جستجو در پارس ناز

گرافت های آماده کاشت مو

گرافت های آماده کاشت مو

بطور طبیعی موها نه به صورت تکی بلکه به شکل واحدهای فولیکولی از پوست سرخارج می شوند. هر واحد فولیکولی از 3- 1  (و ندرتاً 4 الی 5) تارموی ضخیم، گاهی 2- 1 تارموی کرکی، اعصاب و عروق خونی، بافت چربی نگهدارنده و عضله مخصوص مو تشکیل شده است.

تراکم واحد فولیکولی در پوست سرآسیایی ها حدود 100 – 70 عدد در هر سانتیمتر مربع است که اکثر آنها دارای دو تار مو هستند. حدود بیست درصد واحدهای فولیکولی فقط دارای یک تار مو می باشند. هر شخص بطور متوسط دارای 15-12 هزار واحد فولیکولی در پشت و طرفین سر می باشدکه می توان 40 الی پنجاه درصدآنها را برداشت نمود بدون اینکه طاسی درمحل برداشت مشخص گردد.

پس بانک موی یک فرد نرمال در بهترین شرایط و با چندین جلسه کاشت موی طبیعی حداکثر 10 -8 هزار تار مو جهت پیوند به دست می دهد. البته در مورد این آمار و ارقام نیز اَما و اَگرهای زیادی وجوددارد و لذا هیچگاه به تبلیغات دروغین افراد شیاد غیر متخصص در مورد برداشت تعداد زیادی مو اعتماد نکرده و حقیقت امر را فقط از متخصصین پوست متبحر در کاشت مو جویا شوید.

واحد های فولیکولی در پوست سر
در عکس سمت راست برخی از موها ضعیف و نازک شده اند.

موها در جریان کاشت موی طبیعی به صورت واحدهای فولیکولی (میکروگرافت) از پشت سر برداشته شده و کاشته می شوند و لذا طبیعی ترین نتیجه پیوند مو بوجود می آید زیرا:
1)امکان رعایت دقیق زاویه رویش مو از پوست سر وجوددارد.

2)شکاف لازم در پوست سر برای قراردادن (کاشت) میکروگرافت بسیار ظریف و کوچک است و لذا عروق خونی پوست آسیب ندیده و خون رسانی به موهای کاشته شده مختل نمی گردد. ظریف بودن شکاف فوق موجب می شودکه اسکار (جوشگاه) پس از بهبودی محل شکاف بوجود نیآمده، حفره پوستی در محل رویش موی کاشته شده ایجاد نگردد و پوست در منطقه پیوند مو منظره ناهموار پیدا نکرده و صاف باقی بماند.

3)امکان بقای موهای کاشته شده به دلیل حفظ عروق خونی و اعصاب مو در واحد فولیکولی بسیاربالا است.
4)میزان هرزرفتن (پِرت) موهای کاشته ناچیز و لذا آمار رشد موها بسیار بالا می باشد.

گرافت های آماده کاشت مو
توجه کنید که اکثر گرافت ها دارای 2 تار مو هستند.
پیوند موی طبیعی یک حوزه جالب توجه و رو به رشد در طب بوده و نتایج درمانی آن درسالهای اخیر تغییرات شگرفی کرده است که این امر عمدتاٌ بدلیل پیشرفت های تکنیکی درچندسال اخیر می باشد.

کاشت موی طبیعی یک عمل جراحی سرپایی است که در صورت رعایت نکات علمی و فنی، انتخاب درست بیمار، انجام کار توسط متخصص پوست  متبحر در این کار و رعایت وجدان و اخلاق پزشکی باعث درصد قابل توجهی از رضایت مندی بین پزشک و بیمار می گردد. با این حال میزان آگاهی عمومی نسبت به پیوند موی طبیعی و نتایج مطلوب آن بسیار پایین است.