جستجو در پارس ناز

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

مجموعه : رژیم و تغذیه
زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند اگرچه افراد زیادی در سراسر جهان از مشکل اضافه وزن رنج می برند، اما به خاطر عشق سیری ناپذیر به خوردن و لذت بردن از غذا نمی توان انکار کرد که کاهش وزن یکی از سخت  ترین کارهاست.

 

افراد زیادی برای رژیم گرفتن، پیاده روی رفتن، ورزش کردن، و حتی رفتن به سالن های ورزشی برنامه ریزی می کنند تا وزنشان متعادل شود. اگرچه تلاش های افراد زیادی بی نتیجه می ماند، چونکه نمی توانند مدت زمان زیادی در برابر وسوسه خوردن مقاومت کنند.

 

اما خوب است که هنوز امیدی برای کسانی که فکر می کردند نمی توانند به زندگی ای که قبلا داشتند بازگردند وجود دارد، زمانی که لاغر تر و خوش اندام تر بودند. در اینجا ده نفر را می بینید که بیشترین کاهش وزن را در طول دوران داشته اند و نشان دادند غیرممکن وجود ندارد.

 

10. لیزا مک کی
اگر یک خوراکی اعتیاد آور وجود داشته باشند که بیشتر آمریکایی ها نتوانند بدون آن زندگی کنند آن نوشابه های خنک، شیرین، و گازدار است. این همان چیزی است که باعث اضافه وزن لیزا مک کی هم شده بود، او در گذشته روزی 12 قوطی نوشابه می نوشید و هر بار هم با هر نوشابه 2 تا 3 عدد ساندویچ همبرگر می خورد.

 

خیلی وحشتناک است که انسان در سن 24 سالگی 127 کیلو وزن داشته باشد.این اضافه وزن مشکلات سلامتی از جمله سختی در تنفس را برای لیزا به همراه داشت. این مشکلات سبب شد لیزا عادت های غذایی اش و غذا خوردن در رستوران های مک دونالد را ترک کند. او همچنین کالری مصرفی هر روزش را محدود به 1000 کالری کرد و نیمی از وزنش را از دست داد.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

9. هریت جنکینز
هریت جنکینز 25 ساله مثل خیلی از دختران هم سن و سالش با مشکلاتی روبرو بود: او چاق بود و می خواست وزن متعادلی داشته باشد، اما وزن کم کردن را کار خیلی دشواری می دانست. بدتر از همه به خاطر عادت های غذایی نادرست، وزن زیاد  و سایز بزرگ اندامش نتوانسته بود به آرزویش که معلمی بود برسد.

 

اما او همیشه از یک دوست متشکر است که او را با باشگاه سلامت آشنا کرد و به وزن کم کردنش کمک کرد. طی 18 ماه او 100 کیلو وزن کم کرد و توانست اعتماد به نفسی که همیشه دنبالش بود را به دست آورد.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

8. راب کوپر
راب کوپر نیازمند یک تغییر بزرگ در زندگی اش بود تا یک روز صبح از خواب بیدار شود و شروع به کم کردن وزن مفرطش بکند. اگرچه او بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان می دانست که باید وزنش را کم کند، اما تا زمان تمام کردن کالج و کار کردنش به عنوان راننده تاکسی به این موضوع اهمیت نداد.

 

او بدون اینکه توجهی بکند به وزن 215 کیلو رسید که همین سبب حمله قلبی خفیف در او شد.به گزارش پارس ناز از آن روز به بعد او تصمیم به رژیم گرفتن کرد و فقط با استفاده از روش های طبیعی 136 کیلو وزن کم کرد.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

7. روبرتو انریو
داستان زندگی روبرتو انریو نیز مانند بقیه افراد چاق بود تا جاییکه داشتن یک هدف برای او انگیزه شد تا به سبک زندگی سالم و لاغر شدن روی آورد. او آرزو داشت به تیم ماراتون لندن ملحق شده و در مسابقات شرکت کند. با وجودیکه او 272 کیلو وزن داشت که حتی حرکات معمولی را برایش دشوار می کرد شروع به دویدن ارام، شنا، دوچرخه سواری و دیگر ورزش ها کرد. در این دوران او توانست 159 کیلو از وزنش را کم کند.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

6. دیوید اسمیت
دیوید اسمیت به خاطر اینکه بدون عمل جراحی 82 کیلو وزن کم کرده به شهرت رسیده است، این یک کار طاقت فرسا برای هرکسی است که قصد کاهش وزن دارد. اگرچه دلیل او برای رژیم گرفتن و  ورزش مشخص بود،

