پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بیوگرافی کامل حسین مهری

بیوگرافی کامل  حسین مهری
 

حسین مهری متولد آبان ماه سال ۱۳۶۳ است ،  به گفته خودش سابقه‌ای ۱۸ ساله‌ در عرصه تئاتر دارد. او اولین بار در نقش عباس در سریال زیرهشت به مخاطبین معرفی شد و درحال حاضر ۲ سریال «تا ثریا» و «پنجره» را همزمان روی آنتن دارد.وی بازیگر جوانی است که تا‌کنون در مجموعه‌های پایتخت، نابرده رنج و زیرهشت ایفای نقش کرده است  .

گفت‌وگو با حسین مهری بازیگر سریال «تا ثریا»
به‌دنبال سبک خاصی در بازیگری هستم

  پیش از این هم در مجموعه‌های دیگری از سیروس مقدم حضور داشته‌اید؟بله، این سومین همکاری من با این کارگردان پس از کارهای زیر هشت و پایتخت بود. علاوه بر حضور در این مجموعه‌ها در سریال نابرده رنج و پنجره نیز ایفای نقش کرده‌ام.

با این حضور چندین ساله فکر می‌کنم هنوز زمان آن اتفاقی که باید بیفتد، نیفتاده و تا امروز نقش مهمی نداشته‌اید که مخاطب شما را با آن بشناسد.

تنها دلیل این اتفاق را لطف خدا می‌دانم، چرا که اگر قرار بود سال‌ها قبل چنین اتفاقی بیفتد به‌طور حتم من این تجربه‌ای را که اکنون با حضور در کارهای مختلف به دست آورده‌ام، نداشتم و این مسیر آزمون و خطا را آن‌گونه که باید و شاید طی نمی‌کردم. خوشحالم بیراهه نرفته‌ام و الان به‌گونه‌ای در حال دیده شدن هستم و پا در مسیر درستی گذاشته‌ام.

چقدر سعی دارید با نقش‌تان زندگی کنید؟

معمولا می‌کوشم با حضور در آن نقش کاملا رئال به نظر بیایم. بخصوص در سریال‌هایی به کارگردانی سیروس مقدم این حساسیت دو چندان می‌شود؛ چراکه ایشان ابتدای این کار در جلسات دورخوانی مدام به ما یادآوری می‌کردند خیلی سعی نکنیم نقش را بازی کنیم. هدف این بود بازیگران نقش‌ها را از فیلتر وجودی خودشان بگذرانند و به نوعی با آنها زندگی کنند. به همین دلیل بیننده در کل کار با هیچ چیزی که از زندگی روزمره‌اش فاصله داشته باشد روبه‌رو نمی‌شود و به نوعی همه شخصیت‌های این قصه را می‌پذیرد.

شخصیت مسعود در تا ثریا را تا چه اندازه ویژگی‌های شخصیتی خودتان مشابه می‌دیدید؟

مسعود یکسری اتفاقات و ناهنجاری‌های قصه را به دوش می‌کشد و برخی مشکلات را برای این خانواده به‌وجود می‌آورد. به نظر من این نقش بیش از عباس در زیر هشت مورد توجه مردم قرار می‌گیرد و پرتنش‌تر و چالش برانگیزتر است. ظاهر برای مسعود مهم است و خیلی به سر و وضعش می‌رسد و نگاه مادی به زندگی و آدم‌های اطرافش دارد و به‌طور کلی انسان خوشگذرانی است. اگرچه مسعود خیلی نگاه سطحی به زندگی دارد و آدم عمیقی نیست، اما انسان سالمی است. در عین این‌که همیشه به منافع خود فکر می‌کند. در کل هیچ‌وقت سعی نکردم

 
مسعود را شبیه خودم بکنم. در کل نقش‌هایی که تا امروز بازی کرده‌ام از عباس زیر هشت گرفته تا مرتضی پایتخت، احمد نابرده رنج و حتی افشین سریال پنجره سعی کرده‌ام همه وجوه شخصیتی کاراکتری را که بازی می‌کردم به اجرا درآورم.