جستجو در پارس ناز

توری فنس و گابیون چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

توری فنس و گابیون چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

در صنایع ساختمان سازی و فولاد و آهن، استفاده از انواع توری فنس و گابیون بسیار رایج شده است. این تجهیزات از نظر ویژگی‌های کمی و کیفی تفاوت‌های زیادی با هم دارند که برای انتخابی هوشمندانه باید به این موارد دقت داشته باشید.

 

مهم‌ترین تفاوت فنس توری حصاری و گابیون به ویژگی‌های ظاهری این محصولات مربوط می‌شود و باید حتماً به این ویژگی‌های ظاهری در خصوص خرید این محصولات دقت داشته باشید. فنس‌ها و گابیون‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف و برای مصارف گوناگون در عرصه‌های صنعتی گوناگون تولید می‌شوند. در این بخش بیشتر به معرفی این تجهیزات صنعتی می‌پردازیم.

 

معرفی توری فنس حصاری و گابیون

 

تفاوت فنس توری حصاری و گابیون با یک نگاه کلی به ساختار ظاهری این محصولات مشخص می‌شود. توری‌های فنس حصاری و گابیون‌ها از نظر چشمه‌ها و شکل ظاهری آن‌ها با هم در تفاوت هستند. شما باید با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها از آن‌ها برای مصارف مختلف خود استفاده کنید.

 

توری‌های حصار باغی به صورت 4 ضلعی طراحی شده‌اند و چشمه‌های به کار رفته در آن‌ها با این ساختار ظاهری طراحی می‌شوند. اما چشمه‌های گابیون‌ها اغلب 6 ضلعی هستند و مفتول آهنی در دو نقطه فنس آن به هم تابیده شده‌اند.

 

تفاوت فنس توری حصاری و گابیون با بررسی متریال به کار رفته در ساخت و آماده سازی هر یک از این محصولات نیز مشخص می‌شود. بر اساس نحوه ساخت و تولید فنس‌ها و گابیون‌ها شکل مصرف آن‌ها در عرصه‌های مختلف مشخص خواهد شد. در این بخش به مقایسه این تجهیزات با یکدیگر می‌پردازیم.

 

 توری فنس حصاری و گابیون چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

 

فنس‌کشی یکی از راهکارهای ایمنی محبوب در بخش‌های مختلف صنعتی، مسکونی و… در ایران محسوب می‌شود. برای استفاده از انواع روش‌های فنس‌کشی و گابیون باید به ویژگی‌های این محصولات در کنار هم دقت داشته باشید.

 

مجموعه آهنیتو به عنوان عرضه کننده برترین دسته بندی‌های این محصولات بهترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن نکات زیر هر یک از این تجهیزات را برای مصارف خود خریداری کنید:

 

مقایسه مواد اولیه فنس و گابیون

یکی از مهم‌ترین مواردی که در خصوص خرید و انتخاب این تجهیزات بررسی می‌شود، متریال مورد استفاده در ساخت و آماده سازی هر محصول است. به طور کلی روش ساخت و مواد مورد استفاده در تولید آن‌ها تفاوت‌های جزئی با هم دارند.

 

اما به طور کلی در اغلب این تجهیزات از روکش‌های گالوانیزه‌ای استفاده شده که کیفیت محصول را به شدت ارتقا می‌دهد. استفاده از روکش‌های پی وی سی نیز در ساخت و آماده سازی این محصولات به شدت رواج دارد.

 

استفاده از سیم‌های مفتول سیاه برای ساخت و آماده سازی این تجهیزات بسیار رایج است. واحد شمارش هر یک از این محصولات بر اساس رول است و مشتریان برای خرید هر یک از آن‌ها از این واحد اندازه گیری استفاده می‌کنند.

 

روش تولید فنس توری حصار و گابیون

در مقایسه شباهت‌ها و تفاوت فنس توری حصاری و گابیون روش تولید این اقلام کاربردی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. برای ساخت توری‌های آهنی اغلب از مفتول‌های فولادی که با استفاده از ماشین‌های صنعتی آماده می‌شوند، استفاده می‌کنند که کیفیت این تجهیزات را به شدت افزایش می‌دهد.

 

این تجهیزات به صورت لبه پیچ خورده آماده سازی شده و یک روش تولید دارند. اما در ساخت و آماده سازی گابیون‌ها از دو روش دو تابیده و سه پیچ خورده استفاده می‌کنند. این فناوری‌های پردازشی برای افزایش استحکام گابیون‌ها به کار می‌روند.

 

مقایسه کاربرد فنس توری حصار و گابیون‌ها

مقایسه کاربرد فنس توری حصار و گابیون‌ها

یکی دیگر از مواردی که در خصوص تفاوت فنس توری حصاری و گابیون مورد بررسی قرار می‌گیرد، مقایسه کارایی هر یک از این تجهیزات با یکدیگر است. برای خرید هر یک مدل از انواع گابیون‌ها و فنس‌های توری باید کارایی آن‌ها را مورد توجه قرار دهید.

