند. مراقبت از قلم‌موهایتان کار سختی نیست و می‌تواند باعث دوام بیشتر قلم‌موهای مورد علاقه‌تان شود.

 

آیا برای یاد گرفتن اینکه چطور قلم‌موها را مانند یک حرفه‌ای تمیز کنید، آماده‌اید؟

 

برای مدت زیادی من عاشق قلم‌موهای آرایشی بودم. دسته‌های بلند، اندازه‌های مختلف و بلندی موهای آنها برایم جالب بود. قلم‌موهای با کیفیت، می‌توانند یک آرایش معمولی را به چیزی تقریبا جادویی تبدیل کنند.

 

وقتی یک قلم‌موی مخصوص در دستم می‌گیرم، احساس می‌کنم مانند یک آرایشگر حرفه‌ای هستم و می‌دانم دارم چه کار می‌کنم. اگر تا بحال یک قلم‌موی آرایشی با کیفیت خریده باشید، می‌دانید که می‌توانند چقدر گران باشند و اگر از آنها مراقبت نکنید، دوام زیادی نخواهند داشت.

 

انواع مختلفی از قلم‌موهای آرایشی وجود دارد: قلم‌موهایی برای سایه چشم، رژ گونه، برنزه کردن، کانتورینگ، و لبها. چیزی که در همه‌ی آنها مشترک است آن است که همه‌ی آنها برای رشد باکتری‌ها مساعد هستند.

 

در مورد چربی‌ها و میکروب‌هایی که روی صورتتان جمع می‌شوند فکر کنید، و سپس تصور کنید که آن عناصر نامطلوب چطور با هر بار تماس با پوست شما به قلم‌موهایتان منتقل می‌شوند. احتمالا این چیزها بقدر کافی برای شما ناخوشایند هستند.

 

قلم‌موهای آرایشی با کیفیت بالا، طوری طراحی شده‌اند که چندین سال دوام داشته باشند. اما تنها در صورتیکه از آنها مراقبت کنیم و آنها را بدرستی تمیز کنیم.

 

تمیز کردن قلم‌موها بطور منظم به از بین بردن موارد زیر کمک می‌کند:

 

گرد و خاک و بقایای آن
چربی‌ها
باکتری‌ها
سلول‌های مرده‌ی پوست
مواد آرایشی

 

وقتی باقی‌مانده‌ی مواد آرایشی روی قلم‌موها می‌ماند، آنها را زبر می‌کند و مثل زمانی که تازه بودند، نرم و مخملی نخواهند بود. تمیز کردن منظم قلم‌موهای آرایشی، آنها را نرم و انعطاف‌پذیر نگه می‌دارد. اگر پوست حساسی دارید، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

در ادامه نکاتی را جهت نو نگاه داشتن قلم‌موهای آرایشی‌تان برایتان جمع‌آوری کرده‌ایم.

 

قلم‌موهای آرایشی خود را بطور منظم تمیز کنید

یعنی اینکه اگر همیشه آرایش می‌کنید، هفته‌ای یکبار قلم‌موهای آرایشی‌تان را تمیز کنید و اگر کمتر آرایش می‌کنید، آنها را حداقل ماهی یکبار تمیز کنید.

 

یک اصل تجربی کلی وجود دارد که امیدوارم هرگز فراموش نکنید: اگر قلم‌موهای آرایشی شما با مواد آرایشی قدیمی پوشانده شده است، یعنی از آخرین باری که تمیز شده‌اند زمان زیادی می‌گذرد.

 

آیا واقعا می‌خواهید صورتتان با یک شیء غیر بهداشتی در تماس باشد؟ تمیز کردن منظم قلم‌موها، آنها را تمیز و نو نگه می‌دارد.

 

بنظر من بهترین کار این است که قلم‌موها را در شب قبل از خواب بشویید، در نتیجه آنها فرصت دارند تا قبل از اینکه دوباره از آنها استفاده کنید، خشک شوند. آنها را بطور افقی قرار دهید تا خشک شوند.

 

اگر آنها را بطور ایستاده خشک کنید، آب در فرول (یک نام فانتزی برای جایی که موها به دسته وصل می‌شوند) نفوذ می‌کند. هنگامیکه این اتفاق می‌افتد، آب می‌تواند چسبی که موها را بهم وصل کرده شل کند و موهای قلم‌موها شروع به ریختن می‌کنند.

 

در نتیجه هنگام استفاده از قلم‌مو، موهای ریزی روی صورتتان پخش می‌شود. هیچ چیزی خسته کننده‌تر از برداشتن موهای سیاه ریز از روی پوست بعد از اینکه آرایشتان را تمام کردید نیست.

 

متاسفانه باید بگویم وقتی موهای یک قلم‌مو شروع به ریختن می‌کند، بهتر است آن قلم‌مو را دور بیندازید. زیرا هنگامیکه موهای آن شروع به ریزش می‌کنند، استفاده از قلم‌مو آزار دهنده می‌شود و انجام یک آرایش بی عیب و نقص سخت‌تر می‌گردد.

