پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

قیمت باور نکردنی و سرسام آور قلب مصنوعی در ایران

قیمت باور نکردنی و سرسام آور قلب مصنوعی در ایران
رئیس انجمن قلب و عروق ایران گفت: هزینه 200 میلیون تومانی قلب مصنوعی باعث شده این تکنولوژی وارد کشورمان نشود.

به گزارش وان آنلاین به نقل ازمهر، دکتر فریدون نوحی در حاشیه برگزاری هفدهمین کنگره قلب و عروق ایران در نمایشگاه بین المللی تهران با عنوان این مطلب که تاکنون از قلب مصنوعی برای درمان بیماران قلبی در کشورمان استفاده نشده است، افزود: هزینه بسیار بالای قلب مصنوعی باعث شده که نتوانیم از این تکنولوژی بهره بگیریم.

این متخصص قلب و عروق در توضیح استفاده از قلب مصنوعی، گفت: معمولا قلب مصنوعی برای ایجاد گردش خون در افرادی که قلبشان توانایی و کارکرد لازم را ندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: قلب مصنوعی در داخل سینه قرار گرفته و توسط باتری شارژ می شود. البته قلب مصنوعی در مواردی کنار قلب و در برخی موارد جایگزین قلب می‌شود و در ایجاد ضربان و خونرسانی کمک می‌کند.

رئیس هفدهین کنگره قلب و عروق ایران افزود: در این روش قلب مصنوعی توسط باتری که به پیسمیکر متصل است، شارژ می‌شود ضمن اینکه برخی از این باتریها تا 10 سال کارایی داشته اما به طور کلی عمر باتریها به میزان کاری که از قلب گرفته می‌شود، وابسته است. البته در مواردی دیده می‌شود که قلب مصنوعی جواب نداده و توسط بدن پس زده می‌شود که در این صورت احتمال لخته شدن خون وجود دارد.

وی با بیان اینکه قلبهای مصنوعی تاثیر زیادی در کیفیت زندگی افراد دارد، هزینه‌ آن را بیش از 200 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: البته طی ماههای اخیر بیمه ‌ها، دستگاههای کمک ‌قلبی که بین 600 هزار تا دو میلیون تومان هزینه دارند را تحت پوشش قرار داده‌اند.