 

توری‌های آهنی اغلب برای مراقبت از گل و گیاهان در محیط باغ و مرغ داری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و کارایی آن در این حوزه سال‌های سال ثابت باقی مانده است. اما توری‌های سنگین گابیون برای مصارف مهم‌تر و دشوارتری به کار می‌روند. استفاده از آن‌ها در بستر رودخانه و دیواره‌های احداث جاده کارایی دارد و بر میزان استفاده از آن‌ها می‌افزاید.

 

تفاوت فنس توری حصاری و گابیون به ویژگی‌های امنیتی هر یک از این محصولات نیز مربوط می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از سیم‌های تیغ‌دار و سیم‌های خاردار ایمنی ساختار حصار را در بخش‌های مورد نظر افزایش دهید.

 

ساختار کلی توری حصار فنس و گابیون‌ها

در خصوص ارزیابی ویژگی‌های کمی و کیفی هر یک از انواع فنس‌ها و گابیون‌ها میزان مقاومت آن‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. حصارهای فنسی اغلب با یک پارگی کوچک به کلی از بین می‌روند. اما استفاده از گابیون‌ها این مشکل را به کلی از بین می‌برد.

 

با ایجاد یک پارگی در بخش‌هایی از گابیون‌ها، هیچ مشکلی در سایر بخش‌های آن به وجود نمی‌آید. این مسئله به ساختار کلی گره‌های به کار رفته در فنس‌ها و گابیون‌ها مربوط می‌شود.

 

روش‌های نصب گابیون و توری فنس

یک مسئله دیگر در خصوص گابیون‌ها و توری‌های فنس حصاری، روش نصب آن‌ها است. برای محکم کردن گابیون‌ها باید حتماً از روش‌های مطمئن‌تری استفاده کنید. با استفاده از روش‌های نصب اصولی، استحکام گابیون‌ها در محل نصب بسیار افزایش می‌یابد. حساسیت مصارف گابیون‌ها به نسبت توری‌های فنس در محل نصب بسیار بیشتر است. از این رو باید حتماً به استحکام نصب آن‌ها در محل مورد نظر دقت داشته باشید.

 

شباهت توری فنس و گابیون

یک نکته مهم در خصوص توری‌های فنس و گابیون‌ها، تنوع بالای این محصولات است. شما می‌توانید انواع ابعاد و دسته بندی‌های این محصولات را در بازارهای فروش خریداری کنید که هر یک برای برخی مصارف مناسب خواهند بود. شما می‌توانید توری‌های فنس و گابیون‌ها را بسته به نیازهای خود در ابعاد و اندازه‌های مختلفی خریداری کنید.

 

یک شباهت دیگر توری‌های فنس و گابیون‌ها، طریقه نصب متفاوت آن‌ها در بخش‌های مختلف محیط است. شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را با روش‌های مستطیلی استوانه‌ای و… در محل مورد نظر نصب کنید. با تغییر کارایی این محصولات، روش نصب آن‌ها در هر محل متفاوت خواهد شد. انواع توری‌های فنس حصاری و گابیون‌ها با وجود این قابلیت‌ها در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند.

 

مقایسه قیمت گابیون‌ها و تور فنس

گابیون‌ها و توری‌های فنس از برندهای گوناگونی وارد بازارهای فروش می‌شوند که هر یک قیمت خاص خود را دارند. شما می‌توانید هر یک از این محصولات را با در نظر گرفتن ویژگی‌های کیفی مورد نظر و درجه بندی‌های مختلف آن‌ها با قیمت متفاوتی خریداری کنید.

 

به طور کلی گابیون‌ها قیمت بیشتری نسبت به توری‌های فنس دارند. اما ویژگی‌های کیفی این اقلام به نسبت توری‌های فنس و استحکام بالای این تجهیزات قیمت تعیین شده برای خرید این محصولات را توجیه می‌کند.

 

جمع بندی

در این بخش در رابطه با انواع فنس و گابیون‌های امنیتی اطلاعاتی را بررسی کردیم. در نظر گرفتن ویژگی‌ها و مشخصه‌های کمی و کیفی هر یک از این اقلام مشتریان را برای انتخاب هر یک از این محصولات بیشتر راهنمایی می‌کند. شما می‌توانید قیمت خرید هر یک از این محصولات را از کارشناسان فنی مجموعه ما دریافت کنید.

 

برای خرید هر یک از این محصولات به استحکام و مقاومت جنس سازه‌ها دقت داشته باشید و با در نظر گرفتن این نکات هر یک را برای مصارف مختلف خریداری کنید. دسترسی به هر یک از این محصولات در بازارهای صنعتی امروزی بسیار ساده است.