 

بهترین روش ها برای تمیز کردن قلم موهای آرایشی

نیازی نیست پولتان را برای خرید پاک کننده‌های قلم مو خرج کنید. می‌توانید قلم موهایتان را با یک صابون ساده‌ی بدون رنگ و بو بخوبی تمیز کنید. همچنین می‌توانید از شامپوهای ملایمی که بدون سولفات هستند یا حتی شامپوی بچه نیز استفاده کنید. هر چه ملایم‌تر باشد بهتر است.

 

اگر می‌خواهید یک پاک کننده‌ی قلم‌موی عالی بخرید، توصیه می‌کنم که برچسب آن را بخوانید و پاک کننده‌های حاوی الکل را خریداری نکنید. آنها فقط قلم‌موها را خشک می‌کنند و در نهایت باعث شکنندگی آن می‌شوند.

 

از نظر من، وقتی یک قالب کوچک صابون می‌تواند همین کار را انجام دهد، نمی‌ارزد که یک پاک کننده‌ی مخصوص قلم‌مو بخرید.

 

۵ مرحله برای اینکه قلم‌موهای آرایشی را مانند یک حرفه‌ای تمیز کنید

 

۱. اول قلم‌مو را با آب ولرم کاملا خیس کنید.

 

۲. هنگامیکه قلم‌مو کاملا خیس شد، قلم مو را روی یک قالب صابون بمالید تا کف کند یا کمی شامپو روی یک اسفنج بریزید و قلم مو را روی اسفنج بکشید تا کاملا کف کند. احتمالا وقتی ببینید تمام رنگ‌های آرایشی از قلم‌مو بیرون می‌آیند، حال بدی پیدا می‌کنید!

 

۳. شاید برای اینکه تمام مواد آرایشی قدیمی از روی قلم‌مو پاک شوند، لازم باشد که قلم‌مو را بشویید و چندین بار به همان روش آن را کف‌مالی کنید.

 

۴. هنگامیکه تمام مواد آرایشی، چربی‌ها و… از قلم‌مو پاک شد، آن را با آب ولرم بشویید. اگر موهای قلم‌مو لغزنده یا لزج بودند، باید باز هم آن را با آب بشویید تا همه‌ی صابون یا شامپو از روی موها پاک شود.

 

اگر قلم‌موهای شما دارای بند یا نوار فلزی هستند سعی کنید آن قسمت را خیس نکنید. این کار می‌تواند منجر به زنگ زدن شود و در نهایت قلم‌موی شما را خراب کند.

 

۵. قلم‌مو را به آرامی فشار دهید تا آب اضافی‌اش خارج شود و روی یک حوله‌ی تمیز بطور افقی قرار دهید تا خشک شود. قلم‌موها باید در عرض ۶ تا ۸ ساعت خشک شوند، بنابراین تمیز کردن آنها قبل از خوابیدن، بهترین کار است.

 

دسته‌ی قلم‌موها را فراموش نکنید

معمولا وقتی قلم‌موها را تمیز می‌کنیم، فقط به موهای آنها توجه می‌کنیم، اما تمیز کردن دسته‌هایشان نیز مهم است. دسته‌های قلم موها پر از میکروب و آلودگی هستند، بنابراین به یک پاک کننده‌ی خوب نیاز دارند.

 

می‌توانید دسته‌های قلم‌موها را با شوینده‌ی لباس تمیز کنید. اگر وسواسی هستید، از کمی الکل استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید در یک مرحله‌ی سریع،آن را تمیز و ضد عفونی کنید.

 

مراقب اسم‌ها و شماره‌ها باشید

شاید این نکته برای برخی از شما احمقانه بنظر برسد، اما اگر واقعا می‌خواهید که قلم‌موهایتان را در بهترین شکل نگهداری کنید، کمی لاک روشن روی نام و شماره‌ای که روی دسته‌ی قلم‌مو درج شده، بزنید. نام‌ها و شماره‌ها در نهایت فرسوده شده و با شستشوی منظم شما از بین می‌روند.

 

اما یک لایه لاک از اطلاعات درج شده روی قلم‌مو محافظت می‌کند و در نتیجه شما فراموش نمی‌کنید که برای هر کاری از کدام قلم‌مو استفاده می‌کردید. با اینکار قلم‌موها همیشه تازه بنظر می‌رسند.

 

به قلم‌موهایتان حالت دهید

اگر متوجه شدید که قلم‌موها بتدریج سفت شده‌اند، کمی نرم‌کننده‌ی مو روی موهای قلم‌مو ماساژ دهید و با آب گرم بشویید و آنها را طبق معمول خشک کنید. به این روش، به نرمی و لطافت زمانی می‌شوند که تازه آنها را خریده بودید!

 

بسیار خب، اینها چند راه ساده و ارزان برای نگهداری از قلم‌موهای آرایشی شخصی شما بودند. اگر هفته‌ای چند دقیقه برای مراقبت از قلم‌موهایتان وقت بگذارید، می‌توانید بمدت طولانی‌تری از آنها استفاده کنید.

 

اگر نکته‌ای بنظرتان می‌آید که من از قلم انداخته‌ام، لطفا و حتما آنرا در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

 

 

 

منبع:سرخاب سفیداب