جستجو در پارس ناز

جگوار جدید و جزئیات تازه اش در نمایشگاه ژنو

جگوار جدید و جزئیات تازه اش در نمایشگاه ژنو

جگوار جدید و جزئیات تازه اش در نمایشگاه ژنو ، هم اکنون تنها یک تصویر رسمی از نمای جلویی XE-S منتشر شده؛ خودرویی که تا پیش از این بعنوان مدلی مفهومی ابتدای امسال در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشته شد، حالا یک قدم به خط تولید نزدیکتر شده است . . .

 

آن طور که مشخص است، خانواده XE سه عضو مختلف دارد؛ مدل استاندارد XE، مدل XER-S که دارای عملکرد بالاتری است و مدل آخر هم XE-S خواهد بود. همانطور که در تصویر می بینیم در جلوپنجره خودرو عدد S حک شده؛ یعنی زیر کاپوت XE-S باید منتظر همان پیشرانه 3.0 لیتری سوپرشارژ V6 باشیم که با قدرت 375 اسبی و گشتاور 460 نیوتن متری اش تاقبل از این در مدلهای F-type S نیز دیده بودیم.

 

احتمالا 75% بدنه XE از آلومینیوم است تا بدین ترتیب این گربه انگلیسی وزن کمتری نسبت به رقبای خود ازجمله ب ام و سری3  داشته باشد. هم چنین XE دارای فرمانی (باقدرت کمکی) الکتریکی خواهد بود و کنترل خودرو نیز به لطف تکنولوژی های جدید بکار رفته در آن احتمالا راحت تر از سایر جگوارهاست.

 

قیمت مشخصی برای XE تعیین نشده اما انتظار می رود حدود 29,000 پوند یا معادل تقریبی 50,000 دلار باشد. جگوار XE اکتبر امسال و در نمایشگاه پاریس 2014 برای نخستین بار رونمایی خواهد شد.

 

 

منبع : پدال