جستجو در پارس ناز

مطلبی راجع به موهای زائد

مطلبی راجع به موهای زائد

دانشمندان می گویند انسان های مدرن در مقایسه با انسان های باستان بدنی کم موتر دارند. این یکی از 7 مورد جالبی است که در مطلب زیر راجع به موهای زائد می خوانید….

 

1. در جنگ جهانی اول به سربازان به‌خصوص سربازان فرانسوی، «ریشو» می‌گفتند نه به این علت كه فرصت تراشیدن ریش خود را نداشتند، بلكه به این دلیل كه داشتن ریش و سبیل در دوران جنگ نشانه قدرت و جسارت بود.

 

2.در انسان، رشد موهای پا، از موهای زیربغل یا مایو سریع‌تر است (15 هفته در مقابل 22 هفته) اما معمولا كسانی كه موهای زائد خود را با موم از بین می‌برند، برعكس فكر می‌كنند. در توضیح این مساله باید گفت بسیاری از موها ریزتر از آن هستند كه با موم یا اپیلاتور برداشته شوند در نتیجه 15 روز بعد از موم انداختن، روی سطح پوست نمایان می‌شوند. هرچه میزان موهای این ناحیه پرتر باشد، حس چشمی نسبت به اینكه موها سریع‌تر رشد كرده‌اند، بیشتر خواهد بود. موها معمولا در ناحیه زیربغل و مایو تراكم بیشتری دارند و به همین دلیل به نظر می‌رسد سریع‌تر رشد كرده‌اند.

 

3.هیرسوتیسم و كچلی دو بیماری مشهور مو هستند. هیرسوتیسم كه بیشتر در خانم‌ها دیده می‌شود با افزایش رشد موهای زائد در تمام نقاط بدن یا روی یك بخش خاص که به‌طور طبیعی نباید مو داشته باشد مثل گردن، صورت یا باسن خود را نشان می‌دهد. به موهایی كه در این نواحی رشد می‌كنند، آندروژنیك می‌گویند یعنی موهای ضخیم و بلند مردانه‌. دلیل رشد این موها نامتعادل بودن هورمون‌هاست.

 

4.می‌گویند زنان پرتغالی پرموترین زنان جهان هستند. این باور به قرن 15 میلادی كه پرتغال، برزیل را به مستعمره خود تبدیل كرد، برمی‌گردد در آن زمان زنان پرتغالی كه در برزیل زندگی می‌كردند، برای اینكه با هندی‌ها كه عموما دست و پاهایی بدون مو داشتند، متفاوت باشند، موهای زائد بدنشان را نمی‌تراشیدند و به زنان پرمو معروف شده بودند.

 

5.در ژاپن در سال‌های دهه 1990 بازیگران مرد اجازه تراشیدن موهای زائد بدنشان را نداشتند.

 

6.دانشمندان می‌گویند انسان مدرن در مقایسه با انسان باستان جمجمه‌ای بزرگ‌تر، فكی كوچك‌تر، دستانی كوتاه‌تر، شستی كشیده‌تر و بدنی كم‌موتر دارد.

 

7.یوزینهوان، پرموترین مرد دنیاست. این مرد چینی 33 ساله در هر سانتی‌متر مترمربع از پوستش

41 تار مو دارد و 96 درصد از سطح بدنش با مو پوشیده شده است.