پارس ناز پورتال

قاصدک 24

گوگل بیش از 11 میلیون سایت را در لیست سیاه خود قرار داد..!

مجموعه : مجله خبری روز
گوگل بیش از 11 میلیون سایت را در لیست سیاه خود قرار داد..!

گوگل در اقدام اخیر خود بیش از 11 میلیون وب سایت را در لیست سیاه خود قرار داده و آنها را مسدود کرد. پس از اینکه گوگل تشخیص داد حجم زیادی از وب‌سایت‌هایی که به صورت رایگان در ساب‌دومین co.cc ثبت شده‌اند، مناسب وب نیستند دست به از کار انداختن و بستن آنها زد.

 

مت کاتس، کارشناس مسائل بهینه‌سازی موتور جستجوی گوگل، در اکانت گوگل پلاس خود نوشت که شرکت گوگل این حق را دارد تا «در صورتیکه تشخیص دهد بخش عمده‌ای از سایت‌های موجود در یک فری‌هاست از کیفیت پایینی برخوردار بوده و یا نقش اسپم را ایفا می‌کنند، آنها را مسدود کند». در نتیجه، پس از اینکه گوگل تشخیص داد که بخش عمده‌ای از محتوای فری‌هاست co.cc به صورت بدافزار بوده و پایین‌تر از استانداردهای اینترنتی این شرکت است، 11 میلیون سایت موجود در آن را مسدود کرد.

 

سایت The Register اعلام کرده است که حوزه .cc دو برابر دیگر حوزه‌ها دارای ویژگی پیشینگ و یا همان سرقت اطلاعات حساس کاربران می‌باشد، که عامل آن ساب‌دومین این حوزه یعنی co.cc تشخیص داده شده است. در این ساب‌دومین 11.383.746 سایت به صورت رایگان ثبت‌نام کرده بودند.

 

جان مو، یکی از کارکنان گوگل، در این خصوص اظهار کرده است: «اگر فکر می‌کنید سایت شما مطابق با دستورالعمل‌های وب‌مستر است، می‌توانید درخواست بازنگری خود را به صورت کتبی به گوگل ارائه دهید».

در حال حاضر، این 11 میلیون سایت، چه بدافزار باشند و چه نباشند، جزو لیست سیاه گوگل قرار گرفته و بسته شده‌اند.

سایت تفریحی پارس ناز