جستجو در پارس ناز

معذرت خواهی جنیفر لوپز بخاطر حضور در تولد رئیس جمهور

مجموعه : اخبار سینما
به گزارش پارس ناز، این مراسم روز شنبه ۲۹ ماه ژوئن در یکی از گرانقیمت‌ترین تفریحگاه‌های ساحلی در کنار دریای خزر به نام «آوازه» برگزار شد و در آن علاوه بر جنیفر لوپز، فیلیپ کیرکورف خواننده روس، مصطفی ساندال خواننده ترک و نانسی عجرم خواننده لبنانی برنامه اجرا کردند.
 

 
 
در این برنامه جنیفر لوپز قبل از خوانندن ترانه تولدت مبارک برای رییس جمهور ترکمنستان گفت: «در کمال خوشبختی برای شما جناب رییس جمهور تولد شادی را آرزو می‌کنیم. تولدتان مبارک»
شرکت جنیفر لوپزدر جشن تولد رئیس جمهور ترکمنستان,جشن تولد رئیس جمهور ترکمنستان,نانسی عجرم درجشن تولد رئیس جمهور ترکمنستان

گفته می‌شود که جنیفر لوپز اولین خواننده مشهور غربی است که به کشور ترکمنستان سفر کرد.
 
همزمان با افزایش انتقادها از این اقدام جنیفر لوپز، مسئول روابط عمومی این خواننده در بیانیه ای ضمن ابراز تاسف از شرکت جنیفر لوپز در این برنامه افزود که اگر از وضعیت بد حقوق بشر در این کشور اطلاع داشتیم در این مراسم شرکت نمی‌کردیم.

 در این بیانیه همچنین تاکید شده است که مراسم تولد رییس جمهوری ترکمنستان یک برنامه و یا رویداد سیاسی نبوده است. ظاهرا تبریک شخصی تولد به رییس جمهوری توسط جنیفر لوپز در حین اجرا برنامه از وی خواسته شده است. برگزار کننده این جشن یکی از بزرگترین شرکت‌های چینی فعال در عرصه انرژی است.
 
در گزارش برخی از رسانه‌ها گفته شده است که جنیفر لوپز برای شرکت در این مراسم حدود یک میلیون دلار دریافت کرده است. سازمان دیده بان حقوق بشر همواره از حکومت ترکمنستان به عنوان یکی از «سرکوبگرترین رژیم‌های جهان» انتقاد کرده است.
 
در سال ۲۰۱۱ نیز هیلاری سوانک یکی از هنرپیشه‌های سرشناس و موفق هالیوود در مراسم تولد رییس دولت محلی منطقه چچن شرکت کرد ولی سپس از کار خود عذرخواهی کرد.

 
به گزارش رسانه‌ها، در مراسم جشن تولد رهبر ترکمنستان گروه دیگری از ستاره‌های غربی از جمله ژان کلود ون دام هنرپیشه‌های فیلم‌های رزمی، سیل خواننده قدیمی بریتانیایی و ونسا می، ویولون نواز مشهور نیز شرکت داشته اند./عصرایران