 

اضافه وزن این مرد از  آزار و اذیت هایی دوران بچگی ناشی می شد که به خاطر موقعیتش بعد از مرگ مادرش در سن 17 سالگی بدتر هم شد. او رژیم گرفتنش را مدیون دوست دخترش می داند که از او حمایت کرد و مشوقش بود. دیوید تا به امروز نیز وزن خود را ثابت نگه داشته است

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

5. میشل هربانکو
شخص دیگری که مورد لطف ریچارد سیمونز متخصص بدنسازی قرار گرفت، میشل هربانکو بود. سیمونز به او کمک کرد وزن 411 کیلو را به 90 کیلو برساند. 19 ماه طول کشید تا او 320 کیلو از وزنش را کند که این یکی از بهترین رکوردهایی بود که در گینس ثبت شد. اگرچه برعکس افراد دیگر در این لیست هربانکو برای از بین بردن چربی هایش متوسل به چندین عمل جراحی شد.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

4. مانوئل یوریب
مانوئل یوریب اهل مکزیک با وزن 560 کیلو یکی از بدترین نمونه های چاقی در طول تاریخ بود، تا اینکه با دکتر بری سییرز، خالق برنامه رژیمی ناحیه ای آشنا شد. او حالا دو رکورد جهانی گینس را از آن خود کرده: سنگین ترین مرد و بیشترین کاهش وزن، دو عنوانی که کاملا متضاد همند.

 

چاقی او با یک عشق معمولی به پیتزا شروع شد و با خوردن ساندویچ و دیگر خوراکی های بی فایده شدت گرفت. او در ماه مارس 2006 235 کیلو از وزنش را از دست داد، به خاطر عشقش کلودیا سولیس دوباره توانست سرپا بایستد.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

3. پاتریک دوئل
پاتریک دوئل اهل نابراسکا آنقدر سنگین بود که لقب مرد نیم تونی را به او داده بودند. بعضی ها می گویند دلیل اضافه وزن زیاد او شغلش بوده، چون او مدیر یک رستوران بود که همین باعث چاقی مفرطش شد. او برای انجام مراقبت های پزشکی و عمل جراحی مجبور شد به شهر دیگری برود.

 

عمل او دو مرحله ای بود، مرحله اول برداشتن  چربی های شکم و اطمینان از اینکه کاهش وزن او دائمی باشد. مرحله بعدی برداشتن چربی های بقیه بدن و کشیدن پوست بود. درنتیجه این دو عمل به علاوه فعالیت های بعد از عمل برای کاهش وزن او بعد از ترک بیمارستان 410 کیلو از وزنش را از دست داد.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

2. رزالی بردفورد
مورد رزالی بردفورد ممکن است در بین افراد زیادی دیده شود، کسانی که از استرس های اجتماعی رنج می برند و عزیزانشان را از دست داده اند. او بعد از مرگ مادرش برای مراقبت به یک پرستار سپرده شد، اما آن پرستار را نیز از دست داد. رزالی برای فرار از غم و اندوه فراوانش به خوردن پناه برد و همین غذا خوردن زیاد باعث شد در سن 15 سالگی 140 کیلو شود.

 

او در سن 20 سالگی ازدواج کرد و  همیشه در خانه می ماند، همین خانه نشینی باعث شد وزنش در طول 8 سال به 544 کیلو برسد. بااین حال او به لطف ریچارد سیمونز که به او ثابت کرد نگرانش است، توانست با کمک ویدئوی های ورزشی و برنامه غذایی 416 کیلو وزن کم کند.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند

1. جان براور مینوچ
هیچکس دقیقا نمی دانست که جان براور مینوچ از چه زمانی شروع به چاق شدن کرد، اما در سن 12 سالگی 132 کیلو وزن داشت که در ده سال بعدی زندگی اش بدتر شده و به 178 کیلو رسید. او به خاطر اضافه وزن غیرقابل کنترلش دچار مشکلاتی در ناحیه قلب و شش ها شد و درنتیجه در بیمارستان بستری شد.

 

مورد او غیرعادی تشخیص داده شد، چون از 636 کیلو وزنش را 408 کیلو را آب تشکیل داده بود. او بعد از مرخص شدن از بیمارستان از رژیم روزانه 1200 کالری تبعیت کرد و 419 کیلو از وزنش را کم کرد.

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند